Több mint 12 millió euróra büntette a klubokat a Német Labdarúgó-szövetség

2025.12.26. 13:02
null
Fotó: Getty Images
Több mint 12 millió euróra (4.7 milliárd forint) büntette a legfelső három bajnoki osztály 56 klubját fegyelmi eljárások keretein belül a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) az előző idényben.

A csütörtökön nyilvánosságra hozott összeg alig kevesebb, mint a tavalyi, amikor a kluboknak körülbelül 12.5 millió eurót kellett fizetniük szurkolóik helytelen viselkedése miatt.

Az előző idényben a legtöbbet – 924 355 eurót – az akkor még másodosztályú, de tavasszal feljutott 1. FC Kölnnek kellett befizetnie. A másik feljutót, a Hamburg SV-t 623 555 euróra büntették, ezzel a harmadik helyen áll az összesített rangsorban. A két klub között az Eintracht Frankfurt végzett másodikként, 764 600 eurós összeggel.

A harmadosztályban jelentős, 2.2 millió eurós növekedést regisztráltak az előző évadhoz képest. A Dynamo Dresden 428 460 eurót fizetett fegyelmi büntetésként.

A Bundesligában és a másodvonalban a bírságok összege több mint 1 millió euróval csökkent. Az ítéletek többsége pirotechnikai eszközök használata miatt született.

Mivel a DFB által kiszabott büntetések egy részét a klubok az erőszak megelőzését elősegítő intézkedésekre fordíthatják, végül csak valamivel több mint 8 millió euró került a szövetség számlájára. Ebből 6 millió eurót a szokásoknak megfelelően a sportággal kapcsolatos alapítványok kaptak meg adományként.

Legfrissebb hírek

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

A visszatérő Adi Hütter az Eintracht Frankfurt új vezetőedzője

Német labdarúgás
2026.05.31. 13:26

A Wolfsburg a játékvezető felelősségét is felvetette a kiesés után

Német labdarúgás
2026.05.26. 09:34

A Paderborn nyerte meg az osztályozót, a Wolfsburg 29 év után újra 2. Bundesliga-csapat lesz

Német labdarúgás
2026.05.25. 23:05

Bundesliga: hiába a Wolfsburg-fölény, nem esett gól az osztályozó első meccsén

Német labdarúgás
2026.05.21. 22:35

Bundesliga: új vezetőedző Schäfer Andráséknál

Német labdarúgás
2026.05.21. 15:02
Ezek is érdekelhetik