Videó: bravúros Sallai-gólpassz négy ember között

P. K.P. K.
2022.04.10. 21:00
Sallai gólpassza
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában a Freiburg Sallai Roland gólpasszának is köszönhetően 2–1-re győzött Frankfurtban.

A Freiburg a 27. percben villámgyors kontrából szerezte meg a vezetést Frankfurtban: Sallai Roland lépett ki középen egy indítással, a tizenhatosnál négy védő között cselezgetve tovább tudta passzolni a labdát az üresen érkező Vincenzo Grifónak, aki gólra is váltotta a helyzetet.

A Frankfurt a második félidőben egyenlített, de Nils Petersen gólja a 69. percben a vendégek javára döntött. Petersen éppen Sallai helyére állt be csereként nyolc perccel korábban. A magyar válogatott támadó idénybeli 26. bajnoki meccsén a negyedik gólpasszát jegyezte (egy gól mellett).

SALLAI GÓLPASSZA

A Freiburg a 27. percben egy villámgyors kontrából szerezte meg a vezetést Frankfurtban: Sallai Roland lépett ki középen egy indítással, majd a tizenhatosnál négy védő között cselezgetve tovább tudta passzolni a labdát az üresen érkező Vincenzo Grifónak, aki gólra is váltotta a helyzetet.

A Frankfurt a 2. félidőben egyenlített, de Nils Petersen gólja a 69. percben a vendégek javára döntött. Petersen éppen Sallai helyére állt be csereként nyolc perccel korábban. A magyar válogatott támadó idénybeli 26. bajnoki meccsén a negyedik gólpasszát jegyezte (egy gól mellett).

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Freiburg 1–2 (Kosztics, 54., ill. Grifo 27., Petersen 69.)

KÉSŐBB

19.30: RB Leipzig–Hoffenheim (Tv: Arena4)

KORÁBBAN

Bochum–Leverkusen 0–0

Pénteki mérkőzés
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–2
(Brandt 12., 71.)

Szombati mérkőzések
Bayern München–Augsburg 1–0 (Lewandowski 82. – 11-esből)A Freiburg a 27. percben egy

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

RB Leipzig–Hoffenheim 3–0
(Nkunku 5., Halstenberg 20., Szoboszlai 44.)
KORÁBBAN

Bayern München–Augsburg 1–0 (Lewandowski 82. – 11-esből)
Fürth–Mönchengladbach 0–2 (Thuram 19., Pléa 24. – 11-esből)
Köln–Mainz 3–2 (Szkiri 60., Ljubicic 78., Kilian 83., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
Wolfsburg–Arminia Bielefeld 4–0
(Nmecha 11., 39., Arnold 48., Kruse 53.)
Hertha BSC–Union Berlin 1–4 (Baumgartl 49. – öngól, ill. Haragucsi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)

1. Bayern München 29 22 3 4 86–29 +57 69
2. Borussia Dortmund 29 19 3 7 70–42 +28 60
3. Bayer Leverkusen 29 15 7 7 68–42 +26 52
4. RB Leipzig 29 15 6 8 64–31 +33 51
5. Freiburg 29 13 9 7 46–34 +12 48
6. Hoffenheim 29 13 5 11 50–45 +5 44
7. Union Berlin 29 12 8 9 38–39 –1 44
8. 1. FC Köln 29 11 10 8 41–43 –2 43