Bundesliga: a Hertha fordított és legyőzte a Dortmundot

V. J.V. J.
2021.12.18. 20:32
Marco Richter (b) duplával járult hozzá a Hertha győzelméhez (Fotó: AFP)
A Hertha BSC 3–2-re legyőzte a Borussia Dortmundot a német labdarúgó Bundesliga 17. fordulójában.

Szép győzelemmel javított a Hertha az előző fordulóban a Mainz ellen elszenvedett csúfos vereséget (0–4) követően. Berlini részről az első félidő még rosszul alakult, Maolida találatát les miatt a VAR érvénytelenítette, majd Haaland nagyszerű cseleit és passzát követően Julian Brandt átpöccintette a labdát a kapus felett, így a Dortmund jutott előnyhöz.

A második játékrészre nagyon lendületes Hertha tért vissza a pályára, amely néhány nagyobb helyzetet követően egyenlített: egy indítást követően Iszhak Belfodil hagyta faképnél védőjét, majd közelről bevette a kaput.

Nem sokkal később már berlini előnyt mutattak az eredményjelző táblák: Marco Richter remek távoli lövése a bal felső sarokban kötött ki, majd a német U-válogatott csatár bő tíz perccel később Belfodil próbálkozása után a kipattanóból ismét betalált.

A Dortmund – amely ezelőtt 2017-ben kapott ki a Herthától – nem akarta veszni hagyni a mérkőzést, kitartó próbálkozásaik eredményeképp egy góllal visszajött a meccsbe: a kis szögletet követő beívelés utánSteffen Tigges fejelte a kapuba a labdát, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy a csapat ponttal távozzon az Olimpiai Stadionból.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Hertha BSC–Borussia Dortmund 3–2 (Belfodil 51., Richter 57., 69., ill. Brandt 31., Tigges 83.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 1–0
(Lindström 35.)
Greuther Fürth–Augsburg 0–0
Hoffenheim–Borusia Mönchengladbach 1–1
(Akpoguma 90+2., ill. Embolo 35.)
RB Leipzig–Arminia Bielefeld 0–2 (Serra 57., Okugava 75.)
Kiállítva: Klos (70., Bielefeld)
Bochum–Union Berlin 0–1 (Kruse 16.)

Pénteken játszották
Bayern München–Wolfsburg 4–0(T. Müller 7., Upamecano 57., Sané 59., Lewandowski 88.)