Bundesliga: megvan a Schalke sorozatban negyedik 0–0-ja

R. P.R. P.
2023.02.19. 17:31
Ez a 0–0 meglepetés. Vagy mégsem? (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában az Union Berlin 0–0-s döntetlent játszott hazai pályán a Schalkével.

Az Union Berlinből továbbra is hiányzott Schäfer András a sérülése miatt, ám a Ferencvárostól érkező Aissa Laidouni kezdett, és egészen a 66. percig játszott.

A jóval esélyesebb berliniek hazai pályán sem tudták legyőzni az utolsó helyen álló Schalkét, ami egyszerre meglepetés és papírforma. Az Union a második pozícióban állt a meccs előtt, és három ponttal átvehette volna vezetést a Bayern Münchentől. Emiatt a 0–0-s eredmény meglepetés, de amiatt már nem, hogy a gelsenkircheni együttesnek ez volt sorozatban a negyedik (!) gól nélküli döntetlenje a bajnokságban. Ilyen még soha senkivel nem fordult elő a Bundesliga történetében.

A Schalke 361 perce nem kapott gólt, legutóbb január 24-én az RB Leipzig elleni 6–1-es vereség alkalmával jutott el labda (érvényesen) a kapujába. Más kérdés, hogy Thomas Reis csapata így is simán utolsó. Még sok 0–0-t kellene játszania – de még inkább a kapuba találva meccseket nyernie végre –, hogy elkerüljön a kiesést jelentő helyekről…

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Union Berlin–Schalke 0–0

Később
17.30:
Borussia Dortmund–Hertha BSC (Tv: Arena4)
19.30: Bayer Leverkusen–Mainz (Tv: Arena4)

Korábban
Augsburg–Hoffenheim 1–0 (F. Jensen 88.)
Mönchengladbach–Bayern München 3–2 (Stindl 13., Hofmann 56., M. Thuram 84., ill. Choupo-Moting 35., Tel 90+3.)
Kiállítva: Upamecano (Bayern München, 8.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 3–0 (G. Dias 9., Sosa, T. Coulibaly 74.)
Bochum–Freiburg 0–2 (Gregoritsch 39., Höler 51.)
Kiállítva: Losilla (Bochum, 64.)
Wolfsburg–RB Leipzig 0–3 (Forsberg 14., Laimer 85., Szoboszlai 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 2–0