Ikszelt, és maradt sereghajtó a Borussia Dortmund

2015.01.31. 18:28
A Dortmund tavaszi hadjárata Leverkusenben kezdődött – döntetlennel (Fotó: Reuters)
Nem bírt egymással a Bayer Leverkusen és a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában (0–0). A döntetlen azt jelenti, hogy a BVB maradt a sereghajtó, a Leverkusen az ötödik helyre csúszott vissza.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

1. FÉLIDŐ

A Borussia Dortmund sereghajtóként várta a Bundesliga tavaszi nyitányát, és a Bayer Leverkusen ellen nehéz feladat elé nézett. A két csapat őszi meccsén Karim Bellarabi megszerezte a liga történetének leggyorsabb gólját (9 másodperc után talált be), ám ezúttal a BVB túlélte az első percet is kapott gól nélkül. Sőt!

Kiváló iramban kezdődött a találkozó, a BayArenában természetesen tetőfokára hágott a hangulat. Minden egyes labdáért óriási küzdelem volt, rangadóhoz méltóan vetették bele magukat a csapatok a küzdelembe. A BVB új szerzeménye, a korábban a Bayer Leverkusenben is futballozó Kevin Kampl jó benyomást keltett már az első percekben.

A kapuk kevésbé forogtak veszélyben (Hakan Calhanoglu ugyan szabadrúgásból veszélyeztetett, de Roman Weidenfeller hárított), majd a 39. percben nagyon közel került a gólszerzéshez a Leverkusen. Bellarabi iramodott meg a jobb oldalon, egy visszahúzós csel után legurította a labdát Gonzalo Castrónak, aki 12 méterről lőhetett, Weidenfelleren túljutott a labda, de a gólvonalon álló Hummels kifejelte azt.

A szünetben így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok, a döntés a második játékrészre maradt.

2. FÉLIDŐ

A második félidőben folytatódott a kőkemény küzdelem, a csapatok eszeveszett nagy tempót diktáltak továbbra is. A technikai hiba azonban rengeteg volt, pontatlan átadások és rossz labdalevételek hátráltatták a támadásépítéseket. Többek között emiatt alig-alig forogtak veszélyben a kapuk a második félidőben.

A 76. percben a Leverkusen eldönthette volna a találkozót. A csereként beálló Simon Rolfes adott kiváló passzt Gonzalo Castrónak, aki senkitől sem zavartatva fordulhatott kapura, és megpróbálta átemelni a kapujából kirontó Weidenfellert, de elszámította magát és fölé pörgetett. A hátralévő időben sem született gól, így a találkozó 0–0-ra végződött.

A Borussia Dortmund mélyrepülése nem ért véget, továbbra is sereghajtó Jürgen Klopp együttese. A Bayer Leverkusen a riválisok győzelme miatt visszacsúszott az ötödik helyre.