Bundesliga: négygólos iksz Wolfsburgban, simán nyert az Union és a Leverkusen

M. B.M. B.
2023.04.01. 17:49
A Wolfsburg Nmecha kései góljával mentett pontot az Augsburg ellen (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában az Union Berlin a Stuttgartnak, míg a Leverkusen a Schalkénak rúgott három gólt. Mindeközben a Freiburg a Hertha, míg a Wolfsburg az Augsburg ellen játszott döntetlent.

WOLFSBURG–AUGSBURG

Gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött a mérkőzés, mivel a wolfsburgi Maximilian Arnold egy szöglet után parádés mozdulattal fejelt... a saját kapujába. 0–1

Közel fél órával később megduplázta előnyét az Augsburg: egy villámgyors támadás végén Mërgim Berisha lőtte ki a bal alsó sarkot. 0–2

A „farkasok” ennek dacára nem adták fel. A 84. percben Waldschmidt révén megvolt a szépítés... (1–2)

Majd a ráadásban Felix Nmecha az egyenlítő gólt is megszerezte, beállítva a végeredményt. 2–2

UNION BERLIN–STUTTGART

A gól nélküli első félidő után – igaz, a Stuttgart összehozott egy meg nem adott gólt – megszerezte a vezetést a hazai csapat. Roussillon beadását Sheraldo Becker közvetlen közelről talpalta a sváb kapuba. 1–0

A 60. perc után gyors egymásutánban két hazai gólt is láthattunk, így bő húsz perccel a vége előtt már eldőlt a három pont sorsa. Először Behrens juttatott a kapuba egy védőről lecsorgó labdát (2–0)...

...majd Haragucsi Genki talált be a saját kapujába, beállítva a végeredményt. 3–0

FREIBURG–HERTHA BERLIN

Az első játékrész itt sem hozott gólt, majd az 53. percben jött a „szokásos” freiburgi recept: a hazai specialista, Vincenzo Grifo életerős lövéssel értékesített egy szabadrúgást 17 méterről. 1–0

A 77. percben aztán megérkezett a fővárosiak válasza: Jessic Ngankam egy hazai védő bakiját kihasználva egyenlített, ezzel beállította a végeredményt is. 1–1

SCHALKE–BAYER LEVERKUSEN

A délutáni meccsek többségéhez hasonlóan Gelsenkirchenben sem született gól az első 45 percben, de nem sokkal a szünet után már Xabi Alonso együttese vezetett: a „gyógyszergyáriak” néhány húzásból megverték a Schalke védelmét, Jeremie Frimpong pedig ajtó-ablak helyzetben lőtt a hálóba. 0–1

A 61. percben megduplázódott a leverkuseni előny: Florian Wirtz egy remek kényszerítő után a védők gyűrűjében vette be a hazai kaput. 0–2

A pontot az i-re Szardar Azmun tette fel: az iráni légiós egy szögletvariáció végén fejelt a hazai kapuba. 0–3

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Freiburg–Hertha BSC 1–1
(Grifo 52., ill. Ngankam 77.)
Schalke–Bayer Leverkusen 0–3 (Frimpong 50., Wirtz 62., Azmun 90+2.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 3–0 (Becker 51., Behrens 65., Haragucsi 68. – öngól)
Wolfsburg–Augsburg 2–2 (Waldschmidt 84., F. Nmecha 90+6, ill. Arnold 3. – öngól, M. Berisha 32.)
RB Leipzig–Mainz 0–3 (Ingvartsen 9., Ajorque 57., Kohr 67.)