Bundesliga: a Bayern a hajrában verte a hősiesen küzdő Augsburgot

V. J.V. J.
2022.04.09. 17:32
Nem volt könnyű dolguk Robert Lewandowskiéknak – végül egy tizenegyessel nyertek (Fotó: AFP)
A Bayern München 1–0-ra legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában. A többi kora délutáni mérkőzésen a Köln kétgólos hátrányból fordított, a Wolfsburg kiütötte az Arminia Bielefeldet, míg a sereghajtó Fürth simán kikapott a Mönchengladbachtól.

Két bajorországi csapat csapott össze az Allianz Arénában: a Bayern München az Augsburgot fogadta. A címvédő hiába játszott fölényben, a hősiesen védekező vendégvédelem és a nagy bravúrokat bemutató Rafal Gikiewiczmiatt csak a hajrában tudta behúzni a meccset. A győztes gól tizenegyesből született: a nagyot küzdő Augsburg védője, Reece Oxford kézzel ütött bele a labdába, amit követően Robert Lewandowski magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt.

A Bayern ezzel ismét győztes bajnokit követően hagyta el a pályát – a Dortmund nagy bánatára, mivel így ismét kilenc pont a különbség az első és a második helyen álló csapat között. 1–0

A Fürth már eddig is nagy bajban volt, és hacsak nem történik az utolsó öt fordulóban valami nagy csoda, a következő idényt a 2. Bundesligában kezdi meg az együttes, amely simán kikapott a középmezőnyhöz tartozó Mönchengladbachtól. A fehér-zöldek két korai góllal szenvedtek vereséget: először a védelem végignézte, ahogyan Alassane Pléa indítása után Marcus Thuram ziccerből a kapuba lőtt, nem sokkal később pedig az első gól szerzőjétTimothy Tillman buktatta a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Pléa lőtte a bal alsó sarokba. 0–2

A Köln tapad a nemzetközi kupaindulást érő helyeken állókra, miután hazai pályán kétgólos hátrányból felállva legyőzte Mainzot. A vendégek egy szerencsés találattal szereztek vezetést: a meccs elején Alexander Hack kiváló indításával Jonathan Burkardt száguldott el a jobb szélen, majd a tizenhatoson belülről megeresztett lövése Luca Kilianon megpattanva vágódott a hálóba. Sőt a vendégelőny átmenetileg kettősre nőtt: az osztrák Karim Onisiwo szép szólót követően talált be, tizenkét perccel később viszont egy szöglet után, Elljesz Szkiri fejesével szépítettek a hazaiak.

A hajrában aztán a fordítás is összejött a Kölnnek: a 78. percben Dejan Ljubicic lőtt éles szögből a kapuba, majd nem sokkal ezután a mérkőzés elején szerencsétlen hibát ejtő Kilian egy szöglet után közelről megszerezte a győztes gólt. 3–2

A Wolfsburg kiütötte a kiesőzónában tanyázó Bielefeldet. A német válogatott Lukas Nmecha az első félidőben duplázott – és mindkét góljához hozzájárult a kapus, Stefan Ortega is: az első találatnál bevédte a támadó lövését, míg a másodikat megelőzően, egy szöglet során ügyetlenül ütött bele a labdába amely Yannick Gerhardt, majd Nmecha fejéről a kapuba szállt. A szünet után Maximilian Arnold húszméteres szabadrúgása vágódott a jobb felső sarokba, majd Max Kruse fejelt be közelről egy jobbról érkező beadást. 4–0

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Bayern München–Augsburg 1–0
(Lewandowski 82. – tizenegyesből)
Fürth–Mönchengladbach 0–2 (Thuram 19., Pléa 24. – tizenegyesből)
Köln–Mainz 3–2 (Szkiri 60., Ljubicic 78., Kilian 83., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
Wolfsburg–Arminia Bielefeld 4–0
(Nmecha 11., 39., Arnold 48., Kruse 53.)

Később
Hertha BSC–Union Berlin 1–4 (Baumgartl 49. – öngól, ill. Haragucsi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)