Bundesliga: a Leverkusen nem tudta legyőzni a Herthát – de még mindig veretlen!

K. T. I.K. T. I.
2020.11.29. 19:55
Nem hozott gólt a Leverkusen és a Hertha összecsapása (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Hertha BSC-vel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában. Az esti mérkőzésen a Mainz hiába vezetett, csak egy pontot szerzett az előzetesen esélyesebbnek vélt Hoffenheim ellen.

A Leverkusen öröme ugyan nem lehet felhőtlen, de a Hertha elleni döntetlennel továbbra is őrzi bajnoki veretlenségét a 2020–2021-es idényben.

Magyar szempontból érdekesebbnek tűnt az esti meccs, amelyen a nélkülözött Szalai Ádám jelenlegi csapata, a Mainz a magyar támadó egyik korábbi együttesével, a Hoffenheimmel csapott össze.

A Mainz az első félidőben Robin Quaison góljával szerzett vezetést az előzetesen jóval esélyesebbnek tűnő Hoffenheim ellen (1–0). A hazai együttes ezt követően mind több és több energiát ölt a védekezésbe, a támadások lehetőségét szinte teljesen feladva a második félidő kezdetére.

A fordulás után a Hoffenheim hiába birtokolta jóval többet a labdát ellenfelénél, az igazi ziccerek elmaradtak. A 62. percben Ryan Sessegnon balról érkező centerezésénél viszont kissé elaludt a hazai védelem, a togói Ihlas Bebou pedig az ötös vonaláról a hálóba kotort (1–1).

A Mainznak ismét „ki kellett nyílnia”, ez pedig jót tett a meccsnek, bár a ziccerek továbbra is elmaradtak, jó iramú adok-kapok bontakozott ki. A 75. percben Jean-Philippe Mateta találta el a kapufát. Dennis Geiger a 81. percben piros lapot kapott– hiába tűnt egyértelműnek a döntés, a játékvezető kapott hideget-meleget, miközben a fél sinsheimi csapat Sascha Stegmann-nal vitatkozott, addig Geigert úgy kellett lefogni, nehogy ököllel menjen az ellenfélnek...

A hosszabbítással együtt bő tíz perc jutott a hazaiaknak, hogy megpróbálják emberelőnyben megnyerni a meccset, ám ez nem jött össze. Az utolsó percekben Sessegnon öngólba tartó labdáját védte bravúrral Baumann, ezzel maradt a döntetlen.

A sérüléssel bajlódó Szalai továbbra sem lehetett ott a Mainz keretében.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Leverkusen–Hertha BSC 0–0

Mainz–Hoffenheim 11 (Quaison 33., ill. Bebou 62.)
Korábban
Mönchengladbach–Schalke 4–1 (Neuhaus 15., Wendt 36., M. Thuram 52., H. Wolf 80. ill. Raman 20.)
Wolfsburg–Werder Bremen 5–3 (Baku 22., Brooks 25., Weghorst 37., 76., Bialek 90+5., ill. Bittencourt 13., Möhwald 36., Brooks 47. – öngól)
Augsburg–Freiburg 1–1 (Vargas 80., ill. Grifo 64.)
Borussia Dortmund–1. FC Köln 1–2 (Th. Hazard 74., ill. Skhiri 9., 60.)
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 3–3 (Andrich 2., Kruse 6., 82. – az elsőt 11-esből, ill. André Silva 27., 37., Dost 79.)
VfB Stuttgart–Bayern München 1–3 (Coulibaly 20.,ill. Coman 38, Lewandowski 45+1., D. Costa 87.)
RB Leipzig–Arminia Bielefeld 2–1 (Angelino 29., Nkunku 47., ill. Klos 76.)

1. Bayern München 9 7 1 1 31–13 +18 22
2. RB Leipzig 9 6 2 1 18–6 +12 20
3. Bayer Leverkusen 9 5 4 16–9 +7 19
4. Borussia Dortmund 9 6 3 21–9 +12 18
5. Wolfsburg 9 4 5 14–8 +6 17
6. Union Berlin 9 4 4 1 21–11 +10 16
7. Mönchengladbach 9 4 3 2 17–14 +3 15