Bundesliga: elképesztő fordítás, a Werder legyőzte a Dortmundot

R. P.R. P.
2022.08.20. 17:42
Nagyon játszott a Werder (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Werder Bremen 3–2-re legyőzte idegenben a Borussia Dortmundot úgy, hogy a 89. percben még a hazaiak vezettek két góllal.

Ritkán látható végjátékkal nyert a Werder Bremen Dortmundban: a hazaiak a 89. percben még két góllal vezettek, ám a brémaiak cseréi közül három, Niklas Schmidt, Lee Buchanan, Oliver Burke is betalált, és hat perc alatt megfordították az állást, majd meg is nyerték a találkozót. 2–3

Az első brémai gól

Az egyenlítés

A győztes brémai találat

Egy kis stat: a Bundesliga 1963 óta íródó történetében először fordult elő, hogy egy csapat három gólt szerzett a 89. perc után (beleértve azt a percet is).

A Stuttgartban egy góllal nyerő Freiburgban Sallai Roland kezdőként lépett pályára, de a 60. percben lecserélték.

A Mainz is a ráadásban fordította maga javára a meccset Augsburgban, Li Dzse Szung csereként beállva volt eredményes a 93. percben.

A Leverkusen – amely az utóbbi öt évben mindig az első hat között végzett a bajnokságban – harmadszor is vereséget szenvedett, ezúttal a Hoffenheimtől kapott ki hazai pályán 3–0-ra, és pont nélkül a táblázat legalján lapul.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Augsburg–Mainz 1–2
(Demirovic 35., ill. Onisiwo 31., Li Dzse Szung 90+3.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–3 (Brandt 45+2., Guerreiro 77., ill. Buchanan 89., N. Schmidt 90+3., Burke 90+5.)
Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Baumgartner 9., Kramaric 34., Rutter 78.)
VfB Stuttgart–Freiburg 0–1 (Grifo 11.)
Wolfsburg–Schalke 0–0