Bundesliga: Hazard rontott 11-ese után is Bayer-verés

2018.08.25. 20:30
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) első fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent.

Az első félidőben nem született gól, ennek ellenére viszont nem volt unalmas a játékrész. Az első és a második nagy lehetőség is a Bayer Leverkusen előtt adódott: először Leon Bailey fejese a keresztlécet találta telibe, majd Kevin Volland lövését a gólvonalról vágták ki. A 37. percben Benjamin Henrichs kezezése után a Gladbach jöhetett büntetővel, amelyet Thorgan Hazard nem tudott gólra váltani, Ramazan Özcan védte a tizenegyest. Thorgan Hazard nem tudott gólra váltani, Ramazan Özcan védte a tizenegyest.

A második félidő tizedik percében ismét büntetőhöz jutott a Borussia, miután Aleksandar Dragovic szabálytalankodott Christian Dingerrel szemben. A tizenegyest ezúttal nem Hazard, hanem Jonas Hofmann hajtotta végre, aki magabiztosan értékesítette a lehetőséget (1–0). Három percre rá szép összjáték után Fabian Johnson megduplázta a hazaiak előnyét (2–0). A későbbiekben hiába alakított ki helyzeteket a Leverkusen, nem született több gól.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Hofmann 55. – 11-esből, F. Johnson 58.)

KORÁBBAN
Düsseldorf–Augsburg 1–2 (Raman 40., ill. Hinteregger 57., Hahn 77.)
Hertha BSC–Nürnberg 1–0 (Ibisevic 28.)
Werder Bremen–Hannover 1–1 (Gebre Selassie 85., ill. Weydandt 77.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (N. Müller 10., Haller 82.)
Wolfsburg–Schalke 2–1 (Brooks 33., Ginczek 94., ill. Bentaleb 86.)

VASÁRNAP
15.30: Mainz–VfB Stuttgart (Tv: Sport1)
18.00: Borussia Dortmund–RB Leipzig (Tv: Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hoffenheim 3–1 (Th. Müller 23., Lewandowski 82. – 11-esből, Robben 90., ill. Szalai 57.)