Bundesliga: Gulácsiék győztek, Szalaiék ikszeltek vendégként

2019.03.16. 17:27
Orbánék sorozatban a harmadik bajnokijukon húzták le a rolót (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig idegenben 1–0-ra legyőzte a Schalkét.

A két magyar válogatottat végig a pályán tudó lipcseiek az első negyedóra végén elképesztő kapu előtti kavarodás végén kerültek előnybe, Timo Werner közeli próbálkozása már utat talált a hálóba (0–1).

A mérkőzés végjátékában a csereként beálló Burgstaller húzhatta volna Gulácsi Péter kapujába a labdát, de kevéssel célt tévesztett, így a Schalke az új edzővel sem tudott megindulni felfelé.

Szalai Ádám csereként a 63. percben állt be az a Stuttgartban játszó Hoffenheimbe, amely 1–1-es döntetlent játszott.

A korábban a Ferencvárost is irányító Thomas Doll csapata, a Hannover a nyolcadik percben előnybe került Augsburgban, és bár még a 65. percben is vezetett, a hazaiak örülhettek a végén (3–1).

A Düsseldorf is hiába szerzett vezetést a Wolfsburg otthonában az első fél óra végén, Mehmedi gyorsan felelt, majd a második félidőben öt perc alatt eldöntötte a győzelem kérdését. Raman még szépíteni tudott, de a mesterhármast szerző holland Wout Weghorst visszaállította a háromgólos differenciát (5–2).

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Schalke–RB Leipzig 0–1 (T. Werner 14.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 1–1 (Zuber 66., ill. Kramaric 42.)
Augsburg–Hannover 3–1 (Cordova 65., Schmid 79., Hahn 86., ill. Weyhandt 8.)
Wolfsburg–Fortuna Düsseldorf 5–2 (Mehmedi 34., Weghorst 54., 59., 88., Knoche 57., ill. Ayhan 30., Raman 65.)