Bundesliga: Thomas Müller betalált, ami a Bayern győzelmébe került

2022.03.05. 17:54
Thomas Müller (jobbra) első bundesligás öngólja után pillanatokkal (Fotó: Getty Images)
A német Bundesliga 25. fordulójának szombati játéknapjának rangadóján az éllovas Bayern München nem bírt a harmadik helyen álló Bayer Leverkusennel, a berlini Hertha hazai pályán csúnyán kikapott a Frankfurttól, így továbbra is nyeretlen még az idén. A Wolfsburg legyőzte a sérült Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző Union Berlint, a Bochum pedig a Fürthöt küldte haza pont nélkül.

A forduló rangadóján a Bayern bő negyedóra játék után az idény végén a Borussia Dortmundhoz távozó Niklas Süle évadbeli első góljával szerzett vezetést: a védő szöglet utáni kavarodás végén talált a kapuba. A folytatásban ugyan a Bayernnél volt többet a labda, mégis egyenlíteni tudott a Leverkusen, amikor Kerem Demirbay kapu elé ívelt szabadrúgása nyomán a menteni igyekvő Bayern-csapatkapitány, Thomas Müller a saját kapujába lőtte a labdát – a támadó pályafutása első bajnoki öngólját szerezte.

MÜLLER ÖNGÓLJA ITT MEGTEKINTHETŐ

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a bajorok labdabirtoklása meddő mezőnyfölényt eredményezett, újabb gól már nem esett, így a rangadó 1–1-es döntetlennel zárult.

A berlini Hertha egyre mélyebb gödörbe kerül, ezúttal a Frankfurttól szenvedett csúnya, 4–1-es vereséget, ráadásul hazai pályán. A vendégek az első negyedóra végén megszerezték a vezetést, majd a második félidő elején a hazaiak védelmének hatékony közreműködésével hamar 3–0-ra megléptek, s gyors gólváltást követően már csak formalitás volt behúzni a három pontot.

A másik fővárosi alakulat, az Union legalább a súlyos verést megúszta, csupán 1–0-ra kapott ki Wolfsburgban. Schäfer Andrást sérülése miatt ezúttal sem tudta nevezni a mérkőzésre berlini csapata.

Az RB Leipzig–Freiburg mérkőzésen viszont négy magyar játékos is pályára lépett, erről a találkozóról itt olvashatnak bővebben.

A nap utolsó mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach a 35 percre már kétgólos előnybe került Stuttgartban – Alassane Pléa előbb gólt szerzett, majd gólpasszt adott –, ám a svábok Marco Thuram találata után három perccel csapatkapitányuk, a japán Endo Vataru góljával szépítettek. A második félidő elején Chris Führich révén az egyenlítés is gyorsan összejött a hazaiaknak, akik a hajrában Sasa Kalajdzic találatával a győzelmet is kiharcolták (3–2), lezárva kilenc, nyeretlenül megvívott bajnokiból álló sorozatukat.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Bayern München–Bayer Leverkusen 1–1
(Süle 18., ill. T. Müller 36. – öngól)
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–4 (Selke 61., ill. Knauff 17., Tuta 48., Lindström 56., Borré 63.)
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Angelino 90., ill. Demirovic 38.)
Bochum–Greuther Fürth 2–1 (Leitsch 35., Losilla 71., ill. Bella-Kotchap 64. – öngól)
Wolfsburg–Union Berlin 1–0 (Awoniyi 24. – öngól)
VfB Stuttgart–Mönchengladbach 3–2
(Endo 38., Führich 51., Kalajdzic 83., ill. Pléa 14., Thuram 35.)