Dárdai Herthája legyőzte a Schalkét is, jöhet a Bayern elleni rangadó!

2016.09.18. 17:20
Berlin fölött az ég... Derült. <br />Hertha-eksztázis: a berliniek 21-én, szerdán a szintén százszázalékos Bayernnel csapnak össze (Fotó: AFP)
Zsinórban harmadik bajnokiját is megnyerte Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC, amely régi mumusát, a Schalkét győzte le 2–0-ra odahaza a német labdarúgó-élvonal, a Bundesliga 3. fordulójának záró mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Hertha–Schalke 2–0 (Weiser 64., Stocker 74.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Ahhoz képest, hogy az első két Bundesliga-mérkőzését megnyerő Hertha fogadta az első két bajnokiját elbukó Schalkét, a jó 50 ezernyi berlini szurkoló elhűlve látta, hogy az első félidő összes helyzetét a vendégek alakították ki. Igaz, olyan sokra ők sem mentek, egyrészt számszakilag, hiszen csak két veszélyes lövésig jutottak, másrészt éppen annyi gólt szereztek ezekből a lehetőségekből, mint a berliniek: nullát.

Az első félidőre a küzdelem volt a jellemző. Langkamp (balra) és Choupo-Moting csatája (Fotó: AFP)

Jellemző a két csapat lehetőségeire, hogy a Schalke-mester Markus Weinzierl olyan játékosokat küldött be a szünet után, mint a topklubok által üldözött tehetség, Max Meyer és az ukrán szélső, Jevhen Konopljanka – természetesen a pénz nem minden, a nyáron 8.5 millió euróért vett Benjamin Stambouli nagy hibája után például varázslatos lövéssel szerzett gólt Mitchell Weiser (1–0), majd az egymillióért kölcsönbe megszerzett, jövőre 19 millió euróért „megopciózható” Nabil Bentaleb veszítette el a labdát rossz helyen, Valentin Stocker pedig nem sokra rá góllal büntetett (2–0).

A gólpasszt Weiser adta, Stocker egyébként a lesérülő Vladimír Daridát váltotta a második félidő elején.

Beállt a hajrára az eddig az idényben a 16 percnyi játéka során két gólt szerző Julian Schieber is, aki 12 percet kapott most, és majdnem ismét góllal hálálta meg a bizalmat.

A Schalke még egyetlen találatig sem jutott ebben a bajnoki idényben, Weinzierl ezzel minden idők legrosszabbul rajtoló gelsenkircheni trénere lett – Dárdai Pál legénysége pedig a szezon harmadik bajnokiján is besöpörte a három pontot, és ez is klubrekord.

A Bundesligában csak a Bayern München százszázalékos még a bajnokságban a berliniek mellett, szerdán éppen egymással találkozik a két csapat.