Bundesliga: Upamecanót hamar kiállították, hármat kapott a Bayern

K. B.K. B.
2023.02.18. 17:30
Dayot Upamecanónak már a 8. percben el kellett hagynia a pályát (Fotó: Getty Images)
A Bayern München sorozatban hatodik alkalommal sem tudott nyerni a Borussia Mönchengladbach ellen, ezúttal, szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában 3–2-es vereséget szenvedett. A VfB Stuttgart az 1. FC Kölnt, a Freiburg a Bochumot, míg az Eintracht Frankfurt a Werder Brement győzte le.

A listavezető Bayern München úgy utazott a Borussia Mönchengladbach otthonába, hogy a legutóbbi öt egymás elleni összecsapásukból egyet sem tudott megnyerni. Ez a mérkőzés sem indult jól a Julian Nagelsmann által irányított csapatnak, Dayot Upamecano a 8. percben felrúgta a távolról felívelt labdáért futó, őt megelőző Alassane Pléát, aki ha sikerrel jár, teljesen tiszta helyzetben lőhetett volna kapura (VIDEÓ ITT!). A Mönchengladbach pár perccel később megszerezte a vezetést, Lars Stindl a tizenhatos vonaláról lőtt laposan (1–0 – VIDEÓ ITT!). Hiába az emberelőny, Eric Maxim Choupo-Moting az első félidőben egyenlített (1–1 – VIDEÓ ITT!).

A második játékrész elején Jonas Hofmann szép összjáték után szerzett ismét vezetést csapatának (2–1 – VIDEÓ ITT!). A hajrában további két gól született, Marcus Thuram a 84. percben talált be (VIDEÓ ITT!, míg a 3–2-es végeredményt a mindössze 17 éves Mathys Tel állította be (VIDEÓ ITT!).

A Bayern München veresége azt is jelenti, hogy amennyiben az Union Berlin vasárnap délután legyőzi a Schalkét, akkor átveszi a vezetést a tabellán.

A VfB Stuttgart Gil Dias, Borna Sosa és Tanguy Coulibaly találatával 3–0-s sikert ért el Köln ellen, ezzel jelen állás szerint elkerüli a kiesőzónát.

Válogatottunk támadója, Sallai Roland a 77. percben állt be a Freiburg Bochum elleni összecsapásán, s győzelmet ünnepelhetett, Michael Gregoritsch és Lucas Höler góljainak hála 2–0-ra nyert a csapata.

A tabellán hatodik Eintracht Frankfurt a tizedik Werder Brement fogadta. A hazaiak Marco Friedl öngóljával kerültek előnybe, majd a második félidőben Randal Kolo Muani találatával tovább növelték a különbséget. Újabb gól nem született, 2–0 lett a vége.