Goretzka döntött, a Bayern nagyon közel került a bajnoki címhez

M. G.M. G.
2020.06.13. 18:24
Pavard (balra) főszereplő volt: öngóljával egyenlített a Mönchengladbach az első félidőben, s a győztes Bayern-találat előtt ő készített elő (Fotó: AFP)
A 31. forduló után is hét pont a Bayern München előnye a német labdarúgó Bundesligában a Borussia Dortmunddal szemben. A listavezető Bayern hazai pályán igen nehéz mérkőzésen csikarta ki a 2–1-es győzelmet a Mönchengladbach ellen, és a következő, hétközi fordulóban megszerezheti a bajnoki címet.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Zirkzee 26., Goretzka 86., ill. Pavard 37. – öngól)

Megtizedelt támadóegységgel kezdett mindkét élcsapat: a Bayernből a házi gólkirály (Robert Lewandowski) és gólpasszkirály (Thomas Müller) hiányzott, a Gladbachból Alassane Pléa, ráadásul Marcus Thuram is megsérült a mérkőzés elején, s le kellett cserélni. Ez volt a nyitány egyetlen említésre méltó mozzanata, hogy aztán elkapják a ritmust a csapatok, és igen szórakoztató első félidőt varázsoljanak.

Mickaël Cuisance hagyta ki az első helyzetet, hogy a Gladbach (les)góllal válaszoljon: a Thuram helyére beálló Breel Embolo kiugratta Jonas Hofmannt, aki higgadtan be is fejezte az akciót, csak a VAR-egység „beintett”, így maradt a 0–0. A 20. perc után felpörögtek az események. Előbb Lucas Hernández rontott el hatalmas lehetőséget, hogy a másik oldalon Embolo megmutassa, még nagyobbat is el lehet hibázni. A mönchengladbachi ziccerre mönchengladbachi hiba és Bayern-gól jött: a 26. percben egy hazaadott labdát Yann Sommer pont Joshua Zirkzee elé tálalt, a müncheni támadó köszönte az ajándékot, s egyből a kapuba lőtt (1–0).

Az első félidő összképe alapján bosszankodhatott volna a vendégcsapat, ha hátránnyal vonul pihenőre, de nem vonult, mert Fortuna ezúttal mellé állt. A 37. percben szép akció végén Patrick Herrmann lőtte keresztbe a labdát laposan, Benjamin Pavard menteni akart a hosszún érkező Hofmann elől, de saját kapujába lőtt (öngól, 1–1). Ezt követően Cuisance még kihagyott egy ziccert – döntetlennel fordultak a csapatok. A Bayern utóbbi időben remekül funkcionáló letámadása „életlen” volt (Müller itt is nagyon hiányzott), s tulajdonképpen a Mönchengladbach lehetett elégedettebb.

AZ ELSŐ GÓL

ÉS A MÁSODIK

Mivel a második félidő elején továbbra is kínlódott a Bayern, Hansi Flick kettős cserét hajtott végre, Cuisance és Hernández helyére bejött Kingsley Coman, valamint Alphonso Davies. Az eltiltások és sérülések miatt a müncheni edző variációs lehetőségei azért alaposan lecsökkentek... Lassulni ezzel biztosan nem lassult a listavezető, de két legeredményesebb játékosa hiányával továbbra is küszködött, egy Gnabry-helyzet került a „lőlapra”, de Sommer nagyot védett.

Így jött el a hajrá, Flick pályára vezényelte a második csapat gólzsákját, Kwasi Okyere Wriedtet is, de a Gladbach elég biztosan tartotta a döntetlent, bármivel próbálkozott a hazaiak szakmai stábja. Egészen a 86. percig tartott a patthelyzet, amikor Pavard jobbról centerezett, Leon Goretzka pedig a hosszúba továbbított (2–1), megnyerve a mérkőzést a Bayern Münchennek – igen közel most már a bajnoki cím...

KORÁBBAN
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 0–1
(Haaland 95.)
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–4 (Piatek 24., ill. Dost 51., André Silva 62., 86., N'Dicka 68.)
1. FC Köln–Union Berlin 1–2 (J. Cordóba 93., ill. Friedrich 39., Gentner 67.)
Paderborn–Werder Bremen 1–5 (Sabiri 64., ill. Klaassen 20., 39., Oszako 34., Eggestein 60., Füllkrug 92.)
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Weghorst 14., 27. – a másodikat 11-esből, ill. Holer 43., Sallai 47.)

Goretzka hajrában esett góljával karnyújtásnyira került a salátástál a Bayerntől (Fotó: AFP)

1. Bayern München 31 23 4 4 92–31 +61