Bundesliga: berlini kontraszt – az Union az élre állt, a Hertha nyeretlen maradt

K. B.K. B.
2022.08.27. 17:24
A Hertha BSC a Dortmund ellen sem nyert, jelenleg az utolsó előtti helyen áll a tabellán (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund, a Hoffenheim, a Bayer Leverkusen és az Union Berlin is győzött szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.

Nyeretlen maradt a Hertha BSC, amely ezúttal a Borussia Dortmund ellen játszott hazai pályán. A vezetést a 32. percben szerezték meg a vendégek, Salih Özcan beadását Anthony Modeste fejjel váltotta gólra. Az első félidőhöz képest a másodikban már valamelyest jobban játszottak a berliniek, ám a Dortmund védekezését nem sikerült feltörniük, így bele kellett törődniük az 1–0-s vereségbe. A Hertha BSC három vesztes meccsel és egy döntetlennel a Bundesliga utolsó előtti helyén áll.

A Schalke 04 sem tudta megszerezni idénybeli első győzelmét. Sőt, szombaton, a saját otthonában csúfos vereséget szenvedett az Union Berlin ellen.A vendégek a második félidő első percében már 4–1-re vezettek, Sheraldo Becker duplázott, Morten Thorsby és Janik Haberer is betalált, míg a hazai együttesből Marius Bülter volt eredményes. Az Union 6–1-re nyert, mivel Sven Michel kétszer is betalált a végjátékban – a magyar válogatott középpályás, Schäfer András nem lépett pályára. A berliniek három győzelemmel és egy döntetlennel jelenleg vezetik a Bundesligát, igaz, a mögöttük egy ponttal lemaradó Bayern München szombat este 18.30 órától játssza le a 4. fordulós mérkőzését a Borussia Mönchengladbach ellen.

Exequiel Palacios góljával, valamint Jeremie Frimpong két perc alatt elért duplájával már a 41. percben háromgólos előnyre tett szert aBayer Leverkusen a Mainz otthonában. A hazai csapat annak ellenére sem tudott szépíteni, hogy Piero Hincapiét a 77., Mitchel Bakkerta 94. percben kiállította a játékvezető, így 3–0-s Leverkusen-győzelemmel zárult a találkozó.

A Hoffenheim Dennis Geiger 39. percben szerzett góljával 1–0-s sikert ért el az Augsburg ellen.

Az RB Leipzig–Wolsburg (2–0) találkozóról írt tudósításunkat itt olvashatja el.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–1
(Modeste 32.)
Hoffenheim–Augsburg 1–0 (Geiger 39.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–3 (Palacios 29., J. Frimpong 39. 41.)
Kiállítva:Hincapié (Leverkusen, 77.),Bakker (Leverkusen, 90+4.)
Schalke 04–Union Berlin 1–6 (Bülter 31. – 11-esből, ill. Thorsby 6., S. Becker 36., 46., Haberer 45+3., Michel 87., 90.)
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Nkunku 5. – 11-esből, 90.)