RB Leipzig: Győzelmekre van szükségünk – Gulácsi Péter

K. B.K. B.
2021.12.19. 09:19
Gulácsi Péter csalódott volt a Bielefeld elleni vesztes meccset követően (Fotó: AFP)
Mint megírtuk, az RB Leipzig szombaton 2–0-ra kikapott az utolsó előtti helyen álló Arminia Bielefeldtől a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. A vendégcsapat úgy tudott nyerni, hogy több mint 20 percet futballozott emberhátrányban, ráadásul Fabian Klos kiállításakor még csak egygólos előnyben volt. A mérkőzés után a lipcseiek és a magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter nyilatkozott a Bundesligának.

Az RB Leipzig 17 forduló után a 9. helyen áll a tabellán, s azt Gulácsi Péter is elismeri, hogy nem elégedettek ezzel az eredménnyel.

„Egyértelmű, nem egyszerű a helyzetünk, de tizenhét mérkőzés hátravan még az évadból. A téli szünet után jó formában kell visszatérnünk, győzelmekre van szükségünk, hogy felzárkózzunk a tabellán. A célunk az, hogy minél jobb helyen zárjuk a bajnokságot, emiatt is vagyunk csalódottak a Bielefeld elleni vereséget követően, sokat segített volna a három pont megszerzése” – nyilatkozta a 31 éves kapus a szombati mérkőzést követően.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

RB Leipzig–Arminia Bielefeld 0–2 (0–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Frank Willenborg
RB LEIPZIG
: Gulácsi – Mukiele (Simakan, 65.), Orbán (Brobbey, 87.), Gvardiol – Henrichs, Forsberg (Adams, 7.), Kampl (Haidara, 65.), Szoboszlai, Angelino – A. Silva, Nkunku. Vezetőedző: Domenico Tedesco
BIELEFELD: Kapino – Brunner, Pieper, Nilsson, Andrade – Wimmer (Lasme, 71.), Vasziliadisz (Kunze, 58.), Schöpf, Okugava – Serra (Klos, 58.), Krüger (De Medina 90.). Vezetőedző: Frank Kramer
Gólszerző: Serra (57.), Okugava (75.)
Kiállítva: Klos (70.)

Szombaton játszották

Hertha BSC–Borussia Dortmund 3–2 (Belfodil 51., Richter 57., 69., ill. Brandt 31., Tigges 83.)

Pénteken játszották
Bayern München–Wolfsburg 4–0(T. Müller 7., Upamecano 57., Sané 59., Lewandowski 88.)

1. Bayern München 17 14 1 2 56–16 +40 43
2. Borussia Dortmund 17 11 1 5 41–26 +15 34
3. Bayer Leverkusen 16 8 4 4 39–26 +13 28
4. Hoffenheim 17 8 4 5 35–26 +9 28
5. Eintracht Frankfurt 17 7 6 4 27–24 +3 27
6. Union Berlin 17 7 6 4 23–21 +2 27
7. Freiburg 16 7 5 4 26–15 +11 26
8. Mainz 17 7 3 7 25–17 +8 24