Bundesliga: Novothny nélkül ikszelt a Bochum a Stuttgarttal

2021.09.26. 19:34
Küzdelem volt, gól nem Bochumban (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 6. fordulójában a Novothny Somát nem nevező Bochum fogadta a VfB Stuttgartot, és küzdelmes mérkőzésen gól nélküli döntetlennel zárt. A Freiburg hazai pályán magabiztosan tartotta otthon 3–0-s győzelmével a három pontot az Augsburg ellen, Sallai már a végeredmény kialakulása után a 71. percben szállt be a kispadról.

Ahogy az idény eddigi minden bajnokiján, a Bochumban ezúttal sem lépett pályára Novothny Soma – a magyar csatárt csapata nem nevezte a VfB Stuttgart elleni találkozóra. A mérkőzésen egyébként nagyjából egyenlő mértékben birtokolták a felek a labdát, és ugyan a hazaiak többet lőttek kapura, gólt egyik csapat sem ért el.

A késő délutáni mérkőzésen a Freiburgnál csak a kispadra jelölték Sallai Rolandot, s végül úgy alakult a mérkőzés, hogy a 28-szoros magyar válogatott szélső csak a 71. percben lépett pályára. A Freiburg ugyanis már az első félidőben – Sallai nélkül is – könnyedén elhúzott 3–0-ra az Augsburg ellen, s a másodikban biztosan őrizte az eredményt, így továbbra is veretlen az új idényben. A listavezető Bayern mellett egyedüliként a mezőnyben.

PÉNTEK

Greuther Fürth–Bayern München 1–3 (Itten 88., ill. T. Müller 10., Kimmich 31., Griesbeck 68. – öngól)
SZOMBAT
EintrachtFrankfurt–1. FC Köln 1–1 (Borré 45+6., ill. Skhiri 14.)
RB Leipzig–Hertha BSC 6–0 (Nkunku 16., 70., Poulsen 23., Mukiele 45+3., Forsberg 60. – 11-esből, Haidara 77.)

Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (Kramaric 45+2., Baumgartner 74., Kaderábek 82., ill. R. Baku 25.)
BayerLeverkusen–Mainz 1–0 (Wirtz 62.)
Union Berlin–Arminia Bielefeld 1–0 (Behrens 88.)
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–0 (Zakaria 37.)

1. Bayern München 6 5 1 23–5 +18 16
2. Bayer Leverkusen 6 4 1 1 16–7 +9 13
3. Wolfsburg 6 4 1 1 8–5 +3 13
4. Borussia Dortmund 6 4 2 17–12 +5 12
5. Freiburg 6 3 3 9–4 +5 12