Lipcsei vereség az Uniontól a berlini öreg erdészházban

R. Gy.R. Gy.
2022.08.20. 18:17
Siebatcheu (pirosban) Orbán és Gvardiol között ezzel a lövéssel szerzett vezetést az Union Berlinnek (fotó: AFP)
A német Bundesliga 3. fordulójában a Schäfer Andrással a kezdőjében felálló Union Berlin 2–1-re legyőzte a gyengén játszó RB Leipziget, amelyben Willi Orbán fejes gólja csak a szépítéshez volt elég.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Union Berlin–RB Leipzig 2–1 (2–0)

Berlin,Stadion An derAltenFörsterei.Vezette: Aytekin
UNION:Rönnow – Jaeckel, Knoche, Diogo Leite – Trimmel, R. Khedira, Schäfer (Haragucsi, 74.) – Ryerson (Giesselmann, 80.), Haberer (Thorsby, 74.) – Siebatcheu (Behrens, 62.), Becker (Michel, 74.).Vezetőedző:Urs Fischer
RB LEIPZIG:Blaswich – Simakan, Orbán, Gvardiol (Halstenberg, a szünetben) – Henrichs, Laimer, Kampl (Haidara, 62.), Raum – Olmo (Forsberg, 78.) – Werner, Nkunku.Vezetőedző:Domenico Tedesco
Gólszerző:Siebatcheu (32.), Becker (38.), ill. Orbán (83.)

Német első osztályú léptékkel mérve apró kis kunyhó az Union Berlin otthona, az „öreg erdészház” (Alte Försterei), de a közönség remek hangulatot tud teremteni. Ebben az idényben először ezt Schäfer András a kezdőcsapat tagjaként még nagyobb örömmel tapasztalhatta meg.

Az utóbbi időben botladozó lipcsei csapatból ezúttal hiányzott Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is, előbbi sérülés, utóbbi eltiltás miatt.

A meccs elején inkább a Leipzig kezdeményezett, de nehezen hámozta át magát a berlini védelmen. Így is vezetést szerezhetett volna a 19. percben, ha Werner szép emelése nem jön ki a kapufáról. A hazaiak inkább a védekezéssel voltak elfoglalva, ugyanakkor keresték a kontrák lehetőségét. És a 32. percben megtalálták! Gyors kontra végén Siebatcheu lőtt 16 méterről két védő között a jobb alsóba. 1–0

A gól megzavarta a vendégeket, mert alig hat perc múlva egy újabb kontrával növelte előnyét az Union Berlin. Schäfer szerzett labdát a saját térfelén, innen indult az akció, amelynek végén Becker 10 méterről lőtt látványos gólt. 2–0

A második félidőben még nagyobb nyomás alá került a hazai kapu, viszont hiába jöttek a lipcsei cserék, semmi sem akart összejönni a vendégeknek. A 68. percben például Ryerson a berlini gólvonalról vágott ki egy labdát.

A híres Union-védelem kiválóan állt a lábán, Nkunku és Werner csak szenvedett, a 83. percben mégis felcsillant a remény, ekkor ugyanis jobb oldali szöglet után Willi Orbán fejelt gólt a hazai kapuba. 2–1

A hátralévő időben viszont inkább a hazaiaknak voltak lehetőségeik, így a meccset végigéneklő közönség lelkesen ünnepelte kedvenceit, hisz a három meccsből hét pont kiváló indítása a bajnokságnak. A lipcseiek ellenben kevésbé lehetnek boldogak, főleg a mutatott játékuk alapján.

KORÁBBAN
Augsburg–Mainz 1–2
(Demirovic 35., ill. Onisiwo 31., Li Dzse Szung 90+3.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–3 (Brandt 45+2., Guerreiro 77., ill. Buchanan 89., N. Schmidt 90+3., Burke 90+5.)
Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Baumgartner 9., Kramaric 34., Rutter 78.)
VfB Stuttgart–Freiburg 0–1 (Grifo 11.)
Wolfsburg–Schalke 0–0

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 1–0 (Pléa 34. – 11-esből)

Vasárnap
15.30: Eintracht Frankfurt–1. FC Köln (Tv: Arena4)
17.30: Bochum–Bayern München (Tv: Arena4)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, az Union Berlin nyerte a fontos találkozót. 2–1

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Bal oldali Lipcse-szöglet után önfeláldozó hazai védekezéssel sikerült kiterelni a labdát a veszélyzónából.

89. perc: VESZÉLY! Haidara lőhetett 17 méterről, nem is volt rossz, mert a labda alig ment el a jobb alsó mellett, viszont egy védő beleért.

88. perc: A szépítő gól után jobbára az Union támad, de a meccs még teljesen nyílt.

83. perc: GÓÓÓÓL! ORBÁN BETALÁLT! Jobb oldalról jött a vendégek szöglete, az Union kapusa rosszul mozdult ki, mert megtorpant, Orbán pedig 5 méterről a kapu közepébe fejelt. 2–1

82. perc: Tanácstalanok a lipcseiek, hiába birtokolják többet a labdát.

77. perc: Jónak ígérkező berlini támadás halt el úgy, hogyRyerson lőtt 23 méterről, alaposan fölé.

74. perc: Hármat cserélt az Union, Lejött Becker, Schäfer és Haberer, bejött a helyükre Michel, Haragucsi és Thorsby.

73. perc: Kiválóan védekezik eddig az Union, nem tudja feltörni a védelmet a Leipzig.

71. perc: Cserélt a Leipzig, Laimer helyett André Silva a pályán.

68. perc: Nagy helyzet maradt ki a berlini kapu előtt. Bal oldali szöglet után óriási kavarodás végén Ryerson vágta ki a saját gólvonaláról a labdát Halstenberg lövése után.

65. perc: Behrens kapott sárgát, mert csúnyán odalépett Simakannak.

64. perc: A jobb oldalról jött a lipcsei szöglet, de a rövid sarokra lőtt labdát kivágták a védők.

62. perc: Újabb lipcsei csere, Kampl helyére Haidara jött, az Unionban pedig Siebatcheut váltotta Behrens.

59. perc: Schäfer passzolt balra Beckernek, aki középre kanyarított, Siebatcheu pedig 8 méterről nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

54. perc: A Leipzig diktálja a tempót, az Union inkább a kontrákban bízik. Eddig bejött a tervük.

49. perc: Rönnow húzta az időt, kapott egy sárgát.

46. perc: Tedesco lekapta a pályáról a többször is hibázó Gvardiolt, Halstenberget állítva a helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, gondban a Leipzig. 2–0

44. perc: Megint Becker került helyzetbe, bár ezúttal élesebb szögből lőtt, a labda kicsivel gurult el a jobb alsó mellett.

39. perc: Domenico Tedesco nagyon ideges volt a gól után, mondjuk ezt nem is csodáljuk...

38. perc: GÓÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Schäfer szerzett labdát a saját térfelén, remekül adta tovább, innen indult az akció, Siebatcheu játszott jobbra Beckerhez, aki a tizenhatoson belül becsapta Gvardiolt, majd kissé jobbról, 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0

32. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ UNION! Gyors kongrára indult az Union, Becker hozta fel labdát, majd a középen az akciót követő Siebatcheu-hoz játszott, aki 16 méterről, belsővel nem túl erős lövéssel talált a jobb alsóba. 1–0

30. perc: Schäfer futott volna el a jobb oldalon Kampl elkaszálta egy sárgáért.

27. perc: Az ezúttal a jobb oldalról érkező szögletet kifejelték a hazai védők, Kampl még rálőtte 22-ről, ez a labda viszont csemege lett Rönnow-nak.

26. perc: Bal oldali Leipzig-szöglet után Orbán fejelt nem sokkal a bal alsó mellé, de csak azért, mert egy védő beleért. Újabb szöglet.

22. perc: Sérülés! Khedira ütközött össze Kampllal, ezért úgy tűnt, cserélni kell a hazaiak játékosát, már szaladt is a helyettesítője. Aztán kiderült, hogy mégsem lesz csere...

19. perc: KAPUFA! Werner kapott jó labdát, remekül indult be Henrichs passzára, majd a kimozduló kapus felett 7 méterről átemelte a labdát, amely a jobb kapufáról kifelé perdült.

15. perc: Schäfer adott be jobbról, következett egy visszafejelés a tizenhatos vonala felé, Ryersonlövése viszont gyenge volt, Simakan mentett a kapuja előteréből.

13. perc: A visszajátszás alapján úgy tűnt, hogy Trimmel odalépett Werner sarkára, de már megy is tovább a találkozó, maradt a 0–0.

12. perc: Werner tört előre a Leipzig tizenhatosa felé, majd egy csellel két ember között helyzetbe került volna, de előtte elesett. A bíró továbbot intett.

11. perc: Egyelőre nem sok lehetőség alakult ki a kapuk előtt, lényegében egy sem... Az viszont feltűnő, hogy a lipcsei letámadással eddig mit sem tud kezdeni az Union.

5. perc: Többnyire a Leipzig irányít, ezúttal Nkunku szerzett labdát a tizenhatoson belül, azonnal lőtt, de éppen az előtte álló védő lábába.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta feketében játszanak.

Rossz időben, zuhogó esőben kezdik a meccset a csapatok.

Érdekes, hogy a 31 éves Janis Blaswich kapusnak ez pályafutása első Bundesliga-meccse. 2006 és 2018 között a Gladbach kötelékében szerepelt, de akkoriban elsősorban a második csapatban játszott.

Az Union Berlin csapatában először kezdő az idényben Schäfer András.

A Leipzigből hiányzik Szoboszlai Dominik, akit két meccsre eltiltottak, de a kapuban sem Gulácsi Péter áll, hiszen ágyékizom-sérülése van.