HFL: a pozsonyiak az elsők, Cowbells–Wolves a döntőért

2015.06.15. 13:26
Ferni Garzát hiába kergették a Cowbells védői (Fotó: Király Etelka)
Szokásához híven a saját dolgát nehezítette meg a címvédő Budapest Cowbells a szintén veretlen Bratislava Monarchs ellen. Ezúttal azonban nem tudtak a fővárosiak a második félidőben fordítani, és Ferni Garza irányító, illetve Paul de Pass elkapó vezérletével 34–20-ra nyert a vendégalakulat a magyar amerikaifutball-liga (HFL) rangadóján. A másik találkozón az Újpest Bulldogs nem talált ellenszert a miskolci Troy Rice-ra, így 30–0-s vereséget szenvedett.

A Budapest Cowbellsnek nélkülöznie kellett az előző héten fegyelmi vétséget elkövető válogatott játékosát, Németh Bencét, aki főként a passz elleni védekezésben nagy erőssége a címvédőnek. Ez a hiány már a mérkőzés első támadásában megmutatkozott, ugyanis Ferni Garza irányító passzaival könnyedén vezette át a pályán a pozsonyi csapatot. Ugyan a célterület előtt majdnem megálljt parancsolt nekik a hazai védelem, Garza negyedik kísérletre megtalálta kedvenc célpontját Paul de Passt és megszerezte a vendégeknek a vezetést (0–7). A budapesti csapat támadógépezete több egyéni hiba miatt akadozott az első félidőben így gyorsan visszakerült a labda a Monarchshoz. Garza nem is teketóriázott sokat, 23 yardos átadásával továbbnövelte a Pozsony előnyét. Kisebb meglepetésre ezúttal nem De Pass, hanem Patrik Slusny kapta el a kanadai irányító passzát (0–13).

A második negyedben újra összedolgozott a kanadai páros és De Pass felé ment a hatpontos passz. Demeter Ádám hiába volt nagyon jó pozícióban, De Pass szorongatott helyzetben is le tudta tenni a pályán belül az egyik lábát, amely elegendő volt a touchdownhoz. A 2015-ös szezon egyik legszebb hatpontosát láthatták a nézők a vendégek 81-esétől (0–20). A hazaiak egy félidőn át tartó rövidzárlatához csatlakozott a speciális egység is, amikor egy blokkolt rúgás után Ladislav Fabo szedte össze a labdát a Cowbells célterületén belül (0–27). Arról, hogy ne dőljön el teljesen a találkozó az első félidőben a Váry-Zsikla duó tett a hazaiaknál. Váry Tamás passzát Zsikla Zoltán váltotta pontokra és ezzel zárkózott a címvédő (7–27).

A fordulás után közel volt a Monarchs ahhoz, hogy ismét pontokat szerezzen azonban negyedik kísérletre az egyyardoson belülről sem tudták bejuttatni a labdát a célterületre. A jó védekezésnek köszönhetően a nézők egy újabb látványos hatpontost láthattak, hiszen a saját célterületük elől szereztek pontokat a fővárosiak: Váry passzát Kocsis Péter kapta el majd két védőt lerázva 95 yardos touchdownt szerzett (13–27).

A negyedik negyedben ébredt a Monarchs és Simon Bauer rövid futásának köszönhetően megnyugtató előnyre tett szert (13–34). A mérkőzés akkor dőlt el végleg, amikor a záró játékrész közepén Lubos Svolík megkaparintotta Váry passzát és ezzel véget vetett a Cowbells felzárkózási reményeinek. A mérkőzés utolsó játékából ugyan még pontokat szerzett a házigazda, amikor Váry passzát Nagy Ádám kapta el a célterületen belül, de az akkor már nem osztott, nem szorzott (20–34). A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a negyedik negyed vége felé Kocsist reklamálásért kiállították, így elképzelhető, hogy a 2014-es döntő MVP-jének eltiltás miatt ki kell hagynia a vasárnapi elődöntőt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az elődöntőkben mindkét csapat érdekelt lesz, hiszen a Monarchs a Nyíregyháza Tigers ellen mérkőzik meg, míg a Cowbells a tavalyi döntő megismétlésében a Budapest Wolvesszal találkozik. Amennyiben az első összecsapáson papírforma pozsonyi győzelem születik, akkor a második elődöntő a magyar bajnoki címről is dönt majd. Az elődöntőkről a héten beharangozót olvashatnak a Nemzeti Sport Online-on.

A hétvége másik mérkőzésén két eddig még nyeretlen csapat, az Újpest Bulldogs és a Miskolc Steelers találkozott. Amellett, hogy a találkozónak az volt a tétje, mely alakulat szerzi meg első győzelmét a HFL-ben, a miskolciak a tavalyi Divízió I-es döntőben elszenvedett vereségért is revánsot szerettek volna venni.

Bár az első negyedben nem születtek pontok, Troy Rice második negyedben szerzett hatpontosaival megnyugtató előnnyel mehettek a szünetre a vendégek (0–16). A harmadik negyedben folytatódott az első félidő forgatókönyve és Vasyl Jordan irányító ismét Rice-nak adott pontokat érő átadást (0–24). A záró játékrészbe akadt még egy vendég touchdownpassz, de ezúttal a labdát Rice helyett Hanász Róbert kapta, kialakítva ezzel a végeredményt (0–30).