Bundesliga: győzelemmel kezdtek Dárdaiék; kikapott a Schalke

2018.08.25. 17:32
Dárdai Pál csapata, a Hertha győzelemmel kezdte a bajnokságot (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) első fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nürnberget, amely a hajrában tizenegyest hibázott. A Schalke kikapott a Wolfsburg otthonában, nyert az Eintracht Frankfurt és az Augsburg is.

Kiegyenlítetten kezdődött a berlini találkozó, egyik csapatnak sem voltak nagy lehetőségei. Valamivel azonban a Hertha volt aktívabb, aminek a 28. percben meg is lett az eredménye: Valentin Lazaro remek csellel verte át a Nürnberg védőjét, lapos beadását Vedad Ibisevic váltotta könnyedén gólra. Az első félidő érdemi része ezzel le is zárult, egygólos Hertha-előnnyel mentek szünetre a csapatok.

A második játékrészt is aktívabban kezdte Dárdai Pál csapata. Pontrúgásokból többször is veszélyesek tudtak lenni a berliniek, a legnagyobb lehetőség Niklas Stark előtt adódott, a fejesét Fabian Bredlow hatalmasat mentve védeni tudta.

A Nürnberg először Kubo Juja révén veszélyeztetett, de a japán csatár lövését Rune Jarstein hárította. A 82. percben Karim Rekik kézzel ért a labdába a 16-oson belül, a játékvezető pedig a videobíró segítségével befújta a büntetőt a Nürnberg számára. Már a 85. percben jártunk, amikor Mikael Ishak tizenegyesét Jarstein bravúrral védeni tudta.

A Hertha tehát győzelemmel (1–0) kezdte a 2018–2019-es bajnoki idényt. A mérkőzésen pályára lépett ifj. Dárdai Pál is, aki több mint öt percet kapott édesapjától.

A Mönchengladbach–Bayer Leverkusen mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Düsseldorf–Augsburg 1–2 (Raman 40., ill. Hinteregger 57., Hahn 77.)
Hertha BSC–Nürnberg 1–0 (Ibisevic 28.)
Werder Bremen–Hannover 1–1 (Gebre Selassie 85., ill. Weydandt 77.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (N. Müller 10., Haller 82.)
Wolfsburg–Schalke 2–1 (Brooks 33., Ginczek 94., ill. Bentaleb 86.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–0 (Hofmann 55. – 11-esből, F. Johnson 58.)

VASÁRNAP
15.30: Mainz–VfB Stuttgart (Tv: Sport1)
18.00: Borussia Dortmund–RB Leipzig (Tv: Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hoffenheim 3–1 (Th. Müller 23., Lewandowski 82. – 11-esből, Robben 90., ill. Szalai 57.)