Gulácsiék győztek, de majdnem ráfáztak a Bielefeld ellen

RUSZNÁK GYÖRGY, VÉGH JÁNOSRUSZNÁK GYÖRGY, VÉGH JÁNOS
2020.11.28. 15:16
Dani Olmo (középen) gólpasszal vette ki a részét a győzelemből (fotó: AFP)
A német Bundesliga 9. fordulójában a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló Leipzig a tabella végén szerénykedő Arminia Bielefeldet fogadta, és bár sokáig úgy tűnt, magabiztos győzelmet arat, egy kihagyott tizenegyes felhozta a vendégeket, és nem sok hiányzott az egyenlítésükhöz.
NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ

RB Leipzig–Arminia Bielefeld2–1 (1–0)
Lipcse, Red Bull Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Robert Hartmann
RB LEIPZIG:Gulácsi – Orbán, Upamecano (I. Konaté, a szünetben), Halstenberg (Nkunku, a szünetben) – Mukiele (Haidara, 61.), T. Adams, Kampl, Angelino – Daniel Olmo (Forsberg 63.), Samardzic (Sabitzer, 70.) – Sörloth. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
ARMINIA BIELEFELD:Ortega – Brunner, Pieper (J. Nilsson, 75.), Van der Hoorn, Lucoqui – Prietl, Seufert (Schipplock, 69.) – Hartel, Dóan (Soukou, 75.), Yabo (Voglsammer, 69.) – F. Klos. Vezetőedző: Uwe Neuhaus
Gólszerző: Angelino (29.), Nkunku (47.), ill. F. Klos (75.)

A PSG elleni szűk BL-vereség után valamivel könnyebb erőpróba várt hazai pályán az RB Leipzig csapatára, hiszen a 16. helyen tanyázó Bielefeld nem tartozik a Bundesliga legjobbjai közé. A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott szerepet Gulácsi Péter és Willi Orbán is, sőt a magyar kapus a csapatkapitányi karszalagot is megkapta.

A találkozó elég csendes mederben folydogált, elsősorban Angelino volt elemében, aki többször is helyzetbe került, a másik oldalon a japán válogatott Dóan használta ki a gyorsaságát, de a helyzeteit nem tudta kihasználni.

A 29. percben kiváló támadás végén vezetést szerzett a hazai csapat, Angelino fejezte be góllal az akciót. 1–0

A félidő hátralévő részében beszorult a Bielefeld, de jól állt a lábán a védelem, és a végén akár egyenlíthetett is volna a vendégcsapat, de japán támadója elrontotta a lehetőséget.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Lipcse, és mindjárt a 47. percben sikerült is növelni az előnyt a szünetben beállt Nkunku révén. Igaz, ehhez szükség volt Pieper könnyelműsködésére is. 2–0

A kétgólos előny birtokában bátrabban kezdett játszani a hazai csapat, de nem sokáig, hiszen az Arminia az 56. perc környékén magához ragadta a kezdeményezést, és egymás után több helyzetet is kialakított a hazai kapu előtt, ezért nagy szükség volt Gulácsi és Orbán remek megmozdulásaira.

Az utolsó negyedórára ismét a hazaiak vették át a játék irányítását, majd a 73. percben tizenegyest is rúghattak az indiszponált Pieper hibájából. Ekkor úgy tűnt, hogy eldöntik a három pont sorsát, de Ortega kapus kifogta Sörloth tizenegyesét.

És ahogy ilyenkor lenni szokott, gyorsan büntetett a Bielefeld. A roppant erőszakos Klos tört be a tizenhatoson belülre a 75. percben, és éles szögből szemfüles gólt szerzett. 2–1

Az utolsó percekben az egyenlítésért támadott a Bielefeld, a lipcseiek teljesen beszorultak a kapujuk elé, nyoma sem volt ekkor már a magabiztos játékuknak. Végül mégis sikerült megőrizniük az előnyüket, így érvényesült a papírforma, és az RB Leipzig fellépett a második helyre a tabellán.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Ráijesztett a Bayern Münchenre a VfB Stuttgart, akik Tanguy Coulibaly gyönyörű találatával szerezték meg a vezetést hazai pályán. A bajorok viszont még az első félidő lefújása előtt megfordították a mérkőzés állását, majd a hajrában Douglas Costa szép lövésével bebiztosították győzelmüket.

A Sallai Rolandot izomsérülés miatt nélkülöző Freiburg döntetlent játszott az Augsburg otthonában. A vezetést a vendégek szerezték meg a második félidő derekán, ám negyedórával később egyenlítettek a hazaiak, a győzelmet végül egyik csapat sem tudta megszerezni.

A Borussia Dortmund elszenvedte idénybeli harmadik vereségét. A sárga-feketék a második félidőben már két gólos hátrányban voltak a Köln ellen, és végül csak szépítésre futotta erejükből.

Őrült döntetlent játszott egymással az Union Berlin és az Eintracht Frankfurt. A hazaiak a 6. percben már két góllal vezettek, de a vendégek a játékrész végére André Silva duplájával ki tudtak egyenlíteni, majd a második félidő hajrájában átmenetileg a vezetést is megszerezték. Előnyük viszont mindössze három percig tartott, amikor a berliniek újabb gólja kialakította a végeredményt.

9. FORDULÓ, SZOMBATI EREDMÉNYEK
Augsburg–Freiburg 1–1
(Vargas 80., ill. Grifo 64.)
Borussia Dortmund–1. FC Köln 1–2 (Th. Hazard 74., ill. Shiri 9., 60.)
Union Berlin–Eintracht Frankfurt 3–3 (Andrich 2., Kruse 6., 82. – az elsőt 11-esből, ill. André Silva 27., 37., Dost 79.)
VfB Stuttgart–Bayern München 1–3 (Coulibaly 20.,ill. Coman 38, Lewandowski 45+1., D. Costa 87.)
RB Leipzig–Arminia Bielefeld 2–1 (Angelino 29., Nkunku 47., ill. Klos 76.)

Később
18.30: Mönchengladbach–Schalke (Tv: Sport1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, a hazaiak otthon tartották a három pontot. 2–1
90+4. perc:
Még egy nagy helyzet a lipcseiek előtt, Sabitzer maradt egyedül 15 méterre a kaputól, a lövését azonban Ortega kivédte.
90+2. perc: Kampl kapott még egy sárgát a végére.
86. perc: Klos! Már megint a bielefeldi csatár került helyzetbe, és 11 méterről csak azért lőtt mellé, mert egy védől lábáról ment hajszálnyira mellé a labda.
85. perc: Orbán tartott rá Klos lábára egy sárgáért.
78. perc: Nkunku beadását Haidara fejelte mellé 12 méterről.
77. perc: Lucoqui kapott sárga lapot, mert felrúgta Haidarát.
75. perc: Schipplock adott remek labdát Klosnak, aki becsapta Konatét, majd éles szögből, 4 méterről a rövid, jobb alsó sarokba lőtt. 2–1
73. perc: KIMARADT!A tizenegyest Sörloth végezte el, és nem túl erős, jobbra tartó lövését védte Ortega.
72. perc: TIZENEGYEST KAPOTT A LIPCSE! Sörloth
tört be az Arminia tizenhatosán belülre, jött Pieper, és a támadó lábát találta el. Jogos.
67. perc:Lucoquilőtt kapásból, 25 méterről, de jócskán mellé.
65. perc: Samardzic
lépett rosszul, fájlalta a lábát és cserét kért.
59. perc: Újabb Bielefeld-lehetőség! Yabo tartotta meg a labdát, majd jobbra tette Klosnak, akinek 17 méteres lövését Gulácsi tenyerelte szögletre.
59. perc: ORBÁN! Dóan remek labdát kapott 7 méterre a lipcsei kaputól, és lőtt is, de a lövésbe Orbán beletette a lábát, így lett szöglet.
57. perc: Yabo került helyzetbe a lipcsei kapu előtt, de az utolsó pillanatban beléptek elé, így lövés nem lett belőle.
56. perc: Hosszú percek meddő mezőnyjátéka után újabb buta hiba a bielefeldi védelemben, de ezúttal nem tudtak büntetni a lipcseiek.
47. perc: GÓÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A LEIPZIG! A saját tizenhatosán belül kezdett cselezgetni Pieper, a kapusának adta volna a labdát, de Olmo közbeugrott, megszerezte, visszagurított Nkunkunak, aki 9 méterről a léc alá lőtt. 2–0

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Leipzig. 1–0
45+2. perc:
Jutott a végére még egy Angelino-helyzet is. A roppant aktív spanyol balról, éles szögből lőtt, de a labda egy védő lábáról ment szögletre.
45. perc: Óriási vendéghelyzet maradt ki! Valahogy nem vették komolyan a jobb szélen Dóant, aki lefutotta a védőjét, majd az ötös jobb sarka közeléből ellőtt a jobb alsó mellett.
38. perc: Ott a sárga Van der Hoornnak, aki Olmót vágta fel.
37. perc: Angelino ezúttal a kiszolgálásban jelentkezett, Olmo 15 méterről lőhetett, de éppen Ortega kezébe.
35. perc: Újabb lehetőség lipcsei, de Angelino lövését ezúttal remekül tolta ki a jobb felsőből Ortega.
29. pec: GÓÓÓÓÓL! VEZET A LIPCSE! Angleino kapott remek labdát Samardzictól, kicselezte az elé kifutó kapust, majd Brunnert is lerázta magáról, és 7 méterről a kapuba gurított. 1–0
24. perc: Olmo
találta meg ügyesen Angelinót 11 méterre a kaputól, kissé jobbra, Angelino azonban kicsivel a bal alsó mellé bombázott.
20. perc: Az előrehúzódó Orbán fejelt egy szabadrúgás után középre, a felszabadítás rövid lett, jött az újabb lipcsei beadás, ezt viszont Halstenberg fölé fejelte.
15. perc: Dóan adott be szabadrúgásból a lipcsei tizenhatoson belülre, Pieper azonban az égbe fejelt.
8. perc: Bielefeldi helyzet! A jobb oldalon jött előre az akció, átíveltek a bal oldalra, ahonnan Klos visszagurított az érkező Dóannak, aki 12 méterről megcélozta a bal alsót, Willi Orbán és Gulácsiazonban közös erővel óriásit mentettek a gólvonal közeléből.
8. perc:
Egyelőre egyik csapat sem tudott helyzeteket kialakítani, kemény mezőnyjáték zajlik.
1. perc: A találkozó előtt gyászszünettel emlékeztek meg a héten elhunyt Diego Maradonáról.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Leipzig fehér-pirosban, az Arminia tiszta feketében játszik.