Gulácsiék hengereltek – hatot hintett a Herthának a Leipzig

R. Gy.R. Gy.
2022.02.20. 19:16
Nkunku (pirosban) két gólt is szerzett Berlinben (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 23. fordulójában a hetedik helyen álló Leipzig a 15. Hertha otthonába látogatott, és három magyar válogatottal a kezdőjében óriási verést mért a hazaiakra. Bár a félidőben még csak eggyel vezetett a Lipcse, sőt a Hertha még egyenlíteni is tudott, Kempf kiállítása után kinyílt a gólzsák, és hatig meg sem álltak Gulácsiék (1–6).

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Hertha BSC–RB Leipzig 1–6 (0–1)

Berlin,Olimpiai Stadion.Vezette: Ittrich
HERTHA:Schwolow – Pekárik, Gechter, Kempf, Björkan – M. Richter (Kade, 76.), Darida, Ascacíbar, Tousart, Jovetics (Maolida, 70.) – Belfodil (Selke, 76.).Vezetőedző:Tayfun Korkut
LEIPZIG:Gulácsi – Simakan (Klostermann, a szünetben), Orbán, Gvardiol – Mukiele, A. Haidara, Henrichs (Adams, 80.) – Szoboszlai (Olmo, 60.), Forsberg (Laimer, 60.) – Poulsen, Nkunku (A. Silva, 70.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző:Jovetics (48.), ill. Henrichs (20.), Nkunku (64., 67. – az elsőt 11-esből), Olmo (74.), Haidara (81.), Poulsen (88.)
Kiállítva:Kempf (62.)

Elég gyenge formában futballozik az utóbbi időben a Hertha, ezért semmi jót sem várhatott a három magyar válogatottal a kezdőjében felálló Leipzigtől. A meccs képe már az első félidőben sem cáfolt rá az előzetes várakozásokra. Sokkal jobban játszottak a lipcseiek, egyre-másra dolgozták ki a helyzeteket, és a 20. percben meg is szerezték a vezetést, Poulsen passzát Henrichs lőtte némi védői segédlettel a berlini kapuba. 0–1

Úgy tűnt, hamarosan jönnek az újabb vendéggólok, de valahogy kihúzták a hazaiak, a védekezéssel voltak elfoglalva, és elég kilátástalannak tűnt a folytatás.

A második félidő elején viszont megtáltosodtak a hazaiak, és a 48. percben Jovetics révén össze is jött az egyenlítés. Ez a labda is megpattant, de éppen így lett jó. 1–1

Megindultak a hazaiak, Jovetics akár a vezetést is megszerezhette volna, ha Gulácsi nem véd remekül. A 60. percben Szoboszlait lecserélték, és bár előfordulhatott volna, hogy felszívja magát a Hertha, de a 62. percben inkább kipukkadt. Ekkor ugyanis Nkunku betört a tizenhatoson belülre, Kempf lerántotta, jött a kiállítás és a tizenegyes. A tizenegyest Nkunku belőtte, és ezzel kinyílt a gólzsák. A lelkileg összezuhanó berliniek csak nézték, ahogy az utolsó 25 percben sorra szerzi a góljait a Leipzig.

A harmadikat szintén Nkunku lőtte a 67. percben csiki-csuki akció végén, majd utána jött Olmo, Haidara és Poulsen. Egyik gól szebb volt, mint a másik, ugyanakkor rettentően gyenge berlini védekezés is kellett hozzájuk. 1–6

A Leipzig ezzel a győzelemmel felugrott a negyedik helyre, a Hertha viszont rendkívül mély válságban van, ilyen játékkal és szervezettséggel nagyon nehéz lesz kiharcolnia a bentmaradást.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+1. perc: Vége a meccsnek, nagyon kikapott a Hertha. 1–6

88. perc: ÚJABB GÓL! Olmo adott remek labdát Poulsennek, aki 10 méterről átemelte a labdát Schwolow felett, és ez már a hatodik. 1–6

85. perc: Azért a bíró megnézte a videón is. Visszavonta a pirosat, csak sárga.

84. perc: Haidara dumált ki magának egy sárgát.

83. perc: ÚJABB PIROS? Ascacíbar úgy csúszott be Poulsennek, hogy már ott sem volt a labda, villant is a piros.

83. perc: Kade indult meg Selke passzából, majd lövéshez is jutott, Gulácsi viszont lábbal szögletre mentett.

81. perc: GÓÓÓÓL! EZ AZ ÖTÖDIK! Haidara kapott paszt Adamstől, majd 19 méterről nagy erővel lőtt a kapujobb oldalába. 1–5

81. perc: Egyre nagyobb a nyomás a hazaiakon, letámadnak a lipcseiek.

74. perc: GÓÓÓÓL! Szegény embert az ág is húzza... újabb gólt kapott a Hertha. Egy rossz felszabadítás után Silva kapott indítást, de mentett a kapus, a kipattanó viszont Olmo elé került, aki egy csel után 5 méterről felvarrta a labdát a jobb felsőbe. 1–4

67. perc: GÓÓÓÓL! ÚJABB GÓL A HERTHA HÁLÓJÁBAN! Poulsen pörgette csodásan a labdát Olmo elé, aki néhány lépés után középre tette a labdát, és az érkező Nkunku 5 méterről a hálóba lőtt. 1–3

64. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT A LEIPZIG VEZET! Nkunku állt a labda mögé, és jobbal, nagy erővel lőtte ki a jobb alsót. 1–2

62. perc: És jött is a kiállítás! Kempf mehetett zuhanyozni.

62. perc: TIZENEGYEST KAPOTT A LEIPZIG! Nkunku tört be a tizenhatoson belülre, ahol lerántották!

60. perc: Kettőt is cserélt a Leipzig. Szoboszlai és Forsberg lejött, Olmo és Laimer jött be helyette.

57. perc: Gvardiol került a földre a berlini tizenhatoson belül, de hiába méltatlankodott, nem kapott ítéletet.

54. perc: Mekkora Jovetics-helyzet! Egy csel után célozta meg a bal alsót, Gulácsi viszont bravúros vetődéssel ütötte szögletre a labdát.

52. perc: Szoboszlai! Nagy lövést vállalt el 22 méterről, és vagy fél métert tévedett.

48. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A HERTHA! Középen indult meg Jovetics, elhúzta két ember között, majd 19 méterről ellőtte, és a Gvardiolon megpattanó labda besurrant a bal alsóba. 1–1

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Leipzig. 0–1

45. perc: Szoboszlai két igazítás után lőtt a jobb alsó felé, de egy védőről szögletre pattant a labda.

42. perc: Kéz? A lipcseiek azt reklamálták, hogy Forsberg középre fejelt labdájához kézzel ért egy hazai játékos, de a bíró nem adott tizenegyest.

41. perc: Szoboszlai adott jó passzt Henrichsnek a tizenhatoson belül, a német játékos inkább középre játszott, de csak szöglet lett belőle.

35. perc: Jovetics végezte el a szabadrúgást, és a sorfal mellett eltekert lövését Gulácsi biztosan fogta.

34. perc: Az első igazán jó Hertha-kontra futott a pályán, Darida remekül indította Richtert, akit Guardiol lerántott a lipcsei tizenhatos előtt. Sárga, de akár ki is állíthatták volna.

32. perc: A szöglet ravasz volt, de teljesen haszontalan.

32. perc: Poulsen esett el a tizenhatoson belül, de a bíró jól látta, hogy nem szabálytalankodtak vele, egy szöglet viszont jöhetett a Lipcsének.

30. perc: Szögletet harcolt ki a Hertha, Darida beadását azonban a védők kivágták.

29. perc: Nkunku bal oldali szögletét Simakan fejelte fölé.

28. perc: Elég egyoldalú a küzdelem, ami nem is tetszik a hazai nézőknek.

27. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Leipzig 30 méterre a berlini kaputól, Szoboszlai ellőtte, és a megpattanó labdát Schwolow ütötte ki a jobb alsó elől. Lehet, hogy nem ment volna be, de a Hertha kapusa biztosra ment.

25. perc: Richter kapott sárga lapot, mert páros lábbal rúgta fel Orbánt. Szépen felszántotta a stopli Orbán lábát.

23. perc: Az első hazai helyzet. Jobb oldali beadás után Belfodil fejelhetett 12 méterről, de kicsivel mellé.

20. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIPCSE! Szoboszlai hozta föl középen, Poulsenhez játszott, aki kénytelen volt visszafalé fordulni, majd passzolt az üresen álló Henrichhez, aki 11 méterről, jobbról lőtt, a labda kijött a kapusról, éppen vissza Henrichshez, aki újra megpróbálta, ezúttal már sikeresen, mert a labda egy védőről, Gechterről pattant a kapuba. 0–1

20. perc: Gvardiol indította Henrichst, aki inkább visszafelé passzolt, így aztán oda is lett a lehetőség.

11. perc: A szögletből nem lett semmi.

10. perc: Kempf tarolta le ugrás közben Poulsent, szabadrúgás 27 méterről, a tizenhatos jobb sarkával egy vonalban. Szoboszlai kanyarított át a túloldalra, az érkező Orbán fejesét szögletre mentették.

9. perc: Nagyon jól jött előre a lipcsei akció, Nkunku gyorsított fel középen, majd kitette jobbra, Mukiele 12 méterről, jobbról a jobb alsót vette célba, de a labda elgurult a kapufa mellett.

7. perc: Jobbára a Leipzignél van a labda, a Hertha mintha kontrákra rendezkedett volna be.

4. perc: Forsberg próbálta indítani Nkunkut, de a játékostárs nem mozdult be, odalett a lehetőség.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Hertha kék-fehér csíkos mezben, kék nadrágban, a Leipzig tiszta pirosban játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az utóbbi időben áll a bál a rosszul szereplő Hertha háza táján. A klubba 2019 júniusa óta 375 millió eurót feccölő Lars Windhorst élesen kritizálta a klubvezetést, továbbá azt mondta aCapitalcímű üzleti lapnak, hogy jelenleg úgy tűnik, hiba volt a Herthába invesztálni.

„Azt hittem, hogy a Herthánál racionális és előrelátó személyek hozzák a döntéseket. Olyanok, akik – hozzám hasonlóan – tartós sikereket szeretnének elérni. Ehelyett néhányukat csak a hatalom fenntartása és a klikkesedés foglalkoztat”– vallotta meg kendőzetlenül a 45 évesLars Windhorst,aki arra a kérdésre is őszintén válaszolt, hogy megérte-e pénzt pumpálni a klubba.

„Jelenleg úgy tűnik, sajnos nem. Azt leszámítva, hogy néhány emberrel pozitív a tapasztalatom, a befektetés csak veszteséget hozott.”

A 2007 decemberében egy halálos áldozatot követelő repülőgép-szerencsétlenséget túlélő Windhorst nem adja fel egy könnyen – ígéretet tett, addig nem száll ki az üzletből, ameddig az sikeres nem lesz.

„Senkinek sem hagyom, hogy elkótyavetyélje a 375 millió eurós befektetésemet. Sohasem adom fel! Sikeres lesz a befektetés, még akkor is, ha több időt vesz igénybe, mint amennyit eredetileg terveztem”– mondta a német üzletember.

Mindkét csapatra vonatkozó hír, hogy a Sport Bild német lap beszámolója alapján a következő idény előtt több személyi változás is történhet az RB Leipzig védelmében. Elhagyhatja az együttestNordi Mukiele,valamint a kilencszeres német válogatottMarcel Halstenberg,aki a jelenlegi évadban sérülés miatt még egyetlen hivatalos meccsen sem léphetett pályára, ráadásul a nyáron lejár a szerződése.

A lipcseiek már keresik a megoldást, hogy kivel vagy miképpen pótolhatnák a várhatóan távozó játékosokat. ASport Bildhárom nevet említ:Maxence LacroixésRidle Baku,a Wolfsburg két labdarúgója, valamintDárdai Márton,a Hertha BSC középhátvédje szerepel a kiszemeltek között. A lap megjegyzi, Baku „egy-két lépéssel” Dárdai Pál középső fia előtt jár és azonnali erősítésként érkezhetne Lipcsébe, míg Dárdai Márton inkább hosszabb távon jelenthetne megoldást a Leipzig problémáira.

A Sport Bild hangsúlyozza, intenzív tárgyalásokról vagy egyeztetésekről még szó sincs, mert amíg nem dől el, hogy a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot is soraiban tudó együttes a 2022–2023-as évadban melyik európai kupasorozatban szerepelhet – ha egyáltalán kvalifikálja magát a nemzetközi porondra –, addig nem tudni, hogy a klubnak milyen lehetőségei lesznek az átigazolási piacon.

Dárdai Márton a jelenlegi idényben eddig nyolc, összesen 20 Bundesliga-mérkőzésen játszott a Hertha felnőttcsapatában.