Dárdai egy lépéssel közelebb került nagy álmához

2015.12.16. 18:55
Vladimír Darida szerezte a Dárdai-csapat első gólját, a másodiknál ő adta a gólpasszt (Fotó: AFP)
A Hertha BSC a legjobb nyolc közé jutott a labdarúgó Német Kupában, miután idegenben kettő nullára győzött a másodosztályú Nürnberg ellen.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Nürnberg (II.)–Hertha BSC 0–2 (0–1)
Nürnberg, Grundig-Stadion, 35.204 néző. V: Stieler
Nürnberg:
R. Schäfer – Brecko, Hovland, Bulthuis, Sepsi – Petrak (Leibold, 55.), Behrens (Polák, 74.) – Schöpf, Möhwald, G. Burgstaller – D. Blum (Füllkrug, 55.). Vezetőedző: René Weiler
A kispadon: Rakovsky (k.), Margreitter, Kerk, Hercher
Hertha: Jarstein – Weiser, Langkamp, Brooks, J. van den Bergh – Skjelbred, Lustenberger – Haragucsi (Stocker, 74.), Darida (Baumjohann, 89.), S. Kalou – Ibisevic. Vezetőedző: Dárdai Pál
A kispadon: Gersbeck (k.), Mittelstädt, Regäsel, Cigerci, Hegeler
Gólszerző: Darida (32.), Brooks (65.)

A Német Kupában a legjobb nyolc közé jutásért harcoló Hertha vérbeli profi csapatként futballozott a másodosztályú Nürnberg otthonában: kifejezetten unottan kezdtek a berliniek, de egyáltalán nem hagyták kibontakozni ellenfelüket, majd egy kihagyott helyzetet egy szerzett góllal feledtettek.

A két elpuskázott lehetőség a labdát a kapusra hiába vezető Salomon Kalou és az egy kipattanót rossz helyre küldő Mitchell Weiser nevéhez fűződik, a két gól pedig legfőként Vladimír Daridához: a cseh légiós előbb okosan lőtt a kapuba Vedad Ibisevic parádés előkészítése után (0–1), majd szögletét tanítani való módon fejelte a jobb alsóba John Anthony Brooks (0–2).

A vendégdrukkerek mindkét találatot látványos tűzijátékkal ünnepelték meg.

Nem ment a Nürnbergnek, sem az első, sem a második félidőben, mezőnyfölényével mit sem ért, hiába állt be a veterán cseh harcos, Jan Polák is a hajrára, ő sem tudott sebességet váltani „A klubon”. Igaz, két szabadrúgás után majdnem betaláltak azért a hazaiak a vége felé, de hol Rune Jarstein védett, hol meg a Nürnberg legjobbja, az osztrák válogatott Guido Burgstaller hibázott.

Teljesen megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé a Hertha.

Mondhatni profi teljesítménnyel, Dárdai pedig egy lépéssel közelebb került nagy álmához, a berlini kupafináléhoz.

Az eddig három forduló alatt három másodosztályú csapatot kiejtő Herthára a negyeddöntőben is a második vonalba tartozó klub vár, a Bielefeld, az FSV Frankfurt és a Nürnberg után a Heidenheim lesz a soros, az eddigiekhez hasonlóan idegenben.

A NEGYEDDÖNTŐ (FEBRUÁR 9-10.) PÁROSÍTÁSA

Bochum (II.)–Bayern München
Leverkusen–Werder Bremen
Heidenheim (II.)–Hertha
Stuttgart–Dortmund

VfB Stuttgart–Eintracht Braunschweig (II.) 3–2 – h. u.(Niedermeier 21., Werner 99., Sunjic 118., ill. Baffo 6., Ademi 110.)

A bajnokságban botladozó Stuttgart a kupában sem brillírozott, igaz, nagy csatában, hosszabbítás után, egy 118. percben esett fejes góllal csak felülkerekedett az Eintracht Braunschweigen.

Augsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Aubameyang 61., Mhitarjan 66.)
1860 München (II.)–Bochum (II.) 0–2 (Haberer 39., Hoogland 44.)

Sokkal könnyedebben lépett tovább a legjobb nyolc közé a Dortmund, valamint az a VfL Bochum, amely az első félidőben szerzett döntő előnyt a szintén másodosztályú 1860 München otthonában.

KORÁBBAN:

Erzgebirge Aue (III.)–Heidenheim (II.) 0–2 (Feick 49., Schnatterer 54.)
Bayern München–Darmstadt 1–0 (X. Alonso 40.)
Unterhaching (IV.)–Bayer Leverkusen 1–3 (Bauer 27., ill. J. Hernández 31., Kiessling 55., Bellarabi 83.)
Mönchengladbach–Werder Bremen 3–4 (Stindl 32., Hrgota 74., 94., ill. Sternberg 52., Vestergaard 58., Pizarro 75., Ujah 78.)

A NÜRNBERG–HERTHA MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE

„Akarom ezt a kupadöntőt, ez az álmom” – mondta Dárdai Pál a Nürnberg elleni nyolcaddöntő előtt.

A magyar edző korábban már többször is beszélt arról, hogy milyen fontos számára és a csapatnak is a berlini rendezésű kupafinálé. A Német Kupa döntőjét az 1984–1985-ös idény óta rendezik ismét (Nyugat-)Berlinben, az Olimpiai Stadionban, ám az eltelt időszakban a Hertha BSC első csapata egyszer sem jutott el az utolsó mérkőzésig. Különös módon a Hertha II igen, 1992–1993-ban, de alulmaradt a Bayer Leverkusennel szemben.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Darida le, Alexander Baumjohann be.

85. perc Mi maradt ki!
Burgstaller csúsztat a jobb alsó mellé 9 méterről, középről, szintén egy jobb oldali szabadrúgás után, a bevetődő Schöpf éppen csak lemarad a labdáról. A kapus már verve volt. Ismét Füllkrug volt a feladó.

84. perc PARÁDÉ. Bulthuis hatméteres fejesét kikapja a bal alsó elől Jarnstein.

83. perc Skjelbred le, Jens Hegeler be.

80. perc
Brecko kőkemény távolija kipattan Jarnstein mellkasáról, ám védői kisegítik a norvég kapust.

77. perc Ismét csak Burgstaller veszélyeztet, de jobbal hiába lő kapásból, tetszetős mozdulattal kapura 14-ről, a kapust találja ölön.

76. perc Valentin Stocker
váltja Haragucsit.

Egy ásatag, 2008-as életrajz Polákról ITT!

74. perc Beáll a cseh veterán, Jan Polák is. Behrens helyére. Az utolsó nürnbergi csere ma.

72. perc Skjelbred tanult Bödétől, keménykedik a felezőnél, de megússza sárga nélkül.

Természetesen újabb tűzijáték a vendégszektorban.

65. perc ÚJABB TETSZETŐS HERTHA-TALÁLAT. Egy jobb oldali Darida-szögletet Bulthuis mellől, az ötös jobb sarka elől John Anthony Brooks a jobb, azaz a túlsó alsóba fejel. 0–2!

64. perc MICSODA VÉDÉS! Schäfer rosszul jön ki egy jobb oldali szögletre, rossz helyre is paskolja a labdát, amelyet Weiser 11-ről jobbal kapura tesz, Schäfer bal lábbal azonban hatalmasat véd.

60. perc
Haragucsi már a 16-os előtt jár, gyönyörű becsúszással ment előle Sepsi.

55. perc Tim Leibold Petrakot, Niclas Füllkrüg Blumot váltja a nürnbergieknél.

50. perc Egy balról érkező Van den Bergh-beívelést követő rossz hazai felszabadítás után Haragucsi elereszti a jobbost kissé jobbról, 15-ről, és az oldalhálóba talál.

48. perc
Burgstaller lő ballal, középről, 22-ről nem sokkal a jobb alsó mellé. Jarnstein vetődve biztosít, majd csigát idéző gyorsasággal végzi el a kirúgást. A hazai fanok mérsékelt örömére.

45. PERC FOLYTATJUK!

Ez Darida harmadik meccse a Nürnberg ellen, és második találata ellene. Kalou még nem játszott A klub ellen.

A két négygólos, Nils Petersen (Freiburg) és Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach) mögött Kalou is háromgólos a Német Kupa góllövőlistáján.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

40. perc Weiser jobb oldali beadását tisztázza az ötösön fejjel Bulthuis.

36. perc Hatalmasat rúg Danny Blum a mellette elfutó Langkampba. Sárga.

Folytatódik a mérkőzés némi technikai tűzmentesítési pauza után.

A berlini drukkerek örömtüzeket gyújtanak, páran a pályát is lángra lobbantják. Elröppen pár rakétácska is.

32. perc PARÁDÉS GÓLLAL VEZET A HERTHA! Haragucsi bal oldali, jobblábas beadását a 11-es pontról Ibisevic sarokkal visszajátssza balra, káprázatos mozdulattal Vladimír Darida elé, aki kissé kisodródik, de ballal hatról a rövid sarokba lő. Laposan: 0–1!

29. perc Jarnstein középre öklözi ki az ötös előterében Schöpf fejéről Burgstaller balos beadását, de megússza. Blumnak vagy Möhwaldnak kellett volna ott érkeznie.

22. perc
Ment fejjel Brooks a kapuja előtt egy veszélyes bal oldali beadást (Burgstaller volt a feladó), a kipattanó Schöpfé, aki jobbal 10-ről borzalmasan eltöri a labdát.

18. perc Schöpf ballábas, 21 méteres lövésére dől rá a jobb alsó előtt Jarstein.

15. perc AZ ELSŐ HELYZET
! Brooks ad pazar labdát saját térfeléről Kalounak, aki az ötös bal sarka előtt ballal a jobbra elvetődő kapusba lő, majd összegabalyodik Sepsivel, és menti a kapus visszavetődve a gólvonal felé csordogáló labdát.

9. perc Weiser beadása nem a legjobb, de nem sokra rá javít saját 16-osa jobb oldala előtt, szépen szereli Burgstallert, sőt dobhat is.

7. perc Langkamp ment az ötös bal oldala és Petrák előtt.

4. perc
Csalogató berlini taktikával, masszív hazai mezőnyfölénnyel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta bordóban, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Megemlékeznek a stadionban a nemrégiben elhunyt hazai legendás pályamesterről, Konrad Vestnerről.

Egy kis örökmérleg: 46 találkozó, 21 nürnbergi és 15 berlini sikerrel, 73, ill. 65 rúgott góllal.