Bundesliga: Lewandowski duplázott és átlépett egy álomhatárt

2015.09.26. 17:28
Lewandowski a 100. és 101. Bundesliga-találatát szerezte meg szombaton (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 7. fordulójában simán diadalmaskodott Mainzban a listavezető Bayern München, amely így továbbra is hibátlan – Robert Lewandowski pedig megünnepelhette 100. (majd 101.) gólját a német élvonalban. Először győzött a Hoffenheim – Szalai Ádám nem került be a meccskeretbe –, a sereghajtó Hannover ellen botlott a Wolfsburg, a Leverkusen könnyedén átgázolt a Werderen, nyert a Mönchengladbach. A játéknap a Schalke hamburgi sikerével zárult – a szombati mérkőzéseken egyetlen pontot szereztek a hazai csapatok!

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN

Josep Guardiola most nem hagyta a kispadon a hétközi fordulóban a Wolfsburgot öt góllal megsemmisítő Robert Lewandowskit, de a lengyel csatár az első félidőben csendesen meghúzódott a Mainz ellen. A Bayernnek így is volt esélye megszerezni a vezetést, ám a Kingsley Coman kiharcolta tizenegyest Thomas Müller rondán fölé rúgta. Ez volt huszonegy kísérletből a harmadik, amit Müller elhibázott – sorozatban tizenhárom berúgott büntető után rontott.

Fordulás után aztán már nem úszta meg Lewandowskit a Mainz, a center Coman jobb oldali beadását fejelte szép mozdulattal a kapuba – kedden kilenc labdaérintés kellett neki öt gólhoz, most tizenharmadikra talált be. Ez volt Lewandowski kilencedik gólja az idényben, egyben a századik a Bundesligában.

A 62. percben jött a százegyedik is: egy gyors kombinációval szétzilálta a rekordbajnok a mainzi védelmet, a hazai jobbhátvéd csúnyán belógott, így Lewandowski a leshatárról üresen lépett ki, kicselezte a kapust, majd a hálóba passzolt. A Mainz megrogyott, s ezt Douglas Costa előkészítése után Coman használta ki – a Bayern 69 perc alatt eldöntötte a meccset, és továbbra is százszázalékos.

A TÖBBI PÁLYÁN

Wolfsburgban a 40. percig tartott, amíg a „farkasok” feltörték a sereghajtó Hannover védelmét, ekkor Daniel Caligiuri adott be jobbról, Bas Dost pedig bólintott – a holland csatár az ötödik bajnoki gólját szerezte meg a szezonban. A hazaiak bánatára a Hannover nem azt a forgatókönyvet olvasta, amely szerint simán ki kellett volna kapnia – Kijotake Hirosi az 57. percben egyenlített. A Hannover maradt utolsó – és egyedüli csapatként nyeretlen –, de a wolfsburgi döntetlennel így sem lehet elégedetlen.

A Werder Bremen a Bayer Leverkusent fogadta, ám a negyvenezer hazai drukker csalódottságára a vendégek szerezték meg a vezetést a 31. percben – Admir Mehmedi megpattanó lövése jutott a kapuba. A folytatásban csak romlott a brémaiak kedve: Julian Brandt vágott be nagyon egy szabadrúgást (nem hiányzott túlzottan a specialista Hakan Calhanoglu...), majd Kevin Kampl végleg kivégezte a házigazdákat.

Stuttgartban két, a szezont pocsékul kezdő együttes csapott össze: a VfB az edzőváltáson átesett, első pontjait a hétközi fordulóban megszerző Mönchengladbachot fogadta. A Gladbach a 20. percig gyors egymásutánban kétszer is lecsapott, előbb Granit Xhaka fejelt gólt, majd Christian Gentner „tévesztett kaput". A Stuttgart szépíteni még tudott, egyenlíteni nem, sőt, a legvégén kapott még egyet – a VfB négy hazai mérkőzésből négyet veszített el!

A Hoffenheimben Szalai Ádám ezúttal sem került be a meccskeretbe. A szezont gyalázatosan kezdő kék-fehérek Augsburgba látogattak, és Kevin Volland egy gyors kontrából megszerezte a vezetést, de a hazaiak Ku Dzsa Csol fejesével feleltek. A második félidő a Hoffenheimé volt, Volland tizenegyesből, Jonathan Schmid pedig Volland passza után talált be. A vendégek először nyertek a 2015–2016-os bajnokságban.

Ismét Leroy Sané, ismét Schalke-siker: a gelsenkircheniek támadója egymás után harmadik bajnoki mérkőzésén segítette góllal csapatát, a „királykékek” 1–0-ra győztek a Hamburg otthonában. A 19 éves csatár remek alakítás után talált be a 60. percben a HSV kapujába. A hazaiaknál Stieber Zoltán ismét nem került a meccskeretbe.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Wolfsburg–Hannover 1–1 (Dost 40., ill. Kijotake 57.)
Stuttgart–Mönchengladbach 1–3 (Ginczek 40. – 11-esből, ill. Xhaka 16., Gentner 20. – öngól, Raffael 90.)
Augsburg–Hoffenheim 1–3 (Ku Dzsa Csol 38., ill. Volland 10., 68. – a másodikat 11-esből, Schmid 73,)
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 0–3 (Mehmedi 31., Brandt 58., Kampl 65.)
Mainz–Bayern München 0–3 (Lewandowski 51., 63., Coman 68.)
Hamburger SV–Schalke 0–1 (Sané 60.)

1. Bayern München 7 7 23–3 +20 21
2. Borussia Dortmund 6 5 1 19–4 +15 16
3. Schalke 7 5 1 1 10–5 +5 16
4. Wolfsburg 7 3 3 1 10–8 +2 12
5. Bayer Leverkusen 7 4 3 7–8 –1 12