Orbán fejes góllal, Gulácsi nagy bravúrral járult hozzá csapata győzelméhez

2022.01.23. 15:20
Nagyon fontos gól volt! (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 20. fordulójában az RB Leipzig 2–0-ra megverte odahaza az ősszel még a Bajnokok Ligájában is szereplő Wolfsburgot.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (0–0)
Lipcse,
RB Arena, 1000 néző. V: Siebert
Lipcse:
Gulácsi – Simakan (Mukiele, 74.), Orbán, Gvardiol – Henrichs (Klostermann, 56.), Laimer (T. Adams, 56.), Kampl, Angelino – Nkunku (Poulsen, 81.) – André Silva, Novoa (Olmo, 55.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Wolfsburg: Casteels – Lacroix, Bornauw, Brooks – Baku, Arnold, Gerhardt (F. Nmecha, 79.), Roussillon – Vranckx (Lukébakio, 79.), Waldschmidt – Weghorst (M. Philipp, a szünetben). Vezetőedző: Florian Kohfeldt
Gólszerző: Orbán (76.), Gvardiol (84.)

A frissiben felépült Szoboszlai Dominik a kispadon foglalt helyet a Wolfsburg elleni hazai bajnokin a kezdéskor, míg Gulácsi Péter és Willi Orbán természetesen most is megkapta a bizalmat a vezetőedzőtől, Domenico Tedescótól. A hazaiak legjobbja Gulácsi volt az első félidőben, ehhez pár szép kijövetel mellett elég volt bravúrral védenie a 19 esztendős belga szélső, Aster Vranckx közeli lövését. A vendégkapusnak, a szintén belga Koen Casteelsnek egyszer kellett vetődnie, de a 18 éves spanyol támadó, Hugo Novoa lövése azért nem állította különösebben nehéz feladat elé.

Felváltották a szünet után a kemény belépőket a kegyetlen és olykor sunyi szabálytalanságok, ám ettől egyáltalán nem lett élvezhetőbb a mérkőzés, Tedesco pedig az 55. percben beküldte a Dani Olmo, Tyler Adams, Lukas Klostermann triót.

Egyből jobb lett a meccs, és bár André Silva sarkazását követően lesállás miatt elvették Willi Orbán gólját, a magyar válogatott védő pár perc múlva a kapuba fejelte a portugál támadó fejese után a lécről elé csorgó labdát.

Betalált a hajrában a horvát védő, Josko Gvardiol is, méghozzá klasszis csatárokra valló könnyed mozdulattal tette emlékezetessé a 20. születésnapját, s ezzel el is dőlt a találkozó.

Sorozatban a negyedik bajnokiján volt képtelen gólt szerezni a kiesés ellen harcoló Wolfsburg.

Korábban
Freiburg–VfB Stuttgart 2–0 (Ito 37. – öngól, Schade 72.)
Fürth–Mainz 2–1 (Dudziak 12., Bell 66. – öngól, ill. Onisiwo 90+3.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 2–3 (Kramaric 45+1., Rutter 77., ill. Haaland 6., Reus 58., Raum 66. – öngól)
Bayer Leverkusen–Augsburg 5–1 (Bellarabi 9., Diaby 24., 65., 69., Alario 81., ill. Maier 63.)
Mönchengladbach–Union Berlin 1–2 (K. Koné 40., ill. Kruse 18. – 11-esből, 84.)

VfL Bochum–1. FC Köln 2–2 (Holtmann 25., Aszano 70., ill. Hübers 36., Modeste 45.)
Eintracht Frankfurt–Bielefeld 0–2 (Wimmer 5., Schöpf 27.)

Szülinapi szelfi

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc
Roussillon beadását Arnold 14-ről jobbal a léc fölé vágja.

Három perc a ráadás.

86. perc
Ívelget a Wolfsburg, de nem sokra megy. Nmechát szereli a 16-oson Orbán, de les.

Nem les, eldőlni látszik.

84. perc JOSKO GVARDIOL ballal nagyon lazán a léc alá emel az ötös elől, középről, Mukiele lapos indítása után. De mit szól ehhez a VAR?

83. perc Baku nagyon él ma, az előbb is ő indított, de a kapu előtt az utolsó pillanatban elrúgta a labdát Nmecha elől Klostermann. Jó csere...

83. perc Baku jobb oldali beadását Klostermann elhalássza bevetődve az ötösön az utolsó pillanatban Phillips elől.

82. perc Tyler Adams kap sárga lapot Arnold ellökéséért.

81. perc Youssuf Poulsen
be, Nkunkunak nem ment ma.

79. perc Gerhardt le, Felix Nmecha be, Dodi Lukébakio meg Vranckxot váltja.

76. PERC ITT A GÓL, Olmo jobb oldali beívelését Silva hatról nagy ívben a lécre fejeli, nem sokkal elvétve a bal felső sarkot, WILLI ORBÁN két lépésről félmagasan a bal, azaz a rövid sarokba fejeli a lecsorgó labdát, megelőzve Bornauw-t. 1–0!

75. perc Nkunku balról laposan középre passzol, kicsit rossz a labda, Olmo ezért megáll, de odapattan elé Arnoldról, ám Lacroix gyorsabb nála, ment is.

74. perc Nordi Mukiele a pályán, Simakant váltva.

73. perc Dani Olmónak sárga lap, magasra emelt lábbal támadta az ellenfelet.

69. perc Kampl labdát szerez a 16-os előtt Bornauw-tól, Silvával háromszögez egyet, jobbal 22-ről célba veszi a jobb alsó sarkot, Casteels azonban hatalmas vetődéssel eléri a labdát!

67. perc Kevin Kamplnak sárga lap, belemenésért. Bakut kell gyors ápolásban részesíteni.

64. perc Nkunku jobblábas, 28 méteres szabadrúgása elsuhan a jobb felső sarok mellett. Casteels kapus értő felügyelete mellett.

60. perc Maxime Lacroix kap sárga lapot. Ő a vendégek legértékesebb játékosa.

A VAR szerint is lesállás előzte meg a portugál fifikás passzát, Nkunku balról jövő szabadrúgása után.

56. perc HELYZET, de Silva és Adams egymást akadályozza az ötös jobb sarkánál, Silva sarkazása után jobbal a léc alá lő három lépésről Orbán... azonban les.

55. perc Hármas hazai csere: Novoa, Lamer és Henrichs le, Dani Olmo, Tyler Adams és Lukas Klostermann be.

51. perc VAR,
Nkunku lábára sunyin odalép a mellette elsétáló vendégjátékos. De sárga lap sincs.

50. perc Baku a földön, kis lökdösődés aztán, Nkunku pedig jelzi, ő aztán tényleg nem tehetett semmiről. Ápolás.

49. perc Baku cselezget ismét a jobb szélen, de csak amíg Orbán oda nem lép neki. Bedobás.

48. perc Kőkemény belépőkkel, nyilván.

46. PERC TÖBB CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Philipp ebben az idényben 13 Buli-meccsen egyetlen gólt sem szerzett.

46. perc Maximilian Philipp be, Waldschmidt le.

A Lipcse 6 mérkőzés óta veretlen odahaza a VfL ellen, ez a klubrekord, ugyanakkor az előző 5 egymás elleni meccsük egyikét sem nyerte meg (4 iksz, egy vereség), csak a Bayern München (7) ellen van ilyen rossz a sorozata.

Tavaly március után nyerhet ismét sorozatban három meccset a Lipcse e sorozatban.

Maximilian Philipp 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

44. perc Kampl jobb oldali beadása kapuscsemege.

42. perc Waldschmidtet kell ápolni, csere lesz.

Gerhardt lövésénél egészen pontosan a közbelép Laimer mentett hatalmasat.

40. PERC GULÁCSI! Baku jobb oldali beadását eltöri jobbal középen Roussillon, hétről jobbal kapura lő Vranckx, Gulácsi balra vetődve hatalmasat véd, a lecsorgót nem éri el az ötösön Waldschmidt, Gerhardt jobbal tízről a bal felső fölé lő!

39. perc Baku jobbal a jobb alsó sarkot veszi célba, Gulácsi vetődve véd, és okosan kitolja oldalra a labdát, nem kockáztat.

37. perc Benjamin Henrichs kap sárga lapot most, kezezésért. És szabadrúgás a 16-os bal sarka elől.

Kohlfeldt mindig nyert Tedesco aktuális Bundesliga-csapata ellen.

35. perc Baku jobbról középre kanyarintja a labdát, 12-ről a léc fölé fejel Lacroix.

34. perc A beadást 16-ról a bal oldali ötössarok elé fejeli Bornauw, de közbelép ott Kampl, a ballal már lőni akaró Roussillon legnagyobb bánatára.

33. perc Mohamed Simakan kap sárga lapot a felfutó Gerhardt felrúgásáért. Ápolás.

28. perc Letámad a Lipcse, még Weghorst is szűrőt játszik most. A holland az idénybeli 17 bajnokiján 6 gólt szerzett.

A VfL Wolfsburg mestere, Florian Kohfeldt négyszer vezette Lipcsében aktuális csapatát, és mindig kikaptak.

25. perc Nagyon leült a mérkőzés, a jelenlévő nézőközönség pedig mindent elkövet, hogy hangulatos legyen a bajnoki.

20. perc Novoa beadását jobbal a léc fölé méri 20-ról Kampl.

18. perc Brooks nem figyel, Novoa jobbal kapura lő a 16-osról, a bal alsó sarok előtt eléri azonban a labdát a nagyot vetődő kapus!

16. perc Bornauw szereli kegyetlen kemény, önfeláldozó, de lábat végül nem érő becsúszással Silvát.

14. perc Novoa jobb oldali beadását elrúgja az ötösön az utolsó pillanatban Silva elől Lacroix, majd gyorsan megünnepli magát, miközben Angelino a balon hatalmasat kap Bakutól.

Visszavonulását követően az NDK olimpiai csapatát, az U23-as gárdát irányította edzőként, majd a németországi egyesítést követően első keletnémet trénerként dolgozott a Bundesligában, az élvonalbeli Werder Bremennél. A későbbiekben volt az FSV Zwickau, a VfB Leipzig, valamint a kairói al-Ahli trénere is. Az 1990-es években a német válogatottnál Berti Vogts szövetségi kapitány munkáját segítette.

A védő 1968 és 1986 között, teljes felnőttpályafutása során a drezdaiak keretét erősítette, ötször nyert bajnoki címet és ötször kupát az NDK-ban. Az 558 mérkőzése rekord a Dynamo Dresdenben, ezeken az összecsapásokon védő létére 101 gólt szerzett.

„Dixie” Dörnert karrierje során a keletnémet Császárnak hívták – a nyugatnémeteknél Franz Beckenbauernek járt a Kaiser megszólítás –, a válogatottban 100 fellépésével második volt a szintén legendás Joachim Streich (102) mögött, tagja volt az 1976-os, montreali olimpián aranyérmes együttesnek.

Hosszan tartó betegségben, 70 éves korában elhunyt Hans-Jürgen „Dixie” Dörner, a keletnémet labdarúgás legendás alakja.

10. perc
Gvardiol két könnyű labdát is elnéz a balon, ez a Bundesligában nem fér bele, Vranckx azonnal a földre viszi. Megüti a fejét a horvát esés közben.

A Lipcse egyetlen csapattal sem találkozott olyan gyakran, mint a "farkasokkal".

8. perc Waldschmidt mesterien emel a jobb szélre, Baku beadásába beleér azonban Gvardiol.

7. perc Simakan remek indítását Novoa rossz helyre passzolja az ötös elől, majd visszapattan hozzá a labda, de ezt meg elcselezi, szereli aztán keményen Arnold.

6. perc Baku jobb oldali beadása Orbáné.

5. perc Bornauw lép oda Silvának, szabadrúgás 35-ről. Angelino emelését elfejel középre Silva, de éppen a visszafutó Arnold elé, aki elrúgja jó messzire a labdát.

3. perc Angelino szereli az ötös jobb sarka előtt Bakut, de les.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta sötétzöldben.

A Leipzig a győzelem útjára tért, utóbbi két bajnokiját és szerdán a kupameccsét is megnyerte. Hihetetlen, de ez a legjobb sorozata ebben az idényben. A Bundesligában a hetedik helyig jött fel, hátránya már csak négy pont a dobogó harmadik helyéhez képest. Ellenfele a 14. helyen álló Wolfsburg lesz, amely november 6-a óta képtelen volt tétmérkőzésen győzni. A hétvégén döntetlent játszott a Herthával, azt megelőzően sorozatban hatszor kapott ki.
RB Leipzig–Wolfsburg 2018–2019: 2–0, 0–1, kupa: 1–0, 2019–2020: 1–1, 0–0, kupa: 6–1, 2020–2021: 2–2, 2–2, kupa: 2–0, az ősszel: 0–1

Egy kis örökmérleg: 17 mérkőzés, 7 lipcsei és 6 wolfsburgi sikerrel, 26, ill. 16 rúgott góllal.

Eltiltott Renato Steffen, a vendégektől.