Bundesliga: először nyert az új idényben az Union Berlin

SZ. R.SZ. R.
2021.08.29. 17:31
Jobb helyzetkihasználásával nyert az Union Berlin a Mönchengladbach ellen (Fotó: AFP)
Jobban használta ki a helyzeteit, így 2–1-re legyőzte az Union Berlin a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában.

A berliniek már a 4. percben előnybe kerülhettek volna Christopher Trimmel révén, de az osztrák védő nem tudta eltalálni a kaput. A 22. percben aztán Niko Giesselmann már nem hibázott, és Yann Sommer kapujába fejelt, majd három perccel az első félidő vége előtt Taiwo Awoniyi is betalált, így a szünetre 2–0-s hazai előnynél vonulhattak a felek.

A fordulás után a Mönchengladbach mindent megtett a szépítésért, de ez csak a rendes játékidő ráadásának első percében sikerült, miután Jonas Hofmann vette be Andreas Luthe kapuját. Végül a hátralévő perekben újabb gól már nem született, így két döntetlen után egy 2–1-es sikerrel megszerezte első győzelmét az új idényben az Union Berlin.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 2–1
(Giesselmann 22., Awoniyi 41., ill. Hofmann 90+1.)
Később
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0 (Roussillon 52.)

Pénteken játszották
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–2
(Reyna 49., Bellingham 69., Haaland 90+1., ill. Baumgartner 61., Dabbur 90.)
Szombaton játszották
VfB Stuttgart–Freiburg 2–3 (Mavropanosz 45., Al Ghaddioui 45+2., ill. Dzsong Vu Jong 3., 9., Höler 28.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–4
(Niederlechner 30., ill. Iago 3. – öngól, Niederlechner 14. – öngól, Schick 75., Wirtz 81.)
Arminia Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–1 (Wimmer 86., ill. Hauge 22.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Schaub 82., Lemperle 90+1., ill. Zoller 90+4.)
Mainz–Greuther Fürth 3–0 (Lucoqui 15., Szalai Á. 18., K. Stöger 90+2.)

Bayern München–Hertha BSC 5–0 (Müller 6., Lewandowski 35., 70., 84., Musiala 49.)

1. Wolfsburg 3 3 4–1 +3 9
2. Bayer Leverkusen 3 2 1 9–2 +7 7
3. Bayern München 3 2 1 9–3 +6 7
4. Freiburg 3 2 1 5–3 +2 7
5. Borussia Dortmund 3 2 1 9–6 +3 6
6. 1. FC Köln 3 2 1 7–5 +2 6
7. Mainz 3 2 1 4–2 +2 6
8. Union Berlin 3 1 2 5–4 +1 5