Nem fázott rá a Leipzig, hogy ráült az eredményre

2023.04.29. 15:20
Nkunku november után újra gólt szerzett (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában a Szoboszlai Dominikot nélkülözni kénytelen RB Leipzig Christopher Nkunku góljával 1–0-ra nyert hazai pályán a Hoffenheim ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
RB LEIPZIG–HOFFENHEIM 1–0 (1–0)
Lipcse
, Red Bull Aréna, 45 294 néző. Vezette: T. Stieler
LEIPZIG: Blaswich – Simakan (Henrichs, 81.), Orbán, Gvardiol (A. Diallo, 59.) – Klostermann, Laimer, Kampl, Raum (Halstenberg, 59.) – Forsberg (Dani Olmo, 59.) – Nkunku (André Silva, 59.), Werner. Vezetőedző: Marco Rose
HOFFENHEIM: Baumann – Kabak, Brooks, Akpoguma – Kaderábek (Skov, 69.), Geiger (Rudy, 61.), Angelino (Nsoki, a szünetben) – Kramaric, Baumgartner (Prömel, 61.) – Bebou (Dolberg, 81.), Dabúr. Vezetőedző: Pellegrino Matarazzo
Gólszerző: Nkunku (28.)

Három helyzete is volt a lipcsei csapatnak – amelyben a múlt heti piros lapja miatt nem lehetett ott Szoboszlai Dominik – az első negyedórában, Nkunku a blokkba lőtt, Laimer kísérletét védte Baumann, Werner pedig fölé bombázott. Eközben a Hoffenheimnek csak egy lecsúszott beadásra futotta Kramarictól, bár Blaswichnak kétségtelenül résen kellett lennie. Az első félidő felére kiegyenlítettebbé vált a játék, ám éppen ekkor jött a gól: Forsberg passza után Nkunku használta ki a ziccerét, aki november 9. után tudott újra betalálni. Egy komolyabb helyzetet hozott a félidő hátralevő része, a vendégek csatára, Bebou lőtt az üres kapu fölé – a támadás végén a partjelző tévesen intett lest, így érvényes gól lehetett volna belőle.

A szünet után végképp ráült az eredményre a Leipzig, Simakan előtt adódott egy kisebb lehetőség, míg az egyetlen komoly helyzetet a 74. percben jegyezhettük fel, amikor André Silva a lécet találta telibe. Az ezt követő néhány perc hozott még némi izgalmat, egész pontosan Halstenberg egész jó lövése, illetve Dabúr fejese. Összességében nem játszott jó meccset a két csapat egymással, de a Leipzig így is győzni tudott, míg a Hoffenheim hiába szeretett volna többet elérni Lipcsében, nem volt rá képes. 1–0

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–1(Rexhbecaj 25. – öngól, ill. Demirovic 58.)
1. FCKöln–Freiburg 0–1(Doan 53.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–0
VfB Stuttgart–Mönchengladbach 2–1(Guirassy 22., Coulibaly 83. – 11-esből, ill. Weigl 77. – 11-esből)
Kiállítva:Itakura(81., Mönchengladbach)

KÉSŐBB
18.30:Schalke–Werder Bremen (Tv:Arena4)

VASÁRNAP
15.30:Bayern München–Hertha BSC (Tv:Arena4)– élőben az NSO-n!
17.30:Wolfsburg–Mainz (Tv:Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Borussia Dortmund 1–1(Losilla 5., ill. Adeyemi 7.)

18. Hertha29571735–59–2422

Willi Orbán (balra) végig a helyén volt a védelemben (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–2

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, az RB Leipzig egygólos győzelmet aratott!

90+5. perc: Werner szólója után Olmo elé került a labda, aki 15 méterről lőtt, de a lövés elakadt valakiben.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

86. perc:Akpoguma sárgult be, miután buktatta Silvát.

81. perc: Simakan helyére állt be Henrichs.A másik oldalon Bebou jött le, akit Dolberg váltott.

Wernernek (középen) ma annyira nem ment a játék (Fotó: AFP)

80. perc: Dabúr beadása után Bebou fejelt fölé 6 méterről.

78. perc:Halstenberg lőtt 13 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé!

74. perc: KAPUFA! Olmo szépen ugratta ki Silvát, aki 14 méterről a lécet találta el!

69. perc: Kaderábek megsérült, Skov váltotta.

65. perc: Rudy lőtt 18 méterről jócskán fölé.

62. perc: A frissen beállt Rudy kapott sárgát, miután fautolta Olmót.

61. perc: És két vendégcsere. Befejezte Geiger és Baumgartner, a helyükön Rudy és Prömel.

59. perc: Négy hazai csere. Lejött Forsberg, Gvardiol, Raum és Nkunku, beállt Dani Olmo, Diallo, Halstenberg és André Silva.

59. perc: Simakan lőtt 8 méterről az oldalhálóba.

Nem sok mindent történt eddig a második félidőben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Vendégcsere a szünetben, Angelino helyén Nsoki.

Simakan (balra) és Akpoguma versenyfutása (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–0

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Két perc a ráadás.

43. perc: Kampl indította Wernert, aki az átvétel után tolt egyet a labdán, így viszont Akpoguma blokkolni tudta a lövését.

38. perc: ÓRIÁSI VENDÉGHELYZET! Kaderábek passza utánBaumgartner lőtt balról, ezt Blaswich kivédte, de épp Bebou elé ütötte a labdát, aki 10 méterről, az üres kapuval szemben fölé bombázott! Az asszisztens a támadás végén lest intett, ám a visszajátszásból kiderült, nem volt az, így ha bemegy, érvényes gól lett volna.

30. perc: Ismét Nkunku került – kisebb – helyzetbe, de éles szögből csak a bal kapufa mellé tudott lőni.

Nkunku lufis gólöröme (Fotó: AFP)

Nkunku november 9. után tudott újra gólt szerezni, úgy tűnik, a támadó végre teljesen egészséges.

28. perc: GÓL! HAZAI ELŐNY!Brooks adta el a labdát a tizenhatosa előterében, amely Laimerhez, majd utána Forsberghez került, a svéd játékos kiugratta Nkunkut, aki10 méterről a bal alsóba passzolt! 1–0

27. perc: Most pedig Raum keveredett oda a kapu elé a másik oldalon, de az első csel után nem lőtte el a labdát, a második pedig már nem volt az igazi, így csak a blokkba tudott bombázni. Több volt benne.

26. perc: Labdát vesztett a hazai csapat, ésBebou elé került a labda, aki 12 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

Kicsit kijött a szorításból a Hoffenheim, így a Leipzig most nem tud helyzetbe kerülni.

Munkában a vendégvédelem (Fotó: AFP)

14. perc: Ez is lehetőség! Geiger adta el a labdát a saját tizenhatosánál, Werner csapott le rá, de 13 méterről fölé lőtte!

10. perc: Laimer vette célba 20 méterről a jobb alsó sarkot,Baumann szögletre tenyerelte a labdát. Szép lövés, szép védés.

5. perc: Lecsúszott Kramaric jobb oldali beadása, a labdát így a jobb felső sarokból kellett kitornászniaBlaswichnak.

2. perc: Rögtön helyzet! Kampl indította Nkunkut, aki megcsinált egy cselt, majd 9 méterről lőtt, de Kabak belelépett a kísérletébe!

A Leipzig tiszta fehér, a Hoffenheim fekete szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A mai mérkőzésen Szoboszlai Dominik nem léphet pályára, mivel a legutóbbi, Leverkusen elleni meccsen (0–2) piros lapot kapott. A magyar válogatott játékos mellett Haidara is eltiltott a szászországiaknál, mivel begyűjtötte az ötödik sárga lapját.

Februárban a kupában, illetve novemberben a bajnokságban is 3–1-re nyert a Leipzig a két csapat egymás elleni találkozóján. Ha csak a Bundesligát nézzük, az eddigi összesített mérleg: hét lipcsei siker, három döntetlen és három Hoffenheim-győzelem.

A 14. helyen álló Hoffenheimnek volt egy remek hármas győzelmi sorozata, de az előző két meccsét nem tudta megnyerni, igaz, a Bayern Münchennel döntetlent játszott (1–1). A kék-fehérek négy pontra vannak a 16., osztályozót jelentő helytől, így még mindenképp pontokat kell gyűjteniük.

Az ötödik helyezett Leipzig az előző öt bajnokijából hármat elvesztett, így a BL-helyekért folytatott csatában már nem csak az előtte álló Union Berlin, Freiburg párosra kell figyelnie, hanem a mögötte található Leverkusenre is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a RB Leipzig–Hoffenheim mérkőzés a Bundesligában!