K. Zs. 2019.11.04 20:09 Frissítve: 2019.11.04 20:22

Bundesliga: edzője szerint jó meccse volt Sallai Rolandnak

Edzője, Christian Streich megdicsérte Sallai Rolandot, a Freiburg magyar labdarúgóját a Werder Bremen elleni idegenbeli, 2–2-re végződő hétvégi bajnoki mérkőzés után.

Sallai Roland igyekszik lerázni magáról a brémai Milot Rashicát (Fotó: AFP)

A Kicker kiemeli: a kezdőcsapatba ebben az idényben bajnoki mérkőzésen most először bekerülő Sallai Roland az Union Berlin elleni kupakudarc (1–3) alkalmával nem futballozott jól, ám a Werder ellen az akarás már hatékonysággal is párosult. Igaz, hogy csak érvénytelen gólig jutott, de kapura lövések tekintetében (6) ő volt a Freiburg legaktívabb játékosa.

„Nagyon jó mérkőzést tudhat maga mögött – nyugtázta Christian Streich vezetőedző, aki a végjátékra becserélt Kvon Csang Hunnak és Brandon Borrellónak is címzett néhány jó szót. – Mindhármukra büszke vagyok, hiszen ritkán jutottak szóhoz mostanában, nagyon sokat kellett várniuk a játéklehetőségre.”

Az 1-től 6-ig osztályozó (1-essel a legjobbakat jutalmazó) Kicker 2.5-esre értékelte a 88 percet a pályán töltő Sallai hétvégi teljesítményét; csapattársai közül csak Mark Flekken kapus és a két gólt szerző Nils Petersen kapott jobb jegyet (1.5-1.5).

A Freiburg 10 forduló után az 5. helyen áll a Bundesligában, vasárnap az egy ponttal mögötte lévő Eintracht Frankfurtot fogadja.

2021.01.14 12:07:48

Német labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Nem is annyira a Kiel elleni kupakudarc, inkább a hónapok óta romló mutatók aggaszthatják a münchenieket.

2021.01.12 21:08:12

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Amikor a Schalke elleni 0:4-gyel hivatalosan is véget ért a Tasmania kalandja, Linken mester így összegzett: »Olyanok voltunk, mint az a magasugró, aki addig legfeljebb százhetven centit ugrott, aztán pedig a biztos kétméteres ugrókkal kellett párbajoznia«.

2021.01.09 17:48:20

Német labdarúgás VÉGH JÁNOS

Nem tudták megelőzni a Bayern Münchent a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is kezdőbe nevező lipcseiek.

2021.01.08 19:47:29

Német labdarúgás B. Á.

Megfordult a szokásos forgatókönyv: a bajorok 26 perc alatt kétgólos előnybe kerültek, mégis kikaptak.