Bundesliga: magabiztosan nyert a Frankfurt Doll együttese ellen

2019.02.24. 17:25
Luka Jovics már 15 gólnál jár a Bundesliga 2018–2019-es kiírásában (Fotó: AFP)
Ante Rebic, Luka Jovics és Filip Kosztics góljával a Frankfurt 3–0-ra nyert a Hannover otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában. Jovics mindhárom gólból kivette a részét.

Hiába birtokolta többet a labdát az első félidőben a Hannover, a nagyobb helyzetek a vendég Frankfurt előtt adódtak. Luka Jovics már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést, ám Michael Esser bravúrral védte a szerb támadó ziccerét.

Ezzel szemben a Hannover kaput eltaláló lövés nélkül mehetett az öltözőbe a szünetre…

A fordulást követően már Esser sem tudta megmenteni a hazai együttest: az 54. percben Jovics passzolt a kiugró Ante Rebic elé, utóbbi balról, kissé éles szögből a hosszú alsó sarokba perdített (0–1).

Érdekesség, hogy a találkozót megelőzően a Frankfurtnak csupán négy olyan találata volt a Bundesliga jelenlegi kiírásában, amelynek szerzője vagy legalább előkészítője ne a Jovics, Rebic, Haller trió tagja lett volna.

S ez a szám a Hannover ellen sem gyarapodott, de nem azért, mert a Hannover megúszta volna újabb kapott gólok nélkül a hajrát.

A 63. percben Kosztics beadása után Jovics fejelt a kapuba – immáron 15. gólját jegyezve a kiírásban (0–2). Majd a szerb támadó „meghálálva” a kölcsönt, a 90. percben egy hazai sarokrúgást követően saját térfeléről indította honfitársát, Koszticsot, aki 10 méterről életerős bombát küldött a Hannover kapujának jobb felső sarkába – 3–0-ra győzött a Frankfurt.

Ha már a Jovicsék nélküli négy gólt említettük: a Frankfurt immár 44 gólnál jár az idényben…

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Hannover 96–Eintracht Frankfurt 0–3
(Rebic 54., Jovics 63., Kosztics 90.)
Később
18.00:
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)
Hétfőn
20.30:RB Leipzig–Hoffenheim (Tv: Sport1)
Korábban

Bayern München–Hertha BSC 1–0 (J. Martínez 62.)
Borussia Mönchengladbach–Wolfsburg 0–3 (Gerhardt 38., Mehmedi 68., 83.)
Freiburg–Augsburg 5–1 (Petersen 9., 43., Grifo 30., Waldschmidt 64., Niederlechner 85., ill. R. Khedira 52.)
Mainz–Schalke 3–0 (Onisiwo 18., 84., Mateta 73.)
Fortuna Düsseldorf–Nürnberg 2–1 (Ewerton 63. – öngól, Ayhan 83., ill. Löwen 41.)