Bundesliga: nem volt kérdés, a Bayern négyet vágott az Unionnak

2022.03.19. 20:21
Fölényes Bayern-siker újabb Lewandowski-gólokkal (Fotó: Getty Images)
A Bayern München 4–0-ra legyőzte az Union Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar válogatott Schäfer András az Union Berlin játékosaként térhetett vissza Münchenbe, ráadásul abba a stadionba, amelyben gólt szerzett – éppen Manuel Neuer ellen – a tavaly nyári Európa-bajnokságon; de most csak a kispadon kezdett.

A Bayern München nem finomkodott, azonnal ostromolni kezdte a berliniek kapuját, a 11. percben Robert Lewandowski hagyott ki ziccert. Öt perccel később Kingsley Coman lőtt bődületesen nagy gólt, nagyjából 18 méterről – igaz, a kapus is benne volt.

COMAN GÓLJA ITT!

Nem sokkal ezután a PSG-től szerződtetett belső védő, Tanguy Nianzou megduplázta a bajorok előnyét, a játékrész derekán pedig Lewandowski értékesített egy büntetőt, gyakorlatilag eldöntve a meccset.

A Bayern azonban nem lazsálta el a folytatást sem, a második játékrész elején Jamal Musiala passzából újra Lewandowski volt eredményes. Ezzel kialakult a végeredmény: 4–0

A lengyel klasszis egyébként újabb mérföldkőhöz érkezett: ez már az ötödik 30+ gólos idénye a Bundesligában, amire csak Gerd Müller volt képes korábban – neki szintén öt ilyen évadja volt. Mindenki másnak összesen van 5...

A Bayern München német válogatott kapusa, Manuel Neuer pedig rekordot döntött, immár 311 győztes Bundesliga-meccsel büszkélkedik, ami a valaha volt legtöbb. Egy másik Bayern-legendát, Oliver Kahnt előzte meg ezen a listán.