Bundesliga: Huntelaarral repül a Schalke, a Bayer is levadászva

2014.02.15. 20:31
Huntelaar visszatérése óta nagy menetelésbe kezdett a Schalke (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójának rangadóján a Schalke 2–1-es győzelmet aratott Leverkusenben a rengeteg helyzetet kihagyó hazaiak ellen. Szalai Ádám a Schalke kispadján ült, játéklehetőséget nem kapott.

A rangadó előtt Sami Hyypiä, a Leverkusen szakvezetője szolgáltatott témát azzal, hogy kihagyta a keretből is egyik legjobbját, Sidney Samet – aki a nyáron a Schalkéhoz igazol. A hazaiak kedvence, Stefan Kiessling 300. Bundesliga-mérkőzését játszotta.

Az első félidőben a Leverkusen helyzetkihagyó versenyt rendezett, lesgólt is elért, de nem jutott a nulláról az egyre: Fährmann óriásit védett egy közeli Kiessling-lövésnél, megfogta egy az egyben Szon Hung Min ziccerét, a Bayer-játékosok a többi alkalommal meg pontatlanul céloztak. Nem úgy a Schalke, amely a 28. percben rácsapott egy kósza esélyre: Lars Bender bambult el labdavezetés közben, az erőszakosan letámadó Leon Goretzka elvette tőle a labdát, kapura húzott, és gyönyörűen, pimasz mozdulattal a hálóba löbbölt a kapujából kirohanó Bernd Leno fölött. A Schalke ezzel a góllal vezetett 45 perc után. 0–1

A folytatásban is a Leverkusen rohant előre, ám majdnem megbánta, mert egy gyors kontra után Boenisch egy sárgáért cserébe felrúgta a kilépni készülő Farfánt. Farfán csűrte rá a szabadrúgást, tekerése Leno nagy megkönnyebbülésére centiméterekkel elkerülte a kaput. Jött a felelet: az 55. percben a Schalke megúszott egy Kiessling-helyzetet, a 66.-ban egy szöglet után Santana mentett a gólvonalról. A következő szöglet után azonban Santana egy balszerencsés mozdulattal a saját hálójába továbbított – az öngóllal 1–1, a Leverkusen vitathatatlanul megérdemelte az egyenlítést.

A lendületben maradó házigazda öt perccel később újabb ziccert rontott el: egy szép akció nyomán Castro lépett ki egyedül, megnézte magának a kapu bal oldalát, majd simán mellé lőtt. Gyorsan megbánta a Leverkusen, mert egy perccel később már ismét vezetett a Schalke, Farfán szabadrúgását Klaas-Jan Huntelaar csúsztatta finom mozdulattal, precízen a bal alsó sarokba. 1–2

Negyedórával a vége előtt a Leverkusen szembesülhetett azzal, hogy hiába a kidolgozott nagy helyzetek, az 1–2-ért egy árva pontot sem adnak – folytatódott a hazai roham, Schalke-ellencsapásokkal megszakítva. A Schalke az utolsó percekre a védelem megszilárdítására még behozta a görög Kirjakosz Papadopuloszt (ezzel biztossá vált, hogy Szalai Ádám nem lép pályára – a magyar center a 2014-es bajnokikon mindössze 29 percet játszott), és kihúzta a mérkőzést, bár a 91. percben még megúszta Boenisch kapufán csattanó fejesét.

A Leverkusen pontot érdemelt volna az igen jó mérkőzésen, ám pazarlón bánt helyzeteivel, ami visszaütött. A Schalkét Huntelaar visszatérése új életre keltette, a gelsenkircheniek megnyerték legutóbbi négy bajnoki mérkőzésüket.

A Bayern München immár 16 ponttal vezet a bajnokságba, amely alighanem el is dőlt már.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Schalke 1–2 (Santana 66.
öngól, ill. Goretzka 28., Huntelaar 74.)
KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0 (P.-E. Aubameyang 10., 20., Lewandowski 47. – 11-esből, Jojics 68.)
Bayern München–Freiburg 4–0 (Dante 19., Shaqiri 34., 42., C. Pizarro 88.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Obraniak 88., ill. Raffael 6.)
Hoffenheim–Stuttgart 4–1 (Schipplock 12., 66., Volland 49., Firmino 92. – 11-esből, ill. Rüdiger 78.)
Eintracht Braunschweig–Hamburg 4–2 (Kumbela 51., 61., 85., Hochsteidt 93., ill. Lasogga 23., Ilicevic 76.)
A DÉLUTÁNI MECCSEK ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT TALÁLJA!

1. Bayern München 21 19 2 57–9 +48 59
2. Bayer Leverkusen 21 14 1 6 38–22 +16 43
3. Borussia Dortmund 21 13 3 5 51–24 +27 42
4. Schalke 21 12 4 5 41–30 +11 40
5. Mönchengladbach 21 10 4 7 37–26 +11 34
6. Wolfsburg 20 10 3 7 33–24 +9 33
7. Mainz 21 10 3 8 31–35 –4 33
8. Hertha 20 9 4 7 31–24 +7 31