Bundesliga: először kezdte 2 győzelemmel a bajnokságot a Hertha

2016.09.10. 17:36
Kék-fehér öröm: a Hertha most először kezdett két győzelemmel a Bundesliga történetében (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a Hertha BSC Ingolstadtban győzött – ez volt a német topliga történetében az első eset, hogy a berliniek két sikerrel kezdték a bajnokságot –, a 72. percben becserélt Joel Pohjanpalo mesterhármassal fordította meg a Leverkusen–HSV meccset. Kleinheisler László győztes, Huszti Szabolcs vesztes csapat tagja volt a Darmstadt–Frankfurt mérkőzésen, a Wolfsburg nem bírt a Kölnnel, a Freiburg 0–1-ről fordított a Mönchengladbach ellen.

INGOLSTADT–HERTHA BSC

Eddigi hat találkozójukon a Hertha BSC háromszor legyőzte az Ingolstadtot, háromszor meg ikszelt vele, és e nemes hagyományoknak megfelelően kezdődött legújabb párharcuk is, a vendég berliniek ugyanis hamar megszerezték a vezetést – egy igazán formás Fabian Lustenberger, Haragucsi Genki, Vedad Ibisevic-akció után. 0–1!

Könnyedén megtartotta előnyét a gólt követően főleg a védekezésre koncentráló Hertha a szünetig, mert a házigazda egyszer helyzetbe került ugyan, de Rune Jarstein védte Dario Lezcano közeli lövését.

A norvég kapus a második félidőben több közepesen veszélyes hazai lövést is megfogott a finoman szólva sem magas színvonalú mérkőzésen, amelyet a hajrában a csereként pályára lépő Julian Schieber találata végképp eldöntött.

0–2, a Hertha továbbra is nagy mumus Ingolstadtban. A berliniek először nyerték meg első két meccsüket a Bundesliga-szezonban – a 34. kísérletre sikerült nekik!

A TÖBBI PÁLYÁN

Kleinheisler László a kispadon, Huszti Szabolcs a kezdőcsapatban kapott helyet a Darmstadt–Eintracht Frankfurt találkozón. Kleinheisler a 67. percben lépett pályára, Huszti végigjátszotta a találkozót. A meccs a 90. percben dőlt el, Sandro Sirigu beadni akart, de a hosszú fölsőben kötött ki a labdája. A gól előtti passzt Kleinheisler adta.

Karim Bellarabi személyében kulcsjátékosát veszítheti el a Bayer Leverkusen – a 11-szeres német válogatott szélső már a Hamburg elleni mérkőzés első másodperceiben megsérült, és le kellett cserélni. Nem ez volt a Leverkusen utolsó megpróbáltatása a meccsen, a második félidőben a HSV komikus góllal szerzett vezetést: Bernd Leno kapus megpróbált söprögetni, de leginkább a labda mellett söpört el, Bobby Wood pedig az üres kapuba lőtt az elképesztő hiba után.

A Leverkusen a 79. percben kiizzadta az egyenlítést, Joel Pohjanpalo maradt üresen és fejelt a vendégek kapujába, majd a finn csatár a 91. percben a vezető gólt is megszerezte, hogy aztán a 94.-ben hozzátegyen még egyet. Telitalálat volt a becserélése – Pohjanpalo csak a 72. percben lépett pályára!

A Mönchengladbach Thorgan Hazard góljával szerezte meg a vezetést a Freiburg otthonában, a belga góljára Maximilian Philipp válaszolt a második félidő elején. A végén aztán „elszabadultak" a hazaiak, a Gladbach pedig Philipp második találata és Nils Petersen büntetője után vesztesen hagyta el a játékteret. Az 1. FC Köln gól nélküli döntetlent harcolt ki Wolfsburgban.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Leverkusen–Hamburg 3–1 (Pohjanpalo 79., 91., 94., ill. Wood 58.)
Wolfsburg–Köln 0–0
Ingolstadt–Hertha BSC 0–2 (Ibisevic 8., Schieber 86.)
Darmstadt–Eintracht Frankfurt 1–0 (Sirigu 90.)
Freiburg–Mönchengladbach 3–1 (Philipp 54., 85., N. Petersen 88. – 11-esből, ill. T. Hazard 35.)