HFL: a Super Bowl hajráját idézte a magyar csúcsrangadó

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2015.05.04. 15:58
A mérkőzés végén Bencsincs Márk passzát Elek Ádám (Fekete mezében) nem tudta elkapni három védő között<br />(Fotó: Bratincsák Péter)
Második félidei remek játékának köszönhetően fordítani tudott a címvédő Budapest Cowbells a hazai Budapest Wolves ellen, és 28-24-re nyert. A Rozsnyai utcában lévő Láng Vasas sporttelepen kiváló hangulatban játszott találkozón a vendégek elkapója, az előző finálé MVP-jének megválasztott Kocsis Péter bizonyult a nyerőembernek.

Ahogy számítani lehetett rá, telt ház előtt kezdődött meg a magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 4. fordulójának egyetlen mérkőzése, amelyre mindkét gárda veretlenül érkezett. Nem kellett bemutatni egymásnak a csapatokat, hiszen nyolc hónapon belül már negyedszerre találkoztak. Ennek megfelelően nem is voltak megilletődve a felek és egy gyors pontváltással indult a délután. Váry Tamás passzából Kántor Bálint szerezte meg a vezetést a címvédőnek, amelyre Darrell Tate válaszolt egy hatpontos futással (7–7).

A második negyed elején a Farkasok kétszer is hiába kerültek közel az újabb touchdownhoz. Először a 2014-es évben Magyarország legjobb játékosának választott Németh Márton csente el a labdát a címet 2013-ban elnyerő Bencsics Márktól, majd meg kellett elégedniük a hazaiaknak egy mezőnygól kísérlettel, amelyet Storcz András értékesített is (10–7). A második negyedbeli fölény végül megtette hatását és Lenner Péter futásával 10 pontra nőtt a szünet előtt a hazaiak előnye (17–7).

A Budapest Wolves ott folytatta a harmadik negyedben ahol a szünet előtt abbahagyta, azonban hiába haladtak sikeresen előre, végül Storcz a nagy keresztszélben mellé rúgta a második mezőnygól kísérletét. A kihagyott lehetőséget gyorsan megbüntette a Cowbells és a korábbi Wolves-játékos Cseperkáló Péter futásával rövgest felzárkózott (17–14). Szezonbeli hatodik touchdownjával Tate gyorsan visszaállította a különbséget, amivel közel került a győzelemhez a rekordbajnok (24–14).

A zárónegyedben viszont összejött a vendégeknek az, ami korábban hiányzott: meg tudták állítani a Farkasok futójátékát. Mivel a hazaiaknak erre nem volt semmiféle válasza, így azon múlott csupán a találkozó végeredménye, hogy tud-e még kétszer pontot szerezni a címvédő. Ekkor lépett elő a 2014-es döntő legértékesebb játékosa, Kocsis Péter és két hatpontos elkapásának köszönhetően a mérkőzés eleje óta először vezetett a Cowbells (24–28). A hátralévő másfél percben sikerült a Wolvesnak eljutnia a vendégek 20 yardos vonaláig, így nagyon izgalmas utolsó másodperceket élhetett át a lelkes közönség. A végeredmény végül akkor dőlt el, amikor az utolsó másodpercben Elek Ádámnak három védő őrizetében nem sikerült elkapnia Bencsics passzát a célterület határán.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Érdekesség, hogy egészen hasonló forgatókönyv szerint alakult a NFL nagydöntője, a Super Bowl is februárban, akkor a Seahawks 24–14-es vezetésével várták a csapatok a folytatást, a Patriots két passzolt touchdownnal fordított, és bár a Seattle-nek volt még egy lehetősége megszerezni a sikert, végül a New England védelme megálljt parancsolt.

„Az első félidőben még mindig nem megy olyan jól a játék, ahogy azt szeretnénk, pedig nagyjából ugyanazt játszottuk, mint a másodikban, az mégis eredményesebb volt – értékelt Karim Trabelsi, a Cowbells vezetőedzője. – Annyit változtattunk, hogy éreztük, hogy a Farkasok védőfala nem annyira erős és ezt próbáltuk kihasználni.”

„Elrontottam, kevesebb pontot vittünk, mint amennyit kellett volna – összegzett Kovács István a hazaiak vezetőedzője. – Nem tudtuk kihozni a maximumot magunkból, mert mentálisan többször is hibáztunk, én is és a játékosok is.”