Rangadó helyett kiütés – a Bayern néggyel nyert a Leverkusen otthonában

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2021.10.17. 15:14
Már a 3. percben kezdetét vette a gólgyártás, de az első félidő második felében indult be igazán a Bayern München (Fotó: Getty Images)
A címvédő Bayern München 5–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent idegenben a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján, így a tabella élére állt.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Bayern München 1–5
(0–5)
Leverkusen, BayArena. Vezette: Sven Jablonski
Leverkusen: Hrádecky – Bakker, Tah, Kossounou, J. Frimpong (Bellarabi, 64.) – Amiri, Demirbay – Paulinho (Tapsoba, a szünetben), Wirtz (Retsos, 79.), M. Diaby (Adli, 64.) – Schick (Alario, 79.). Vezetőedző: Gerardo Seoane
Bayern München: Neuer – Davies (Stanisic, 40.), Süle (Richards, 73.), Upamecano, L. Hernández – Goretzka (Sabitzer, a szünetben), Kimmich – Gnabry, Th. Müller (Musiala, 64.), Sané – Lewandowski (Coman, 64.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Schick (55.), ill. Lewandowski (3., 30.), Th. Müller (34.), Gnabry (35., 37.)

Mindkét csapat úgy futott ki a pályára, hogy tudta, amennyiben nyer, a tabella élére áll. Talán éppen ez a nyomás volt az, amit nem bírt el az igencsak fiatal átlagéletkorú Leverkusen, de a mérkőzésen hamar kiderült, melyik a jobb csapat.

Az első gólra mindössze 3 percet kellett várni, ekkor egy szabadrúgás után Dayot Upamecano adta be a labdát Robert Lewandowskinak, aki egy briliáns mozdulattal lőtt a kapuba (0–1). Ezt követően Leroy Sané jutott el többször is helyzetig, de egyikből sem lett gól, majd jött egy intenzív, nem egészen 8 perces szakasz, ami eldöntötte a három pont sorsát.

A 30. percben Lewandowski közelről megszerezte második gólját is, majd négy perccel később Niklas Süle átlövése pattant meg Thomas Mülleren, s így kötött ki a kapuban a labda (0–3). Ezután Serge Gnabry a 35. és a 37. percben is eredményes volt – előbb Müller, majd Goretzka passzát váltotta gólra, így lett 5–0.

A Leverkusen a második félidőben sem tudott feljavulni, a Bayern azonban lejjebb kapcsolt – igaz, így is jóval többször próbálkozott. A szépítés azért összejött a hazaiaknak: az 55. percben Florian Wirtz ugratta ki Patrik Schicket, aki tökéletesen fejezte be az akciót (1–5).

A Bayern a Frankfurt elleni vereséget követően tehát ismét erőt demonstrált a Bundesligában, és átvette a vezetést a tabellán, míg a Leverkusen komoly pofonba szaladt bele. Gerardo Seoane együttese 12 gólt kapott eddig a bajnokságban, ebből kilencet a Bayerntől és a Borussia Dortmundtól.

A mérkőzés góljai

A 8. FORDULÓ EDDIGI MÉRKŐZÉSEI
Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–1 (J. Hofmann 43., ill. Mavropanosz 15.)
Borussia Dortmund–Mainz 3–1 (Reus 3., Haaland 54. – 11-esből, 90+4. ill. Burkardt 87.)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 1–2 (Pacienca 77. – 11-esből, ill. M. Richter 7., Ekkelenkamp 63.)
Freiburg–RB Leipzig 1–1 (Dzsong Vu Jong 64., ill. Forsberg 32. – 11-esből)
Greuther Fürth–Bochum 0–1 (Losilla 80.)
Union Berlin–Wolfsburg 2–0 (Awoniyi 49., S. Becker 83.)
Hoffenheim–1. FC Köln 5–0 (Bebou 31., 49., Baumgartner 51., Geiger 74., Posch 87.)
KÉSŐBB
Augsburg–Arminia Bielefeld1–1 (Oxford 19., ill. J. Laursen 77.)

18. Greuther Fürth8174–18–141

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A címvédő Bayern München 5–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent idegenben.

90. perc: az utolsó percekben látszólag egyik csapat sem szeretne már támadni, több perces hosszabbítás sem várható.

87. perc: ami a várható gólok számát illeti, a Leverkusen 1.00-ás xG-re rúgott egy gólt, a Bayern 3.50-esre ötöt.

82. perc: Amiri maradt lent, majd az oldalvonalnál ápolni is kellett, de visszajött a pályára.

79. perc: Seoane kettőt is változtat – Schick helyett Alario, Wirtz helyett Retsos a pályán. A hazaiak is elhasználták ezzel az összes cserelehetőségüket.

75. perc: Sané érkezett remekül a beadásra, tisztán is fejelhetett, de nem találta el a kaput. Neki van a legtöbb próbálkozása a mai napon, de gólja és gólpassza sincsen még.

74. perc: Sabitzer próbálkozott meg egy lövéssel, de Hradecky magabiztosan hárított. A mérkőzés tempója jóval lassabb, mint az első félidőben, de így is a vendégek próbálkoznak többször.

73. perc: Julian Nagelsmann elhasználja az utolsó cserelehetőségét is – Süle helyére a 23 Richards érkezett, akinek a mai pályafutása második Bundesliga-meccse.

68. perc: Süle jött fel a Bayern támadásával, majd egy lövéssel is megpróbálkozott, de nem volt igazán veszélyes a kísérlete.

64. perc: újabb cserék mindkét oldalon – Lewandowski és Müller helyett Coman és Musiala érkezett a Bayernnél, Diaby és Frimpong helyett Adli és Bellarabi jött be a Leverkusennél.

63. perc: egy szabadrúgást követően Süle fejelte át a labdát a túloldalra Lewandowski irányába, de a lengyel már nem érte el azt.

60. perc: Kimmich szögletére Hradecky jött ki kifejezetten rosszul, Upamecano ment a kipattanóra, de már nem érte el, újabb sarokrúgás lett belőle.

55. perc: GÓÓL! Schick szépít. A 18 éves Wirtz ugratta ki remekül a cseh támadót, aki gyönyörű befejezést választott – a kapufát is érinte jutott el a hálóba a labda.

52. perc: Demirbay került helyzetbe a vendégek kapujánál, lőtt is, Neuer viszont egy bravúros védést mutatott be – nincs szépítés.

47. perc: Sané jutott el máris lövőhelyzetig, de Hradecky tudott menteni. A német szélső rengeteget próbákozik ezen a meccsen, de ő még nem tudott betalálni.

Mindkét csapat cserélt a szünetben,a Bayernnél Sabitzer jött be Goretzka helyére, a Leverkusennél Tapsoba érkezett Paulinho helyett.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Leverkusen a maival együtt összesen 12 gólt kapott a Bundesliga idei kiírásában. Ebből kilencet a Bayern München és a Borussia Dortmund ellen.

Vélhetően mindenki izgalmakra számított a rangadón, de a Bayern már az első félidőben egy ötöst gurított a Leverkusennek. Vajon lesz történelmi kiütés? Hamarosan folytatódik a mérkőzés.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. perc: megvan a Leverkusen első kapiut elataláló próbálkozása: Diaby lőhetett, de Neuer magabiztosan hárított.

40. perc: máris megvan a meccs első cseréje, Davies helyett Stanisic jött be a Bayernnél. Nem tűnt úgy, mintha megsérült volna a kanadai, lehet, hogy csak pihentetés a cél.

37. perc: GÓÓÓL – MÁRIS MEGVAN AZ ÖTÖDIK! Egészen elképesztő, ami a pályán történik, teljesen összeesett a Leverkusen. Ezúttal Gnabry és Goretzka játszott össze, végül előbbi került ziccerbe és higgadt befejezést válaszottt.

35. perc: GÓÓL! HIHETETLEN, MÁR 4–0!Gnabry kapott hajszálpontos labdát Müllertől, majd ellőtte azt Hradecky mellett – kiütés.

34. perc: GÓÓÓL! Már 3–0-ra vezet a Bayern!
Ezúttal Süle löhetett közel a kapuhoz, próbálkozása pedig megpattant Thomas Müller lábán és a kapuban kötött ki a labda.

30. perc:GÓÓÓL! LEWANDOWSKI
ismét! Sané indult meg a baloldalon, Daviesnek passzolt, ő sokáig befelé tolta a labdát, ami Lewandwoski elé került, ő pedig nem habozott, átvétel nélkül a kapuba lőtt. 2–0-ra vezet a Bayern München!

29. perc: újabb szögletet adhatott be Demirbay, Tah érkezett középen és el is tudta fejelni a labdát, de jócskán fölé ment. Úgy tűnik, ébredeznek a hazaiak.

26. perc: egy szögletig most eljutott a Leverkusen, de ebből sem tudtak veszélyeztetni a gyógyszergyáriak.

22. perc: nincs megállás – ezúttal Goretzka került lövőhelyzetbe, el is vállalta azt, de ismét a finn kapus tudott mentetni.

21. perc: Davies ért fel a baloldalon a Bayern újabb támadásával, becselezte magát a tizenatoson belülre és egy kicsit kisodródva lőtt, de Hradecky védett.

19. perc: ezek Leroy Sané percei – ezúttal a tizenhatoson kívülről, nagyjából 18 méterről lőtt, próbálkozása azonban a kapufát találta el. Nem hiányzott sok a gólhoz.

17. perc: az iméntihez hasonló szituáció – Sané táncoltatta meg a Leverkusen védőit, lövésre lendítette a lábát, de még éppen időben ért oda Wirtz és mentett.

15. perc: Sané forgatta meg védőjét, becselezte magát a tizenhatoson belülre, már lőtt volna, de Tah ismét menteni tudott. Egyre nagyobb fölényben játszik a Bayern.

12. perc: Müller és Lewandowski összejátéka után utóbbi indulhatott meg a jobbon, de a beadása lecsúszott, így végül nem lett belőle gólhelyzet.

9. perc: a vendégek vezető gólja óta egyik csapat sem tudja hosszabb idei megtartani a labdát, sok a pontatlanság, de inkább a Leverkusen próbál irányítani.

4. perc: GÓÓL! LEWANDOWSKI találatával máris vezet a Bayern München. Kimmich ívelte át a labdát Upamecanónak egy szabadrúgás után, ő középre tette azt a lengyel világklasszisnak, aki közelről, gyönyörű mozdulattal lőtt a kapuba.

2. perc: máris szöglethez jutottak a müncheniek, nem is volt veszélytelen Kimmich beadása, de Tah menteni tudott.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Leverkusen hazai, fekete-piros szerelésében, míg a Bayern München fehér mezben futott ki a pályára.

A csapatokmár kifutottak a BayArena gyepére, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Leverskusenből sérülés miatt hiányzik Edmond Tapsoba, Timothy Fosu-Mensah és Julian Baumgartlinger, míg Robert Aldrich eltiltott. A Bayernnél csak a cserekapus, Sven Ulreich sérült, míg Benjamin Pavard eltiltás miatt nem lehet kerettag.

A BayArena már készen áll

Az előző Bundesliga-idényben mindkétszer a Bayern München nyerte a két csapat összecsapását (2–0, 2–1), míg 2020-ban egymás ellen csaptak össze a Német Kupa fináléjában – azt is a bajorok nyerték, 4–2-re.

A mérkőzés játékvezetője a 31 esztenőds Sven Jablonski lesz, aki jövő héten a nemzetközi kupaporondon az Atlético Madrid–Liverpool Bajnokok Ligája-csoportmeccset dirigálja majd, tehát két rangos összecsapás vár rá.

A Leverkusen a legutóbbi öt tétmeccsét kivétel nélkül megnyerte, köztük a magyar bajnok Ferenváros és a skót Celtic elleni Európa-liga-csoportmérkőzést is. A bajnokságban eddig egyszer kapott ki Gerardo Seoane csapata, 4–3-ra a Dortmund ellen, az évad eddig egyik, ha nem a legjobb meccsén.

A Bayern a legutóbbi fordulóban szenvedte el első idénybeli vereségét, méghozzá a Frankfurt ellen, hazai pályán. Azt megelőzően zsinórban kilenc meccset nyert meg Julian Nagelsmann csapata, köztük két Bajnokok Ligája-csoportmeccsset.

Hét mérkőzést követően mindkét csapat 16 ponttal áll, 7 kapott góllal, de a több szerzett találat miatt a címvédő Bayern München van előrebb, a második helyen. A tabellát jelenleg a Borussia Dortmund vezeti, amely egy meccsel többet játszott riválisainál, így a Leverkusen–Bayern München mérkőzés győztese az éllre áll.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A BAYER LEVERKUSEN–BAYERN MÜNCHEN MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!