Szoboszlai csereként betalált, a hajrában gyönyörű gólpasszt adott – nyert a Leipzig

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.10.23. 15:16
Szoboszlai beállt, és rögvest gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén az RB Leipzig 4–1-re legyőzte hazai pályán a Greuther Fürthöt. Szoboszlai Dominik a becserélése után rögvest gólt szerzett, a hajrában pedig egy szenzációs gólpasszt is kiosztott.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
RB LEIPZIG–FÜRTH 4–1 (0–1)

Lipcse, Red Bull Aréna. Vezette:Dingert
RB LEIPZIG: Gulácsi – Mukiele, Orbán, Gvardiol – Henrichs (Simakan, a szünetben), Haidara, Kampl (Poulsen, a szünetben), Angelino – Nkunku (Novoa, 85.), Forsberg (Szoboszlai, 64.) – André Silva (T. Adams, 64.). Vezetőedző: Jesse Marsch
FÜRTH: Funk – Meyerhöfer, Bauer, Viergever, Willems (Itter, 72.) – Griesbeck – Christiansen, Dudziak (Barry, 82.) – Leweling – Hrgota (Tillman, 72.), Itten (Abiama, 82.). Vezetőedző: Stefan Leitl
Gólszerző: Poulsen (46.), Forsberg (53. – 11-esből), Szoboszlai (65.), Novoa (88.), ill. Hrgota(45. – 11-esből)

Meglepően agresszíven kezdett a sereghajtó Fürth, amely már a 6. percben kialakított egy ziccert. Egy beadás után Jeremy Dudziak senkitől sem zavartatva bólintott pár méterről a kapu fölé, Gulácsi Péter már verve volt. Az RB Leipzig az első félidőben csupán a szögleteire támaszkodhatott, de azokból sem tudott igazán veszélyt kialakítani.

A 13. percben Jamie Leweling vette célba Gulácsi kapuját, a magyar kapus pedig megfogta a kellemetlenül pattogós lövést. A 23. percben a lipcseiek kapujában kötött ki a labda, de a magyar kapussal szemben elkövetett szabálytalanság miatt a játékvezető nem adta meg a gólt.

A félidő hajráját megnyomták a vendégek. A 43. percben Dudziak lépett ki üresen, Gulácsi hatalmas bravúrral védett. Egy perccel később viszont tizenegyest kapott a Fürth. Nordi Mukiele megmászta ellenfelét, majd Willi Orbán is odarúgott egyet, így jogosan ítélt büntetőt a játékvezető. A labda mögé Branimir Hrgota állt, és magabiztosan passzolt a kapuba (0–1).

A szünetben kettőt cserélt a Leipzig, beállt Mohamed Simakan és Yussuf Poulsen is, utóbbi meg egy percen belül egyenlített. Egy elé pattanó labdát lőtt el, amely egy védőn megpattanva került a kapuba (1–1).

Az 52. percben Poulsent buktatták a tizenhatoson belül, így a hazaiak is elvégezhettek egy tizenegyest. Emil Forsberg nem hibázott(2–1).

A 64. percben csereként pályára lépett Szoboszlai Dominik, aki alig egy percen belül bevette a Fürth kapuját. A magyar válogatott játékos Christopher Nkunku középre tett labdájára érkezett remek ütemben, és jobbal, gyönyörűen a hosszú sarokba pörgetett(3–1).

A hajrában ismét villant 20 éves légiósunk. Szoboszlai a bal oldalon lódult meg, majd elképesztő labdát adott jobb külsővel középre. A szintén csereember spanyol támadónak, Novoának már nem volt nehéz dolga a befejezésénél, könnyedén passzolt a kapuba.4–1

„Novoa a lipcsei klub történetének legfiatalabb gólszerzője lett (18 éves).”

Az RB Leipzig az első félidőben nem játszott jól, hátrányba is került, de fordítani tudott, és sima győzelmet aratott.

A mérkőzés összefoglalója

Bayern München–Hoffenheim 4–0

A címvédő már a 8. percben megszerezte a vezetést, de azt a találatot a VAR segítségével még érvénytelenítette a játékvezető. Ezt követően a 16. percben parádés támadás végén Serge Gnabry szabályosan is betalált, majd szűk negyedóra múlva Robert Lewandowski tizenhatoson kívüli lövése kötött ki a kapuban (2–0). A második félidőben már nem játszott akkora intenzitással a Bayern, de Maxim Choupo-Moting és Kingsley Coman révén így is még kétszer eredményesnek bizonyult, és kiütötte ellenfelét.

Bielefeld–Borussia Dortmund 1–3

A hétközi BL-meccsen négygólos vereséget szenvedő, Erling Haalandot sérülés miatt nélkülöző vendégek esélyeshez méltóan, mezőnyfölényben játszottak a Bielefeld ellen. Az első félidő után már 2–0-ra vezetett a Dortmund: Emre Can büntetőből volt eredményes, majd Mats Hummels is betalált. A második félidőben Jude Bellingham tovább növelte az előnyt, a végén szépített a Bielefeld, de csak ennyire futotta az erejéből.

Bellingham szenzációs gólja

Wolfsburg–Freiburg 0–2

A pocsék formában lévő hazaiak ezúttal sem tudtak előrelépni a támadójáték hatékonysága tekintetében. A 27. percben ráadásul Philipp Lienhart góljával vezetést is szerzett a Freiburg, melynek keretében sérülés miatt nem lehetett ott a magyar válogatott Sallai Roland. A 68. percben Lucas Höler is betalált – elhozta vendégként a három pontot a Freiburg.

9. FORDULÓ
(Gnabry 16., Lewandowski 30., Choupo-Moting 82., Coman 87.)
Bielefeld–Borussia Dortmund 1–3 (Klos 87. – 11-esből, ill. Can 31. – 11-esből, Hummels 45., Bellingham 72.)
RB Leipzig–Fürth 4–1 (Poulsen 47., Forsberg 53. – 11-esből, Szoboszlai 65., Novoa 88., ill. Hrgota – 11-esből)
Wolfsburg–Freiburg 0–2 (Lienhart 27., Höler 68.)

Később
18.30: Hertha BSC–Mönchengladbach (Tv: Arena4)
Vasárnap
15.30: Köln–Leverkusen (Tv: Arena4)
17.30: VfB Stuttgart–Union Berlin
19.30: Bochum–Eintracht Frankfurt
Pénteken játszották
Mainz–Augsburg 4–1
(Onisiwo 10., S. Bell 15., Burkhardt 26., 71., ill. Zeqiri 69.)
Mainz: Szalai Ádám a 82. percben lépett pályára csereként.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! SZOBOSZLAI GÓL ÉS GÓLPASSZ, AZ RB LEIPZIG FORDÍTOTT A FÜRTH ELLEN! 4–1

90. perc: Négy perc a ráadás!

88. PERC: GÓL – MICSODA PILLANATOK! SZOBOSZLAI DOMINIK SZENZÁCIÓSAN KÜLSŐZTE A LABDÁT A SZINTÉN CSEREKÉNT BEÁLLÓ NOVOA ELÉ, AKINEK MÁR NEM VOLT NEHÉZ DOLGA A BEFEJEZÉSNÉL! 4–1

85. perc: Nkunku le, Novoa be.

82. perc: Itten és Dudziak le, Abiama és Barry be.

82. perc: Nkunku lövését védte Funk, majd a kipattanónál is dolga volt.

73. perc: Szoboszlai nagyon él, remek megmozdulásai vannak.

72. perc: Willems és Hrogta le, Itter és Tillman be.

69. perc: A második félidőben eddig csupán egy lövése volt a vendégeknek.

Nkunku középre tett labdájára érkezett Szoboszlai Dominik, aki jobbal, gyönyörűen pörgetett a hosszú sarokba.

65. PERC: GÓL – SZOBOSZLAI DOMINIK FANTASZTIKUS MOZDULATTAL BETALÁL, Ő IS 1 PERCCEL A BEÁLLÁSA UTÁN! 3–1

64. perc: Forsberg és André Silva le, Szoboszlai és Adams be.

62. perc: Szoboszlai készülődik, lassan beáll!

56. perc: Pár perc alatt mekkorát fordult a világ!

53. PERC: GÓL – FORSBERG ÉRTÉKESÍTI A TIZENEGYEST! FUNK ELTALÁLTA AZ IRÁNYT, DE PONTOS VOLT A TIZENEGYES! 2–1

52. PERC: ÚJABB TIZENEGYES, EZÚTTAL AZ RB LEIPZIG RÚGHAT BÜNTETŐT! POULSENT BUKTATTÁK!

51. perc: Nem lett, kirúgás az ítélet!

50. perc: Nkunku esett el a tihenhatoson belül. Lesz tizenegyes?

48. perc: Megadták a gólt! A most beállt Poulsen elé került a labda, aki kb. 11 méterről vette célba a kaput, labdája egy védőn megpattanva kötött ki a kapuban.

47. perc: Les miatt még visszanézik!

46. PERC: GÓL! POULSEN GÓLJÁVAL EGYENLÍT AZ RB LEIPZIG! 1–1

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Kettőt cserél a szünetben a Leipzig: Henrichs és Kampl le, Simakan és Poulsen be.

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! VEZET A SEREGHAJTÓ LIPCSÉBEN! 0–1

45. perc: Két perc a ráadás!

45. PERC: GÓL – HROGOTA A BAL SARKOT VÁLASZTOTTA, GULÁCSI JOBBRA INDULT EL! 0–1

44. PERC: TIZENEGYEST KAP A FÜRTH! MUKIELE MÁSZTA MEG LEWELINGET, MAJD ORBÁN IS SZABÁLYTALANKODOTT VELE SZEMBEN.

42. perc: Gulácsi véd óriási bravúrral. Dudziák közeli lövésére ért le a magyar kapus.

38. perc: Henrichs ápolása miatt áll a játék.

37. perc: Két vendégjátékos futott össze, de szerencsére nem sérültek meg. Viszont az akarásukat ez is jól szemlélteti!

36. perc: Kampl is „besárgult” a belépője után.

36. perc: Angelino beadását fejelték ki a védők.

31. perc: Leweling indítása kötött ki Gulácsi kezében.

27. perc: Továbbra is keményen játszik a Fürth, és nem tud helyzetbe kerülni a Leipzig.

23. perc: A labda a lipcseiek hálójában, Gulácsi a földön, de a játékvezető nem adja meg a gólt! A támadó zavarta a kapust. A labdát egyébként Gulácsi ütötte be a kapuba.

21. perc: Haidara csúsztatott a kapu fölé.

21. perc: Haidara lövésébe léptek bele a védők. Újabb hazai szöglet.

19. perc: Kivágják a hazaiak a labdát.

18. perc: Most a Fürth végezhet el egy sarokrúgást.

17. perc: A magasba bokszolt labdát végül lehúzta Funk.

17. perc: A lipcsiek is elvégezhetnek egy szögletet.

15. perc: Angelino kapott sárga lapot a késői belépője után.

13. perc: A vendégek ismét megharcoltak a labdáért, végül Leweling vette célba Gulácsi kapuját, de a magyar kapus megfogta a kellemetlenül pattogós lövést.

11. perc: Keményen, aggresszívan játszik a Fürth.

9. perc: Hazai helyzetet még nem jegyezhettünk fel.

6. perc: A meccs első helyzetét a Fürth alakította ki. Egy oldalbeadás után Dudziak bólintott pár méterről a kapu fölé.

3. perc: A felfejelt labdára Gulácsi Péter mozdult ki remekül és húzta le a labdát.

2. perc: Szögletet végezhetnek el a vendégek, Angelino blokkolta a lövést.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az RB Leipzig fehér felsőben, piros nadrágban, valamint piros sportszárban látható, míg a Fürth zöld-feketében.

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a Paris Saint-Germain 3–2-re legyőzte kedden a Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel felálló RB Leipziget a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a párizsi Parc des Princes-ben. A német együttes ezzel csaknem lehetetlen helyzetbe került, mivel három kör után pont nélkül áll a kvartettben. Szoboszlai Dominik ezúttal nem jutott szóhoz a lipcseieknél.

A németek korán hátrányba kerültek, de aztán fordítottak, viszont Lionel Messi duplájával a PSG újfent megszerezte a vezetést, amely az utolsó pillanatokban még büntetőt is hibázott.

A bajnokságban legutóbb az RB Leipzig 1–1-es döntetlent játszott a Freiburg otthonában, hazai pályán pedig legutóbb 3–0-ra győzte le a Bochumot. Azon a meccsen Szoboszlai Dominik a beállása után egyből gólpasszt adott szögletből a szintén akkor csereként pályára lépő André Silvának.

Noha a lipcseiek már négy mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban, a tabellán csupán a kilencedik helyet foglalják el. Gulácsi Péterék nyolc forduló után három győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel állnak. Hazai környezetben viszont négyből három bajnokijukat is behúzták, egyedül a címvédő Bayern München tudta elhozni a három pontot (1–4). Ezt a találkozót leszámítva imponálóak a hazai sikerek: 4–0, 6–0 és 3–0. Tekinthe, hogy a Fürth csupán egy ponttal a tabella utolsó helyén szerénykedik, ma sem lenne meglepő egy nagy arányú lipcsei győzelem.

A Greuther Fürth tehát az utolsó, egyedül a 17. Biefeldel ikszelt eddig le. Nyolc mérkőzésen 20 gólt kapott és csupán ötöt lőtt, így ma sem számíthat sok jóra.

A két csapat egyébként eddig négyszer találkozott, mindannyiszor a másodosztályban. Hármoszor az RB Leipzig nyert, egy meccsük pedig döntetlen lett, igaz, a legutóbbi párharcuk 2015-ben volt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ RB LEIPZIG–FÜRTH LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!