Bundesliga: Szalai betalált, Sallai gólpasszt adott, csapataik nyertek

CS. M.CS. M.
2021.08.28. 17:34
A német Bundesliga 3. fordulójának szombati játéknapján a Freiburg 3–2-re nyert idegenben a VfB Stuttgart ellen, Sallai Roland gólpasszt adott, míg a Mainz 3–0-ra legyőzte otthon az újonc Fürth-öt – a második gólt Szalai Ádám szerezte. A Ferencváros El-csoportellenfele, a Bayer Leverkusen 4–1-re nyert az Augsburg vendégeként.

VfB Stuttgart–Freiburg 2–3

Őrült első félidőt játszott egymással a két csapat. A 9. percben Dzsong Vu Jong duplájával már kettővel vezetett a Freiburg, majd a 28. percben Sallai Roland adott gólpasszt Lucas Hölernek, ezzel lett 0–3. A szünet előtt aztán a 45. és a 47. percben is eredményes volt a VfB Stuttgart, ezzel visszajött egy gólra. A folytatásban aztán nem tudtak egyenlíteni a hazaiak, így maradt a 3–2 a Freiburg javára.

Sallai Roland gólpassza

Augsburg–Bayer Leverkusen 1–4

A vendégek – akik egy csoportba kerültek a Ferencvárossal az Európa-ligában – a 3. percben jutottak előnyhöz egy öngól révén, majd ugyanígy szerezték meg a második góljukat a 14. percben. Az utóbbi öngólt összehozó Florian Niederlechner aztán az ellenfél kapujába is betalált a szünet előtt (1–2).

A második játékrész eleinte kiegyenlített játékot hozott, majd a 75. percben Patrik Schick pazar góllal növelte a Leverkusen előnyét. Hat perccel később a 18 éves Florian Wirtz is eredményes volt (1–4).

A Leverkusen kezdője: Hrádecky – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – Aránguiz, Palacios – M. Diaby, Demirbay, Paulinho – Schick

Patrik Schick gólja

Arminia Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–1

A vendégek – akik két fordulót követően egy ponttal álltak – a 22. percben szereztek vezetést a norvég támadó, Jens Hauge góljával. Úgy tűnt, ezt az előnyt megőrzik, de a 86. percben Patrick Wimmer egyenlített, így döntetlen lett a vége.

1. FC Köln–Bochum 2–1

Az előző idényben kis híján kiesett hazaiak a 15. percben majdnem megszerezték a vezetést az újonc ellen, de a játékvezető a VAR segítségével érvénytelenítette a találatot. Ezt követően sokáig úgy tűnt, nem születik gól a meccsen, de Louis Schaub a 82. percben érvényes gólt szerzett a kölniek mezében, majd a 19 éves Tim Lemperle is betalált. A végén a Bochum még szépített, de ez a gól már későn jött. Novothny Somát, a Bochum játékosát csereként nevezték a meccsre, de nem küldték pályára.

Mainz–Fürth 3–0

A 15. percben Anderson-Lenda Lucoqui góljával jutottak előnyhöz a hazaiak, majd három perccel később a magyar válogatott Szalai Ádám – aki először kezdett csapatában ebben a bajnoki idényben – nagyszerűen érkezett a beadásra és gólt szerzett (2–0). A végeredményt a 92. percben Kevin Stöger állította be (3–0), könnyedén nyert a Mainz.

Szalai Ádám gólja

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

VfB Stuttgart–Freiburg 2–3 (Mavropanosz 45., Al Ghaddioui 45+2., ill. Dzsong Vu Jong 3., 9., Höler 28.)
(Niederlechner 30., ill. Iago 3. – öngól, Niederlechner 14. – öngól, Schick 75., Wirtz 81.)
Arminia Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–1 (Wimmer 86., ill. Hauge 22.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Schaub 82., Lemperle 90+1., ill. Zoller 90+4.)
Mainz–Greuther Fürth 3–0 (Lucoqui 15., Szalai Á. 18., K. Stöger 90+2.)
Bayern München–Hertha BSC 5–0 (Müller 6., Lewandowski 35., 70., 84., Musiala 49.)