Nem izzadt meg, de így is három góllal nyert a Leipzig idegenben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.02.18. 15:25
André Silváék (balra) könnyed sikert arattak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában a játéknap előtt 5. helyezett RB Leipzig a tabellán 7. helyet elfoglaló Wolfsburg vendégeként lépett pályára. A lipcseiek az első negyedórában megszerezték a vezetést, majd a meccs végén be is biztosították győzelmüket. A 0–3-as végeredményt az 50. Bundesliga-mérkőzésén tizedszer eredményes Szoboszlai Dominik állította be a hosszabbításban.

BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
VFL WOLFSBURG–RB LEIPZIG 0–3 (0–1)
Wolfsburg
, Volkswagen Aréna, 24 831 néző. Vezette: D. Aytekin
WOLFSBURG:Casteels – Baku, Bornauw, Van de Ven, Paulo Otávio (Lacroix, a szünetben) – Arnold, F. Nmecha (Ambros, 74.), Gerhardt, Wimmer (Svanberg, 59.), Waldschmidt (Marmus, a szünetben) – Wind (L. Nmecha, 59.). Vezetőedző: Niko Kovac
LEIPZIG: Blaswich – Klostermann, Orbán, Gvardiol, Raum (Halstenberg, 88.) – Haidara (Kampl, 88.), X. Schlager, Szoboszlai, Forsberg (Laimer, 75.), Werner (Poulsen, 75.) – André Silva (Nkunku, 69.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Forsberg (14.), Laimer (85.), Szoboszlai (90+3.)

Nem sok izgalmat hozott az első játékrész, de a Leipzig az első kaput eltaláló lövéséből betalált: a 14. percben Emil Forsberg kapásból lőtt kapufás gólt 21 méterről. Több mint húsz perc telt el, mire megint történt valami érdemleges a pályán, a Wolfsburg egyáltalán nem volt veszélyes, még a vendégek növelhették volna előnyüket. Főleg az 50. német bajnokiján játszó Szoboszlai Dominik, akinek a szabadrúgása után a bal kapufán csattant a labda.

A második félidőben már mutatott életjeleket a hazai csapat, Felix Nmecha lövésénél védenie is kellett Janis Blaswichnak. Viszont a vendégek vezetése nem forgott igazán veszélyben, sőt, André Silva könnyedén növelhette volna az előnyt, de négy méterről a gólvonalon álló Micky van de Vent találta el. A hajrában viszont lezárta a mérkőzést a Leipzig: bár Christopher Nkunkunak nem jött össze a gól a visszatérése után, Konrad Laimer betalált, majd a hajrában Szoboszlai Dominik is – a góljaide kattintvamegtekinthető –, beállítva ezzel a végeredményt.

Összességében könnyed sikert arattak a lipcseiek, pedig előrefelé emiatt nem is tettek olyan sokat, míg a Wolfsburg nagyon keveset mutatott hazai pályán, és vereségével már négy találkozó óta nyeretlen. 0–3

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Mönchengladbach–Bayern München 3–2
(Stindl 13., Hofmann 56., M. Thuram 84., ill. Choupo-Moting 35., Tel 90+3.)
Kiállítva: Upamecano (Bayern München, 8.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 3–0 (G. Dias 9., Sosa, T. Coulibaly 74.)
Bochum–Freiburg 0–2 (Gregoritsch 39., Höler 51.)
Kiállítva: Losilla (Bochum, 64.)

KÉSŐBB
18.30:
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen (Tv: Arena4)

Pénteki eredmény
Augsburg–Hoffenheim 1–0 (F. Jensen 88.)

Vasárnap játsszák
15.30: Union Berlin–Schalke (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Hertha BSC (Tv: Arena4)
19.30: Bayer Leverkusen–Mainz (Tv: Arena4)

18. Schalke20261214–41–2712
Konrad Laimer (balra) és Szoboszlai Dominik is betalált a végjátékban (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–1

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, simán nyert a Leipzig!

90+3. perc: GÓL! SZOBOSZLAI BEÁLLÍTJA A VÉGEREDMÉNYT!Schlager passzolt vissza Szoboszlainak balról, aki befelé tolta a labdát, majd 11 méterről félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt! 0–3

90+2. perc: Nkunku lőtt 16 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé.

90+1. perc:Bornauw rúgta meg Laimert, ezért sárgát kap.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Az utolsó cserék. BefejeziHaidara és Raum, Kampl és Halstenberg kap lehetőséget.

A második gól – a hazaiak kapusa, Koen Casteels csak nézni tudta (Fotó: AFP)

85. perc: GÓL! BEBIZTOSÍTJA GYŐZELMÉT A LEIPZIG!Nkunku ugratta ki Laimert, aki 7 méterről, majdnem az ötös bal sarkáról ballal kilőtte a bal alsót! 0–2

81. perc: Ziccer!Poulsen remekül ugratta ki a társát, Nkunku viszont 10 méterről fölé vágta!

80. perc: Raum bal oldali beadása után Poulsen fejelt 4 méterről mellé.

75. perc: A másik oldalon két friss ember érkezik, Poulsen és Laimer, s lejön Werner és a gólszerző, Forsberg.

74. perc:Ambros az utolsó hazai csere, aki F. Nmechát váltja.

74. perc:Arnold tekert kapura egy szabadrúgást 22-23 méterről, a középre lőtt labdát kiöklözte Blaswich.

69. perc: Most már a Leipzig is változtat, és visszatérNkunku, aki André Silva helyére áll be.

65. perc: Raum sárgult be sípszó utáni labdaelrúgás miatt.

59. perc: Újabb kettős csere a Wolfsburgnál. Ezúttal Wimmer és Wind jött le, beállt Svanberg és L. Nmecha.

57. perc: Mi maradt ki?! Szoboszlai passzolta be a labdát jobbról, Silva pedig az ötösön belülről a gólvonalon álló Van de Ven mellkasát találta el!

50. perc: F. Nmecha lőtt éles szögből, Blaswich kitolta a bal alsóba tartó labdát. Máris többet mutatott a Wolfsburg, mint az egész első félidőben.

47. perc: Raum adott be, Orbán pedig 4 méterről mellé fejelt. Kicsit Gvardiol is zavarta a védőtársát abban, hogy kaput találjon.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Kettőt cserélnek a hazaiak. Nem folytatjaWaldschmidt és Paulo Otávio, beáll Marmus és Lacroix.

A Wolfsburg az első 45 percben nem találta el a kaput (Fotó: AFP)

Nagyon keveset mutatott a Wolfsburg az első félidőben. A Leipzig sem sokat, mivel Forsberg gólja nem kidolgozott helyzet után született, igaz, Szoboszlai szabadrúgása is gólt érdemelt volna, viszont a játékrész nagy részében a vendégek sem erőltették meg magukat.

Sárga lapok: 0–0

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Két perc a ráadás.

41. perc: KAPUFA! Szoboszlai majdnem bevarázsolta a kapuba a labdát! A magyar válogatott játékos 25 méterről kapura tűzött egy szabadrúgást, a magasan meglőtt labda pedig a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret!Casteels csak nézte, vagy talán ki is imádkozta a bal felső sarokból a labdát.

39. perc: Raum szerzett labdát a saját térfelén, majd egy nagy sprint után visszakapta azt Forsbergtől, 14 méterről félmagasan lőtt, a kapus kitolta, a kipattanót pedig a becsúszó Silva nem találta el jól, így a kapu mellé csorgott a labda.

35. perc: Raum beadása után Gvardiol fejelt jócskán fölé 7 méterről.

A gól óta sincs sok izgalom a pályán.

25. perc: Raumot kellett ápolni, deWaldschmidt megúszta lap nélkül a becsúszást.

Forsberg (középen) kapáslövésével szerzett vezetést a Leipzig (Fotó: AFP)

14. perc: GÓL! VEZET A LEIPZIG!21 méterre a kaputól odapattant a labda Forsberg elé, aki kapásból rárúgta, a labda pedig a bal kapufáról a hálóban kötött ki! 0–1

Az első 10 percben nem láthattunk helyzetet.

A Wolfsburg zöld, a Leipzig piros szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Jó a hangulat a stadionban (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A lipcseiek francia válogatott támadója,Christopher Nkunku márújra egészséges. Egyelőre a cserepadon kapott helyet a vendégeknél. A két csapat augusztusi mérkőzését a Leipzig nyerte meg 2–0-ra – Nkunku duplájával, aki egyébként hiába sérült le a világbajnokság előtt, 12 bajnoki góljával így is toronymagasan vezeti a házi góllövőlistát.

A legutóbbi fordulóban szakadt meg a Leipzig 18 meccses veretlenségi sorozata, miután hazai pályán 2–1-re kikaptak az Union Berlintől. A Wolfsburg pedig három találkozó óta nyeretlen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a VfL Wolfsburg–RB Leipzig mérkőzés a Bundesligában!