Bundesliga: a kihagyott büntető is belefért Gulácsiéknak

2018.01.13. 20:25
Háromszor is gólt ünnepelhettek a lipcseiek a Schalke elleni rangadón (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában hazai pályán 3–1-re legyőzte a Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában. A magyar válogatott kapus 50. Bundesliga-meccsét játszotta a lipcseiek színeiben, amivel klubrekorder lett.

Igazi rangadóval kezdődött a Bundesliga tavaszi idénye, ugyanis a forduló előtt második Schalke a legutóbbi szezon ezüstérmesével, az RB Leipziggel csapott össze. Gulácsi Péter 50. Bundesliga-meccsén lépett pályára a lipcseieknél, amivel klubrekorder lett. A 36. percben megszerezhette volna a vezetést a házigazda, ugyanis büntetőhöz jutott, de Jean-Kévin Augustin tizenegyesét kivédte Ralf Fährmann.

A vezetést ennek ellenére csak megszerezte még a szünet előtt a Leipzig: Kevin Kampl passzolt Naby Keitához, a nyártól a Liverpool kötelékébe tartozó középpályás pedig 20 méterről tüzelt, a Naldón irányt változtató labda pedig megtréfálta a kapust és a hálóba pattogott. (1–0)

A fordulás után tíz perccel egyenlített a Schalke: Daniel Caliguri jobb oldali szabadrúgását a középen érkező Naldo fejelte az ötösvonalról Gulácsi hálójába, a magyar kapus kiszolgáltatott helyzetben volt, nem volt esélye hárítani.

A 63. percben beálló Timo Werner megnyerte a meccset a Lepizignek. Alig hat perccel pályára lépését követően betalált a fiatal német támadó: egy szépen kidolgozott akció végén Laimer emelte a labdát a kapus fölött középre, Werner pedig két védő között ügyesen az üresen tátongó kapuba továbbított. Két perccel később Werner passzolt középre a jobb szélről, Bruma pedig átvette, igazított egyet és tizenegy méterről irgalmatlanul a rövid felsőbe bombázott. (3–1)

A lipcseiek győzelmükkel megelőzték a Schalkét, és feljöttek a második helyre a tabellán.

A délutáni mérkőzésekről bővebben itt olvashatnak.

A gólok

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ

RB Leipzig–Schalke 04 3–1 (Keita 41., Werner 69., Bruma 71., ill. Naldo 55.)
KORÁBBAN
Werder Bremen–Hoffenheim 1–1 (Gebre Selassie 63., ill. Hübner 39.)
Eintracht Frankfurt–Freiburg 1–1 (Haller 28., ill. Koch 51.)
Augsburg–Hamburg 1–0 (Ku Dzsa Csol 45.)
Hannover–Mainz 3–2 (Füllkrug 33., 38., 75. – a másodikat 11-esből, ill. Muto 26., Hack 31.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 1–0 (Stark 78. – öngól)

1. Bayern München 18 14 2 2 40–12 +28 44
2. RB Leipzig 18 9 4 5 30–26 +4 31
3. Schalke 18 8 6 4 29–24 +5 30
4. Borussia Dortmund 17 8 4 5 39–24 +15 28
5. Bayer Leverkusen 18 7 7 4 35–26 +9 28
6. Mönchengladbach 17 8 4 5 27–28 –1 28
7. Hoffenheim 18 7 6 5 28–23 +5 27