Hozta a kötelezőt a Bayern München

2014.03.15. 18:25
A Bayern ezúttal sem kegyelmezett ellenfelének (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában a listavezető Bayern München a negyedik Bayer Leverkusent fogadta, és bár az első félidőben sok gondot okozott a házigazdának a Bayer, a müncheni sikerhez nem férhetett kétség. Mario Mandzukic és Bastian Schweinsteiger volt eredményes, Stefan Kiessling a legvégén szépített; a bajorok egyhuzamban az ötvenedik bajnoki mérkőzésükön sem kaptak ki, és immáron 23 ponttal vezetnek a második helyezett Dortmund előtt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Bayern München–Bayer Leverkusen 2–1 (Mandzukic 44., Schweinsteiger 52., ill. Kiessling 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kevés dolog volt biztos a Bayern–Bayer rangadó előtt, de az igen, hogy a vendégek kapusa, Bernd Leno lesz a bajnoki egyik főszereplője. Nos, a német válogatott fiatal az első tíz percben kétszer is szépen hárította Arjen Robben próbálkozásait, miközben a másik kapu előtt Szon Hung Min hagyott ki ajtó-ablak ziccert, az egyedül kapura törő Stefan Kiesslinget pedig tévesen állította meg lesre hivatkozva a játékvezető. A „pengeváltást" követően elfoglalta védekező állásait a Bayer, a Bayern pedig türelmesen támadgatott, csak éppen helyzetekig sokáig nem jutott.

Manuel Neuernek viszont bravúrt kellett bemutatnia Simon Rolfes bal felső felé tartó bombájánál, de még a szünet előtt megszerezte a vezetést a Bayern: Bastian Schweinsteiger beadását Mario Mandzukic – némi védői segítséggel – az ötösről a kapuba fejelte. 1–0!

A pihenő után sem változott a játék képe, Bastian Schweinsteiger pedig hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát egy remekbe szabott szabadrúgással: 2–0! Esély sem volt arra, hogy egyenlítsen a Leverkusen, a München roppant magabiztosan nyert tehát, és ötvenedszer sem kapott ki a pontvadászatban. Legutóbb, még 2012-ben a Leverkusen kapta el a bajorokat – az a Leverkusen, amely immáron nyolc tétmérkőzés óta nyeretlen.

Csakis a rideg matematikai elvek miatt nem adták még oda az odahaza botló Dortmund előtt immáron 23 ponttal vezető Bayernnek a salátástálat, de pár hét, és sor került eme aktusra.

Apropó, Leno: nem lett főszereplő végül a leverkuseni kapus, de erről nem ő tehetett, pár bravúrt bemutatott, ám túl sokszor nem tesztelték. Belefért ez is, akárcsak Stefan Kiessling kései szépítése (2–1): a Bayern minden tekintetben fényévekre elhúzott a többi német csapat előtt.

KORÁBBAN
Borussia DortmundBorussia Mönchengladbach 1–2 (Jojics 77., ill. Raffael 32., M. Kruse 40.)
Werder BremenVfB Stuttgart 1–1 (Hunt 79., ill. Niedermeier 55.)
Hoffenheim–Mainz 2–4 (Polanski 48., Firmino 53., ill. Choupo-Moting 67., Saller 73., Okazaki 75., 92.)
Eintracht Braunschweig–Wolfsburg 1–1 (Bellarabi 48., ill. Luiz Gustavo 36.)
Hertha BSC–Hannover 0–3 (Stindl 49., Schlaudraff 57., Huszti 92.)

1. Bayern München 25 23 2 74–12 +62 71
2. Borussia Dortmund 25 15 3 7 56–29 +27 48
3. Schalke 25 14 5 6 48–36 +12 47
4. Bayer Leverkusen 25 14 2 9 41–29 +12 44
5. Mainz 25 12 5 8 37–38 –1 41
6. Wolfsburg 25 12 4 9 42–39 +3 40