Bundesliga: szoros mérkőzésen nyert a Dortmund, otthon gálázott a Leverkusen

2022.01.22. 17:26
Erling Haaland továbbra is őrzi gólerős formáját (Fotó: AFP)
Szoros mérkőzésen nyert 3–2-re a Hoffenheim otthonában a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában.

A dortmundiak már a hatodik percben előnybe kerültek Erling Haaland góljával, de az első félidő rendes játékidejének hosszabbításában Andrej Kramaric révén egyenlíteni tudott a Hoffenheim. A fordulás után a vendégeknek mindössze 13 perc kellett, hogy ismét megszerezzék a vezetést, ezúttal Marco Reus volt eredményes. Az egyenlíteni igyekvő hazaiak a 66. percben nehéz helyzetbe hozták magukat David Raum öngóljával, azonban 13 perccel a rendes játékidő vége előtt Georginio Rutter révén ismét szépíteni tudtak, azonban az egyenlítés már nem sikerült nekik, így 3–2-re kikaptak.

A Bayer Leverkusen már az első félidőben lerendezte az Augsburgot, hiszen 24 perc alatt Karim Bellarabi és Moussa Diaby révén már kettővel ment a házigazda. A fordulás után a 63. percben Arne Maier révén noha szépített a vendég együttes, de Diaby a 65., majd a 69. percben is eredményes tudott lenni. A végeredmény aztán még így sem állt be, hiszen kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt még Lucas Alario is betalált, így 5–1-re diadalmaskodott a Leverkusen.

A Freiburg a Hoffenheim elleni 4–1-es kupasiker után már a 34. percben hátrányba kerülhetett volna, de a játékvezető a videóbíró segítségével visszanézte Lukas Kübler mozdulatát, és végül nem ítélt tizenegyest a VfB Stuttgart javára. Az első gólra ennek ellenére nem kellett sokat várni, hiszen két perccel később Ito Hiroki öngóljával megszerezte a vezetést a Freiburg, amely aztán Kevin Schade révén 18 perccel a vége előtt már 2–0-ra vezetett, így otthon tartotta a három pontot. Sallai Roland csereként, a 74. percben lépett pályára, a második találatot szerző Schade helyén.

Az Union Berlin decemberi legyőzése után egy vereséget és három döntetlent követően újabb sikert könyvelhet el a Fürth, hiszen hazai környezetben 2–1-re legyőzte a Mainzot. A sereghajtó a 12. percben Jeremy Dudziak góljával került előnybe, majd 24 perccel a találkozó rendes játékidejének vége előtt Stefan Bell öngóljával már 2–0-ra vezetett, azonban a végeredményt a ráadás harmadik percében Karim Onisiwo állította be, aki szépíteni tudott. (2–1) Szalai Ádám továbbra sem volt ott a Mainz keretében, miután sérüléssel küzd.

A hétközi Hannover elleni kupakudarc (3–0) után az Union Berlin ellen sem tudott diadalmaskodni a Borussia Mönchengladbach. A házigazda a 18. percben került hátrányba, miután Max Kruse értékesítette a fővárosiaknak megítélt büntetőt. Erre a találatra a 40. percben Kouadio Koné révén válaszolni tudott a Mönchengladbach, de a berliniek a mérkőzés vége előtt hat perccel Kruse révén ismét előnybe kerültek, így pedig 2–1-re megnyerték a találkozót. Az Union Berlin keretében még nem volt ott a frissen igazolt Schäfer András, hiszen kisebb sérüléssel bajlódik a magyar középpályás.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Freiburg–VfB Stuttgart 2–0
(Ito 37. – öngól, Schade 72.)
Fürth–Mainz 2–1 (Dudziak 12., Bell 66. – öngól, ill. Onisiwo 90+3.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 2–3 (Kramaric 45+1., Rutter 77., ill. Haaland 6., Reus 58., Raum 66. – öngól)
Bayer Leverkusen–Augsburg 5–1 (Bellarabi 9., Diaby 24., 65., 69., Alario 81., ill. Maier 63.)
Mönchengladbach–Union Berlin 1–2 (K. Koné 40., ill. Kruse 18. – 11-esből, 84.)
VfL Bochum–1. FC Köln 2–2 (Holtmann 25., Aszano 70., ill. Hübers 36., Modeste 45.)