HFL: bosszút állt a címvédőn, újra magyar bajnok a Wolves

2015.06.21. 21:24
Ferni Garza négy TD-passzt adott a Tigrisek ellen (Fotó: Radó Norbert)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) elődöntőjében az alapszakaszelső Bratislava Monarchs kiütéses sikerrel őrizte meg hibátlan mérlegét a Nyíregyháza Tigers bánatára, míg a tavalyi finálé „visszavágóján” a rekordbajnok Budapest Wolves 46–21-re legyőzte a kulcsembereit nélkülöző címvédő Budapest Cowbellst.

BRATISLAVA MONARCHS–NYÍREGYHÁZA TIGERS

Az alapszakaszt megnyerő pozsonyiak esélyeshez méltóan kezdtek és Paul de Pass elkapásával már az első támadássorozat végén vezetést szereztek (7–0). A kanadai elkapónak ez volt a 13. touchdownelkapása, amivel vezeti az elkapók rangsorát. A játékrész vége felé Peter Ducky csente el Tóth Gábor passzát, ami után Stefan Slovák volt eredményes egy yardról (14–0).

A második negyed szintén Ducky labdaszerzésével kezdődött azonban a touchdownt ezúttal Patrik Slusny szerezte Ferni Garza passzából (21–0). Tóth harmadik eladott labdáját Lubos Svolik szerezte meg, ami újabb Garza, Slusny hatpontoshoz vezetett még a szünet előtt (27–0).

A fordulás után Garza kiosztotta a negyedik touchdownpasszát is, ám ezúttal a célpontja nem De Pass vagy Slusny volt, hanem Jakob Lukac. Slusny sikeres kétpontos elkapásával kialakult a 35 pontos különbség és már a harmadik negyed közepén életbe lépett a „Mercy Rule”, aminek következtében nem állt meg az óra a mérkőzés hátralévő részében.

A záró játékrészre azért még így is jutott egy pozsonyi pontszerzés, amikor Simon Bauer tíz yardról bejuttatta a labdát a célterületre (42–0). Ugyan a kirúgást követően Jamar Dials látványos, 100 yardos visszahordásával szépítettek a Tigrisek, többre már nem futotta erejükből (44–6).

A mérkőzés legértékesebb játékosának a két touchdownt elkapó Patrik Slusnyt választották meg.

Darrell Tate-tel nem tudott mit kezdeni a címvédő Cowbells – magyar bajnok a Wolves! (Fotó: Radó Norbert)

BUDAPEST COWBELLS–BUDAPEST WOLVES

Mivel az első mérkőzésen a pozsonyi csapat jutott a döntőbe, így a két budapesti alakulat találkozója arról is döntött, hogy melyik lesz 2015-ben Magyarország legjobb csapata, azaz a magyar bajnok. A növekedett tét, főleg Darrell Tate játékának tett jót, aki az első labdaérintése után 68 yardon át cipelte vissza a Cowbells puntját, hogy megszerezze a vezetést a Farkasoknak (0–6). Ugyan a címvédő közel került a különbség felezéséhez, de Szentirmai Zoltán 40 yardos mezőnygól kísérlete sikertelen volt, az elszalasztott lehetőség pedig megbosszulta önmagát. Tate 33 és 43 yardos hatpontosával megnyugtató előnyre tett szert a rekordbajnok (0–20).

A második negyed elején ébredt a Cowbells, és kezdte meg felzárkózását. Előbb Roják Richárd majd Kántor Bálint futott be a labdával a Farkasok célterületére, esélyt adva a címvédőnek akár az egyenlítésre is a szünet előtt (14–20). A csökkenő különbségre azonban jól reagált a Wolves, és Bencsics Márk Elek Ádámnak kiosztott 19 yardos átadásával újra elhúzott (14–27).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A címvédő Kolomposoktól megszokott, hogy álmosan kezdik a mérkőzést és a második félidőre pörögnek fel, azonban ezúttal erre hiába várt többezer kilátogató néző. A harmadik negyed Wolves pontgyártását Tate kezdte meg egy négyyardos futással, majd Hunka Norbert vitte a földre Németh Mártont a címvédő célterületén belül, ezzel safetyt elérve (14–36). Ekkora különbségnél már rá volt kényszerítve a Cowbells arra, hogy passzoljon, amelyet Madarassy Richárd büntetett meg két labdaszerzéssel, míg Lenner Péter hatpontos futása tulajdonképpen eldöntötte a találkozót (14–43).

A negyedik negyed első játékából Madarassy Kristóf sikeres mezőnygóljának köszönhetően még tovább tudta növelni előnyét a Wolves, amelyre ugyan még Cseperkáló Péter részéről érkezett válasz, ez már csak szépségtapasz volt a címvédőnek (21–46). A mérkőzés legértékesebb játékosa a négy touchdownt szerző Darrell Tate lett.

„Úgy gondolom ez egy nagy lökés lehet a csapatnak – értékelt Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője. – Ez segíteni fog abban, hogy ne elégedjünk meg és motiváltak legyünk a nagyon jó erőkből álló Monarchs ellen is.”

„Bár a nagyszünetig viszonylag meccsben voltunk, a sok apró hibával folyamatosan lábon lőttük magunkat – mondta Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője. – Néha úgy éreztem, mintha nem is lennénk a pályán, volt, aki túlpörgött és volt, aki pedig nem pörgött fel eléggé.”