Bundesliga: a Bayern ráijesztett szurkolóira, majd simán nyert

SZ. R.SZ. R.
2022.02.20. 17:28
Robert Lewandowski duplája is kellett a Bayern München győzelméhez (Fotó: AFP)
A félidőben még a Greuther Fürth vezetett, de a szünet után a Bayern München felébredt, fordított, és 4–1-re győzött a sereghajtó ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában.

Már a mérkőzés elején fölényben futballozott a Bayern München, de a 43. percben Branimir Hrgota szabadrúgásból szerzett góljával a Greuther Fürth szerezte meg a vezetést a szünet előtt (0–1).

A fordulás után gyorsan sokkolta ellenfelét az éllovas: a 48. percben Robert Lewandowski volt eredményes, s bár a játékvezető a VAR-segítségét kérte, megadta a hazaiak találatát. Bő negyedórával később aztán Sebastian Griesbeck öngóljával már a vezetést is megszerezte a Bayern.

A folytatásban Max Christiansen és Marco Meyerhofer is egyenlíthetett volna, de előbbi próbálkozás elkerülte a kapu jobb oldalát, utóbbi labdája pedig a jobb kapufán csattant. Ez meg is bosszulta magát, hiszen a 82. percben Robert Lewandowski fejjel is bevette a Fürth kapuját, míg a rendes játékidő hosszabbításának első percében Eric Maxim Choupo-Moting is eredményes volt, beállítva a 4–1-es végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Bayern München–Greuther Fürth 4–1
(Lewandowski 47., 82., Griesbeck 61. – öngól, Choupo-Moting 90+1., ill. Hrgota 43.)
Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 6–0 (Reus 26., 81., Malen 32., Wolf 70., Moukoko 74., Can 90+1. – 11-esből)
Hertha BSC–RB Leipzig 1–6 (Jovetics 48., ill. Henrichs 20., Nkunku 64. – 11-esből, 67., Olmo 74., Haidara 81., Poulsen 88.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Freiburg 1–2
(Gregoritsch 16., ill. Petersen 4., Schlotterbeck 26.)
Arminia Bielefeld–Union Berlin 1–0 (Okugava 53.)
VfB Stuttgart–Bochum 1–1 (Bella-Kotchap 53. – öngól, ill. Löwen 90+4. – 11-esből)
Wolfsburg–Hoffenheim 1–2 (Wind 36., ill. Bruun Larsen 74., Kramaric 78.)
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 1–0