Bundesliga: a végén vesztett pontot a Hertha, Szalaiék kikaptak

2018.09.15. 17:35
A Wolfsburg a hajrában kétszer is egyenlített a Hertha ellen (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 3. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Wolfsburg otthonában őrült hajrát követően 2-2-es döntetlent játszott. A játéknap többi mérkőzésén magabiztosan nyert a Bayern és a Lipcse is, a Hoffenheim viszont kikapott az újonc otthonában.

A Hertha BSC küzdelmes mérkőzésen játszott döntetlent a Wolfsburg otthonában. A 62. percben egy védelmi hiba és egy nagyszerű szóló után Dilrosun szerezte meg a vezetést Dárdai Pál csapatának.. A 87. percben a Wolfsburg Malli büntetőjével egyenlített, majd a 91. percben Duda góljával ismét megszerezte a vezetést a Hertha. Ám nem volt vége, a 93. percben Mehmedi góljával azonban ismét egyenlített a hazai csapat, így pontosztozkodással zárult a találkozó.

A Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim meglepetésre 2–1-re kikapottaz újonc Düsseldorf otthonában. A hazaiak így megszerezték az első győzelmüket a szezonban. A magyar válogatott csatár végigjátszotta a mérkőzést, nem szerzett gólt.

Az RB Leipzig hazai pályán Gulácsi Péterrel a kapuban 3–2-re legyőzte a Hannovert.

A nap rangadóján Thiago Alcantara kezezése után már a 3. percben tizenegyeshez jutott a Bayer Leverkusen Münchenben. Kevin Volland büntetőjét először még védte Manuel Neuer, de a játékvezető a videobíró segítsége (belszaladtak a védők a 16-oson belülre) után megismételtette a büntetőt. A második tizenegyest viszont már nem Volland, hanem Wendell hajtotta végre, aki meg is szerezte a 6. percben a vezetést a vendégeknek (0–1).

Nem tartott sokáig azonban a Leverkusen előnye, Corentin Tolisso góljával a 10. percben egyenlíteni tudott (1–1). A 19. percben Arjen Robben nagyszerű találata után már vezetett is a Bayern, amit a szünetig meg is tudott őrizni (2–1). A második félidő már kevésbe eseménydúsra sikeredett, a Bayern a 89. percben James Rodriguez góljával bebiztosította a győzelmet.

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

Bayern München–Bayer Leverkusen 3–1 (Tolisso 10., Robben 19., James Rodríguez 89., ill. Wendell 6. – 11-esből)
Düsseldorf–Hoffenheim 2–1 (Morales 45+1., Lukebakio 88. – 11-esből, ill. Nelson 86.)
Mainz–Augsburg 2–1 (Ujah 87., Maxim 93., ill. Dzsi Dong Von 82.)
RB Leipzig–Hannover 96 3–2 (Y. Poulsen 9., Werner 40., 63., ill. Füllkrug 13., Albornoz 65.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–2 (Malli 87 – 11-esből, Mehmedi 93., ill. Dilrosun 61., Duda 91.)
Mönchengladblach–Schalke 04 2–1 (Ginter 3., Herrmann 77., ill. Embolo 93.)

VASÁRNAP

15.30: Werder Bremen–Nürnberg (Tv: Sport2)
18.00: Freiburg–VfB Stuttgart (Tv: Sport2)

PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (A. Diallo 36., Wolf 72., Alcácer 88., ill. Haller 69.)

1. Bayern München 3 3 9–2 +7 9
2. Borussia Dortmund 3 2 1 7–2 +5 7
3. Wolfsburg 3 2 1 7–4 +3 7
4. Hertha 3 2 1 5–2 +3 7
5. Mönchengladbach 3 2 1 5–2 +3 7
6. Mainz 3 2 1 4–2 +2 7
7. Werder Bremen 2 1 1 3–2 +1 4
8. Augsburg 3 1 1 1 4–4 0 4