Bundesliga: a 83. percben mentett pontot a Bayern

K. B.K. B.
2022.08.27. 20:27
Leroy Sané a 83. percben mentett pontot a Bayern Münchennek (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbachhal szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában.

Úgy tűnt, minden úgy történik, ahogyan azt a Bayern München szeretné, hiszen hihetetlenül nagy nyomást gyakorolt a Borussia Mönchengladbachra. A 34. percbenMané kiváló ütemben mozgott az ötösön belülre érkező labdára, és megszerezte a vezetést, egyben a negyedik gólját az évadban – legalábbis ezt gondolta mindenki. Csakhogy a videobíró segítségével érvénytelenítették a találatot. Négy perccel később Mané ismét betalált, mindhiába, mert ezúttal is lesről indult. A 43. percben aztán jött a meglepetés:Upamecano hibázott azzal, hogy elengedte a távolról felívelt labdáért szaladó Marcus Thuramot, aki így ziccert vezethetett végig, s tette is ezt meg, sikeresen (0–1) – VIDEÓ ITT!

A második félidőben még veszélyesebben játszott a Bayern, gyakorlatilag folyamatosan támadott, de sokáig azt lehetett hinni, nem jön össze az egyenlítés. A 83. percben azonban, a 27. kapura lövési kísérletből gól született, Leroy Sané volt eredményes 12 méterről (VIDEÓ ITT!). Mint kiderült, ezzel pontot mentett csapatának, hiszen 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

A Mönchengladbach kapusa megsüvegelendő teljesítményt nyújtott, a Kicker azt írja, hogy a Yann Sommer által hárított 19 labda rekord a Bayern München ellen – az eddigi csúcsotAlexander Schwolow tartotta, ő 2022. januárjában, a Hertha játékosaként 14 lövést védett.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Sané 83., ill. M. Thuram 43.)

KORÁBBAN
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–1
(Modeste 32.)
Hoffenheim–Augsburg 1–0 (Geiger 39.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–3 (Palacios 29., J. Frimpong 39. 41.)
Kiállítva:Hincapié (Leverkusen, 77.),Bakker (Leverkusen, 90+4.)
Schalke 04–Union Berlin 1–6 (Bülter 31. – 11-esből, ill. Thorsby 6., S. Becker 36., 46., Haberer 45+3., Michel 87., 90.)
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Nkunku 4. – 11-esből, 90.)