Nem bírt egymással a Freiburg és a Leipzig

R. P.R. P.
2021.10.16. 15:19
Forsberg belövi a büntetőt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában a Freiburg 1–1-es döntetlent játszott az RB Leipziggel. Mind a négy magyar pályára lépett, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik kezdőként, Sallai Roland csereként kapott szerepet.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Freiburg–RB Leipzig 1–1

Freiburg, Európa-Park Stadion. Vezette: Daniel Siebert
Freiburg:Flekken – Gulde (Sallai, a szünetben, Schade, 80.), Lienhart, N. Schlotterbeck – Sildillia, M. Eggestein (Keitel, 90+3.), Höfler, Günter – Dzsong Vu Jong (N. Petersen, 76.), Grifo (Demirovic, 90+3.) – Höler. Vezetőedző: Christian Streich
Leipzig:Gulácsi – Klostermann, Orbán, Simakan, Gvardiol (Angelino, 78.) – Kampl, A. Haidara – Forsberg (André Silva, 67.), Szoboszlai (Mukiele, 78.), Nkunku – Poulsen. Vezetőedző: Jesse Marsch
Gólszerző: Dzsong Vu Jong (64.), ill. Forsberg (32. – 11-esből)

A Leipzigben mind a három magyar kezdett, a Freiburgban viszont Sallai Roland csak a kispadon kapott helyet a kezdő sípszó pillanatában. Helyette Dzsong Vu Jong játszott, aki a 11. percben óriási helyzetet hagyott ki. A dél-koreai néhány méterről teljesen tiszta helyzetben a jobb kapufa mellé gurított, ráadásul Gulácsi teljesen verve volt.

A Leipzig is megszerezhette volna a vezetést nem sokkal később, de Orbán remek passza után Forsberg kihagyta a ziccert.

A svéd támadó aztán javított. A 31. percben Szoboszlai sarkazott remekül Nkunkuhoz, aki a büntetőterületen belül elesett, a játékvezető tizenegyest ítélt. Forsberg magabiztosan passzolt a bal alsó sarokba. 0–1

Nem sokkal az első félidő vége előtt Höler egyenlíthetett volna, ám óriási helyzetben a kapufát találta telibe.

A második félidőre Sallai Roland is beállt, és ezzel a Freiburg támadójátéka is feljavult. A 64. percben Grifo bal oldali beívelése után Dzsong Vu Jong szépen csúsztatott a kapu bal oldalába. 1–1

Sajnos Sallai Rolandot le kellett cserélni a 80. percben, miután nem sokkal korábban ütközött Willi Orbánnal. Sallai még vissza tudott menni néhány percre, de nem tudta végigjátszani a találkozót.

Gulácsi Péter nagyszerű formában védett az egész meccsen, döntő érdemeket szerzett a Leipzig pontszerzésében.

A többi mérkőzésről:

DORTMUND–MAINZ 3–1

A Dortmund már a 3. percben megszerezte a vezetést a Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Mainz ellen. A csapatkapitány Marco Reus bombázta a kapuba a kipattanó labdát. A Dortmund hiába futballozott óriási mezőnyfölényben, sokáig nem tudta növelni előnyét. Az 52. percben azonban kézzel ért labdába az egyik mainzi védő, videózás után büntetőt ítélt a játékvezető, s a sérülése után visszatérő Erling Haaland a kapu közepébe – Zentner kapus érintésével – lőtt (2–0). A 87. percben Kobel kapus kirúgására lecsapott a Mainz, és Burkardt góljával szépített. A 94. percben Haaland végleg eldöntötte a mérkőzést.

Győzelmével a Dortmund átvette a vezetést a tabellán, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Bayern München előtt.

Az elmúlt két évadban ebben a szereposztásban nem tudott győzni a Dortmund, idén januárban 1–1-et játszott a két csapat, előtte 2–0-ra nyert a Mainz.

EINTRACHT FRANKFURT–HERTHA BSC 1–2

Dárdai Pál Herthája a 7. percben került előnybe Frankfurtban, Marco Richter először talált be a 2021–2022-es idényben. A magyar szakember remekül cserélt, a 61. percben pályára küldte Jurgen Ekkelenkampot, aki két perccel később kétgólosra növelte a berliniek előnyét. A hazaiak még szépítettek, de egyenlíteni már nem tudtak. A Hertha két vesztes bajnoki után győzött ismét. Dárdai Márton sérülés miatt nem volt ott a meccskeretben.

NOVOTHNY BEMUTATKOZOTT A BUNDESLIGÁBAN

A szombati játéknap többi mérkőzésén az Union Berlin 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot, amivel meg is előzte vendégét a fővárosi csapat. Az újoncok csatája, a Fürth–Bochum mérkőzés a vendégcsapat 1–0-s sikerével ért véget. Novothny Soma a 93. percben lépett pályára a győztes csapatban. Ez volt a magyar csatár debütálása a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
SZOMBAT
Borussia Dortmund–Mainz 3–1 (Reus 3., Haaland 54. – 11-esből, 90+4. ill. Burkardt 87.)
EintrachtFrankfurt–Hertha BSC 1–2 (Pacienca 77. – 11-esből, ill. M. Richter 7., Ekkelenkamp 63.)
Freiburg–RB Leipzig 1–1 (Dzsong Vu Jong 64., ill. Forsberg 32. – 11-esből)
Greuther Fürth–Bochum 0–1 (Losilla 80.)
Union Berlin–Wolfsburg 2–0 (Awoniyi 49., S. Becker 83.)

KÉSŐBB
18.30:Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart

VASÁRNAP
15.30:BayerLeverkusen–Bayern München (Tv:Arena4) –élőben az NSO-n!
17.30:Augsburg–Arminia Bielefeld

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–1. FC Köln 5–0
(Bebou 31., 49., Baumgartner 51., Geiger 74., Posch 87.)

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: jön még néhány csere, Eggestein helyett Keitel, Grifo helyett Demirovic jön be.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Höfler erős lövése 12 méterről a jobb kapufán csattant. Gulácsi beleér, így óriási védés volt.

88. perc: Mukiele kap sárgát.

85. perc: Gulácsi hatalmasat véd, Höler közeli fejesét üti ki.

85. perc: Simakan kap sárgát.

83. perc: Angelino lő kapásból középre Nkunkuhoz, akinek a lővését blokkolják.

80. perc: Sallai mégsem tudja folytatni, lecserélik, Schade a helyén.

78. perc: újabb cserék, Gvardiol helyett Angelino, Szoboszlai helyett Mukiele a pályán.

Sallai szerencsére tudja folytatni, visszatért a pályára.

76. perc: Dzsong Vu Jong helyett Petersen a pályán.

74. perc: Sallai kerül a földre, miután ütközött Orbánnal, ápolják, a térdével van gond.

69. perc: Gulácsi kaparintja meg a labdát Grifo elől.

67. perc: a gólszerző Forsberg lejön, André Silva a helyén.

66. perc: Klostermann megy fel a támadással a jobb oldalon, beadását Grifo szögletre menti.

64. perc: egyenlít a Freiburg! Grifo bal oldali beívelése után a labda pontosan Dzsong Vu Jong fejére száll, a dél-koreai öt méterről szépen csúsztat a kapu bal oldalába. 1–1

62. perc: lipcsei szöglet, Szoboszlai beadása nem veszélyes.

58. perc: ígéretesen induló támadás a vendégektől, de Poulsen nagyon rosszul adta be a jobb oldalról, nincs belőle helyzet.

57. perc: Gvardiol szabálytalankodik, sárga lap.

55. perc: most Günter esik el a tizenhatoson belül, miután ütközött Klostermann-nal, de most sincs büntető.

52. perc: szabadrúgás a Freiburgnak 25 méterről, Grifo fölé tekerte.

Rendesen megnyomja a Freiburg az első perceket a második félidőben.

49. perc: Simakan ütközi le Hölert a tizenhatoson belül, de nincs büntető.

47. perc: Sallai rögtön veszélyeztet, felfut a jobb oldalon, beadását szögletre mentik a védők.

Sallai Roland bejött a szünetben, Gulde ment le.

Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: vége az első félidőnek!

45. perc: óriási helyzetben Höler a kapufát bombázza telibe.

44. perc: Haidara taktikai faultja sárgát ér.

44. perc: Grifo előreívelt szabadrúgását Szoboszlai fejeli szögletre.

42. perc: Szoboszlai újabb remek sarkazása után Nkunku ívelése oldalról mély, de így is a lécre pattant.

40. perc: Klostermann blokkol egy hazai beadást

36. perc: Jesse Marsch sem bír magával, a lipcsei vezetőedző is besárgul.

33. perc: a freiburgi vezetőedző, Christian Streich persze nem örül a fejleményeknek, és ennek hangot is ad, a kelleténél hevesebben. Sárga.

32. perc: Forsberg lövi a büntetőt, magabiztosan passzol a bal alsó sarokba. 0–1

31. perc: Szoboszlai sarkazott remekül Nkunkuhoz, aki a büntetőterületen belül elesik. Tizenegyes!

26. perc: Gvardiol lő 20 méterről, de a blokkban elakad a labda.

25. perc: Szoboszlai ugratja ki Forsberget, de picit hosszú az átadás, a svéd nem tudta lekezelni.

20. perc: Szoboszlai bead, de a védők lefülelik a labdát.

18. perc: most Forsberg hagy ki nagy helyzetet! Orbán ugratta ki nagyszerűen a svéd támadót, ám Forsberg tíz méterről a bal kapufa mellé lő.

16. perc: Höler lövését Gulácsi simán védi.

Valamivel veszélyesebb a Freiburg, a labdát körülbelül egyenlő arányban birtokolják a csapatok.

11. perc: óriási freiburgi helyzet marad ki. Gyors baloldali támadás végén Günter passzol Dzsong Vu Jonghoz, aki néhány méterről teljesen tiszta helyzetben a jobb kapufa mellé gurít. Gulácsi verve volt. A dél-koreai játszik Sallai helyett…

9. perc: veszélyes lipcsei támadás a jobb oldalon, Poulsen beadását szépen becsúszva tisztázza a védelem. Veszélyes helyzet volt, középen többen érkeztek.

8. perc: freiburgi támadás, de Sildillia beadása pontatlan.

5. perc: Gvardiol eladja a labdát, de szerencséjére nem lesz belőle helyzet.

1. perc: Forsberg 18 méterről középről kapura lőtt, de Flekken simán védte a lapos lövést.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

A forduló előtt a Freiburg maradt az egyetlen veretlen csapat a Bundesliga mostani évadjában. Christian Streich csapata négy győzelemmel és három döntetlennel a 4. helyen állt, és csak egy ponttal gyűjtött kevesebbet, mint az éllovas Bayern München. Emellett a Freiburg mindössze öt gólt kapott az eddigi hét forduló során, és ez a legkevesebb az egész mezőnyben.

A Leipzig mérsékelt szezonkezdet után csak a 9. pozíciót foglalta el három győzelemmel és ugyanennyi vereséggel, valamint egy döntetlennel.

A Nemzeti Sport interjújában Sallai Roland elmondta, akárcsak az angolok elleni válogatott mérkőzésen, most is elvállalja a tizenegyest, ha megítélik a csapata javára. Ezzel kapcsolatban hozzátette, hogy nem vesztek össze a most ellenfél Szoboszlai Dominikkel azon, hogy ki végezze el a büntetőt, noha sokan vélték így. Ehhez persze az is kell, hogy Sallait becseréljék a Leipzig ellen, mivel nem kezd. A teljes interjú ide kattintva olvasható el.