Bundesliga: szerződést hosszabbított az éllovas Union Berlin vezetőedzője

Vágólapra másolva!
2022.09.28. 17:35
null
Fischer marad Schäfer edzője (Foto: Union Berlin)
A német labdarúgó-bajnokságban hét fordulót követően éllovas Union Berlin meghosszabbította Urs Fischer vezetőedző szerződését.

 

A fővárosi együttes – amely Schäfer András személyében magyar válogatott játékost is foglalkoztat – szerdán jelentette be a hírt, azt viszont nem közölte, milyen időtartamra szól az új megállapodás. Az 56 éves svájci tréner szerződése a most zajló idény végén járt volna le az Union Berlinnél, amely a hosszabbítással szerette volna elejét venni, hogy a sikeres –és a sportsajtó szerint nevesebb klubok érdeklődésére is okkal számító – edző távozzon.

Fischer 2018 nyara óta irányítja a berlinieket, akiket az első idényében feljuttatott az élvonalba, majd ott a legutóbbi két évadban nemzetközi kupaszerepléshez segített. Az edző első számú segítőjének, Markus Hoffmann-nak ugyancsak meghosszabbították a megállapodását.

Fischer Németország előtt hazájában, Svájcban dolgozott, a Basellel kétszer nyert bajnokságot és egyszer kupát.

Legfrissebb hírek

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
Tegnap, 13:29

Orbán elmondta, mit gondol arról, hogy már nem ő a lipcseiek csapatkapitánya

Német labdarúgás
Tegnap, 6:48

Újabb kirúgás a Bundesligában, az edző csak telefonon tudott elköszönni

Német labdarúgás
2025.09.15. 18:50

Willi Orbán bekerült a forduló válogatottjába a Kickernél

Német labdarúgás
2025.09.15. 11:42

Hátrányba került, mégis veretlen maradt a St. Pauli

Német labdarúgás
2025.09.14. 19:25

Kane duplázott, a Bayern alaposan elpáholta a Hamburgot

Német labdarúgás
2025.09.13. 20:31

Zivzivadze kiállítása után esett szét a Heidenheim a BVB ellen, hatgólos őrület Wolfsburgban

Német labdarúgás
2025.09.13. 17:56

Kasper Hjulmand a Frankfurt elleni győzelemmel debütált a Leverkusen kispadján

Német labdarúgás
2025.09.12. 22:30
Ezek is érdekelhetik