Bayern München: Alaba 13 év után távozik a klubtól – hivatalos

Vágólapra másolva!
2021.02.16. 15:31
David Alaba bejelentette, hogy az idény végén már biztosan távozik a Bundesligában szereplő Bayern Münchentől. A 28 éves osztrák védő 13 évet töltött a bajoroknál, új klubját egyelőre nem nevezte meg.

„Ez a tizenhárom év csodálatos volt, amit nem lehet néhány szóval összefoglalni. Ennyi idő alatt a családommá vált ez a klub, de új kihívásra vágyom, fejlődni szeretnék játékosként. Szeretném leszögezni, hogy a pénz nem volt tényező számomra” – fogalmazott keddi sajtótájékoztatóján a védelemben és a középpályán is bevethetőDavid Alaba, aki azt nem közölte, hol folytatja pályafutását. „Ez a tizenhárom év csodálatos volt, amit nem lehet néhány szóval összefoglalni. Ennyi idő alatt a családommá vált ez a klub, de új kihívásra vágyom, fejlődni szeretnék játékosként. Szeretném leszögezni, hogy a pénz nem volt tényező számomra” – fogalmazott keddi sajtótájékoztatóján a védelemben és a középpályán is bevethetőDavid Alaba, aki azt nem közölte, hol folytatja pályafutását.

Korábbi sajtóhírek szerint már megegyezett a Real Madriddal, ahol négyéves szerződést kaphat, ám erről hivatalos információ még nem született.

David Alaba már biztosan távozik a Bayern Münchentől (Fotó: AFP)
David Alaba már biztosan távozik a Bayern Münchentől (Fotó: AFP)

Az osztrák válogatott játékos a friss klubvilágbajnok bajor együttessel többek között kilenc bajnoki címet, hat kupagyőzelmet és két Bajnokok Ligája-diadalt ünnepelhetett.

A 28 éves Alaba 2008-ban igazolt a Bayernhez, melynek színeiben 415 mérkőzést játszott. A jelenlegi szezonban is meghatározó játékos, ugyanis két kivételtől eltekintve valamennyi bajnoki találkozón kezdőként lépett pályára. A klub és Alaba között novemberben szakadtak meg a tárgyalások a hosszabbítást illetően.

Legfrissebb hírek

A sokoldalú Konrad Laimert dicsérik a németek a Chelsea elleni BL-meccs után

Bajnokok Ligája
2 órája

A Chelsea edzője a BL-vereség után: „Pirosat csak akkor adunk, ha vér folyik?”

Bajnokok Ligája
11 órája

Négy angol gól a Bayern München és a Chelsea rangadóján... és kétgólos német siker a végén

Bajnokok Ligája
21 órája

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
Tegnap, 13:29

A Bayern volna a BL Hoffenheimje?

Bajnokok Ligája
Tegnap, 11:04

Orbán elmondta, mit gondol arról, hogy már nem ő a lipcseiek csapatkapitánya

Német labdarúgás
Tegnap, 6:48

Újabb kirúgás a Bundesligában, az edző csak telefonon tudott elköszönni

Német labdarúgás
2025.09.15. 18:50

Willi Orbán bekerült a forduló válogatottjába a Kickernél

Német labdarúgás
2025.09.15. 11:42
Ezek is érdekelhetik