Bundesliga: második hazai meccsén is nyert a Dortmund

M. D.M. D.
2021.08.27. 22:29
Erling Haaland a hosszabbításban lecsapott (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 3–2-re legyőzte hazai pályán a Hoffenheimet a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Borussia Dortmund összeállítása: Kobel – Meunier, Witsel, Akanji, Guerreiro (Passlack, 84.) – Bellingham (M. Wolf, 72.), Dahoud, Reyna (Brandt, 63.) – Reus – Haaland, Malen (Moukoko, 84.)

Erling Haalandék a Frankfurt 5–2-es kiütésével nyitották a bajnokságot, az elmúlt hétvégén azonban 2–1-re kikaptak a Sallai Rolanddal felálló Freiburgtól – a magyar támadó be is talált a meccsen –, így hamar elveszítették a veretlenségüket. A BVB a második hazai meccsét a Hoffenheimmel vívta, amely a legutóbbi három alkalommal egyszer sem kapott ki a Signal Iduna Parkban Bundesliga-meccsen (3–3, 4–0, 2–2).

A dortmundi fölény jellemezte első félidőben nem esett gól – a szünet után annál több! A hazaiak az 50. német bajnokiján szereplő Giovanni Reyna, valamint Jude Bellingham találatával kétszer is megszerezték a vezetést, ám a fehér mezes vendégcsapat mindkétszer egyenlített – másodszor a 90. percben egy szöglet után.

Ekkor úgy tűnt, a Hoffenheim pontot csen Dortmundból, egy perccel Munasz Dabbur egyenlítő gólja után azonban Haaland a léc alá bombázott, így Marco Rose együttese a második hazai összecsapását is megnyerte, és a tabella élén tölti a hétvége első óráit.