Bundesliga: újabb pofonba szaladt bele a Schalke

V. J.V. J.
2020.11.28. 20:26
A Mönchengladbach vezetésére még válaszolt a Schalke, de ezt követően még három gólt kapott (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach hazai pályán 4–1-re legyőzte a Schalkét a labdarúgó Bundesliga 9. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Továbbra is első győzelmét szerette volna megszerezni a Schalke, amely ezúttal a Borussia Mönchengladbach otthonába látogatott. A Bundesliga 2020–2021-es idényét borzalmasan kezdő kék-fehérek hamar hátrányba kerültek: a 15. percben Embolo lövése kipattant Rönnow kapusról Florian Neuhaus elé, aki a kapuba lőtt.

A Gladbach vezetése ekkor még nem tartott sokáig: öt perccel később ugyanis szép összjátékot követően Benito Ramanegyenlített. A félidő hajrában viszont már újra a hazaiaké volt az előny: Neuhaus tette a labdát a tizenhatoson belül magára hagyott Oscar Wendt elé, s a svéd játékos a kapuba lőtt.

A fordulást követően igen hamar eldöntötte mérkőzést a Mönchengladbach: a hazaiak szabadrúgást végezhettek el, s ezt követően Plea lőtt kapura, a labda ismét kijött a kapusról, s Marcus Thuram a léc alá vágta. A gelsenkircheniek próbálkoztak néhány támadással, de a hajrában még egy gólt kaptak: a középpályán elveszítették a labdát, s nagy rohamot indítottak a hazaiak, Plea Hannes Wolf elé passzolt, aki bal lábbal kilőtte a hosszú sarkot, kialakítva ezzel a végeredményt (4–1).

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Mönchengladbach–Schalke 4–1
(Neuhaus 15., Wendt 36., M. Thuram 52., H. Wolf 80. ill. Raman 20.)

Korábban
Wolfsburg–Werder Bremen 5–3 (Baku 22., Brooks 25., Weghorst 37., 76., Bialek 90+5., ill. Bittencourt 13., Möhwald 36., Brooks 47. – öngól)
Augsburg–Freiburg 1–1 (Vargas 80., ill. Grifo 64.)
Borussia Dortmund–1. FC Köln 1–2 (Th. Hazard 74., ill. Skhiri 9., 60.)
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 3–3 (Andrich 2., Kruse 6., 82. – az elsőt 11-esből, ill. André Silva 27., 37., Dost 79.)
VfB Stuttgart–Bayern München 1–3 (Coulibaly 20.,ill. Coman 38, Lewandowski 45+1., D. Costa 87.)
RB Leipzig–Arminia Bielefeld 2–1 (Angelino 29., Nkunku 47., ill. Klos 76.)